[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: Bartosz_n »

Masz rację gdyby wyciek był przy sprzęgle to by się ślizgało. Musisz rzucić na to okiem a na pewno znajdziesz usterkę. Gdy mi pociła się pokrywa zaworów to też miałem olej w kilku miejscach widoczny na początku myślałem, że miska przepuszcza była cała mokra. Później obstawiałem filtr . Więc nie ma co do razu wyciągać wniosków tylko macha w górę i jedziemy ;-) :-)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: migacz1981 »

możecie zobaczyć na rysunek nowego pierścienia olejowego czy to jest ten 3 częściowy bo ja po tym rysunku nie jestem w stanie podaćhttp://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

Szlam w odmie, ubywanie oleju.

Post autor: Centek15 »

Witam :) Toledo I 2.0 8v 115KM, silnik 96r (jak się nie mylę typ AGG ale na tym się nie znam)
Krótko i na temat: Podczas zimy auto stało nieużywane ponieważ byłem za granicą.
Wróciłem to miałem problemy z autem, mechanior wymienił mi przewody doprowadzające wodę do silnika, były popękane, wyczyścił przepustnicę, wymienił filtry, olej itp. Standardowa procedura. Po 2mscach, zawory zaczęły mi "cykać". Wiadomo, mały stan oleju. Myślę: niemożliwe, przecież 2msce temu był nowy wlany. Dolewając olej, zobaczyłem, że w miejscu gdzie przychodzi odma do silnika pokazał się szlam. Rozebrałem odmę i aż się wystraszyłem. Była tak zaklejona, że nie było nawet prześwitu światła, a co dopiero powietrza i przez to wypychało mi olej bagnetem. Niestety nigdzie nie znalazłem nowej odmy, starej się już czyścić nie opłaca. Zastąpiłem ją (nie śmiać się) wężem ogrodowym xD
I teraz moje pytanie.... stara odma przy dodaniu gazu (zwiększaniu obrotów) się BARDZO kurczyła, praktycznie zatykała, a jak wiadomo, wąż ogrodowy tego nie zrobi bo jest twardy. Czy takie zachowanie starej odmy jest normalne? Powinna się tak kurczyć? Czy może powinna leżeć tam w bezruchu i odpowietrzać silnik bez zaciskania się?
I takie pytanie na marginesie: czy zepsuty czujnik temp może powodować takie "zaszlamienie" się odmy? Nadmieniam iż nie działa mi tylko wskazówka na zegarach, a reszta działa (termostat się otwiera i wentylator chłodnicy się włącza zaraz po pełnym otwarciu termostatu: sprawdzałem na postoju jak grzałem auto do pełnej temp)
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: szymekgd »

Zalales castrolem? ;)

Pewnie niskie temp. otoczenia i jazda na krotkich odcinkach "wytworzyla" szlam, poczytaj sobie o odmie w silnikach 1.6 to sie zrelaksujesz ;)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: Roxon40 »

Dobra to zapytam tu. Interesuje mnie opinia tylko posiadaczy silnika 1,6 SR czy powinien brać olej czy nie i ile wam tego oleju ubywa, jeśli wam bierze olej.

Nie potrzebuję opinii osób z innym silnikiem tylko konkretnie z tym.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: powe88 »

Napiszę ci na moim przykładzie.
*kupiłem samochód nie brał oleju.
*zmieniłem olej na nowy pół syntetyk 10w40 mobil z tyłu mega zadyma
*zmieniłem na próbę minerał 300km\1l oleju więc tylko naprawa lub wymiana słupka
*naprawiłem: planowanie głowicy, uszczelniacze zaworów, pierścienie, panewki na wale,filtr,olej + uszczelki+ potrzebne tam drobiazgi

Na świeży remont zalałem 10w40 mobil1 półsyntetyk tak aby było max na miarce i kontrolowałem+ założyłem instalacje gazową
Przy 5000km widziałem że miarka jest prawie na min
Zmieniłem na świeży olej znów lany na max teraz po przejechaniu 8400km ubyło połowę miarki więc wszystko w normie myślę ze przy następnej wymianie będzie jeszcze mniej.

Jeśli kolega ma instalacje gazową może czasem sobie zjeść oleju nieraz pomaga zmiana na inna firmę, gęstość , rodzaj oleju (ale tylko jeśli go ubywa w małych ilościach).

Kopci mu na niebiesko jak odpala zimny silnik?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: Roxon40 »

Nie wiem to dopiero będziemy ogarniać ale gdzieś usłyszał od naszych to "polskich specjalistów" że ten silnik może brać. Więc pytam was co macie te silniki nim chłopak odda auto w niepowołane ręce :D
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: olinek2 »

Biorą olej te silniki bo pierścienie zgarniające są składane i przy naszych olejach się szybko zapychają niestety. Ponoć pomaga wymiana na zwykłe ze sprężynką.
nanek4
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:18

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: nanek4 »

Potwierdzam 1.6 sr biorą olej. Moj ma 231tys i bierze jakieś 0,5litra na 1000km.
Ogolnie jak kupiłem auto to nie bral 177tys, po załozeniu sekwencji i z kazdym rokiem coraz wiecej. Mi to bardzo nie przeszkadza bo jeżdze na mobilu 10W-40 i te 65zł za 4litry to w sumie nie wiele. :mrgreen: Auto kopci gdy sie przygazuje np do 6tys obr a tak to nie widac nic.
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: powe88 »

olinek2 pisze:Biorą olej te silniki bo pierścienie zgarniające są składane i przy naszych olejach się szybko zapychają niestety. Ponoć pomaga wymiana na zwykłe ze sprężynką.


Dobrze mówisz ja założyłem ori (bo takie dostał mechanik )czyli 2 segmenty i sprężyna miedzy nimi.
Choć czytałem że to lipa będzie. Ale odpukać wszytko ok.
One raczej się zapychają bo okresy wymian oleju nie są takie jak powinny.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2012, 16:36 przez powe88, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ