[ALL] Nowa antena dachowa

Wieksze felgi, spojler, ciemne szyby to wszystko tutaj.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: spec »

Z tego co wiem to bat oryginalny ma gwint m5 i taką jak kupie to chyba podejdzie? Zamówiłem ten krótki bat i zobaczymy jak dojdzie. Wrzucę fotki po montażu. Całą antenę mógłbym wymienić ale nie ma pogody na rozbebeszanie podsufitki a chyba jest z tym trochę roboty? A czy antena jest taka sama jak w golfie 4 czy octavi 1?

[ Dodano: 2011-11-21, 16:49 ]
Kurcze dalej nie mogę odkręcić tej anteny. Szarpałem dość mocno i nic. Odkręca się lekko dochodzi do miejsca i zaczyna się kręcić w kółko. Może w jakimś konkretnym położeniu trzeba szarpać? Pionowym lub poziomym?

[ Dodano: 2011-11-21, 18:17 ]
Sam sobie odpisuje :) Wyciągnąłem szmatę. Ciężko siedziała. Założył swój bacik i wygląda dużo lepiej:
Obrazek
Obrazek
a dodatkowo nie zauważyłem pogorszenia w odbiorze.
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: grzesiek998 »

spec pisze:Może w jakimś konkretnym położeniu trzeba szarpać?
jak się odkręci antenke należy ciągnąć ją do góry przechylając na boki...tam dalej trzyma ją taki grzybek i musi wyskoczyć z zabezpieczenia;)
ja kupiłem antenkę u tego pana http://allegro.pl/show_user.php?uid=4083324 i sama antena to lipa odbiór z nią taki sam jakby wogóle anteny nie było, może jakby założył ten separator to by się sygnał poprawił...
ktoś zmieniał jeszcze na jakiś inny fajny bacik z innego auta? od civica chcą po 50-60zł ale oryginał, ciekawe za ile w aso od nowej skody bo widziałem że też są podobne

[ Dodano: 2012-03-09, 10:12 ]
http://allegro.pl/antena-maszt-bat-m5-v ... 02215.html jest coś takiego pisze że oryginał ale wiadomo... ktoś jeszcze oprócz speca, montował to i sprawdzał? bo u niego to działa;)
MR Motors - 140KM 313Nm
Obrazek
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: spec »

Dokładnie mam tą z aukcji. Stopka stara. Jedynie to od dołu trzeba ją lekko przyciąć nożykiem bo za mało gwintu wychodzi i się nie wkręci.
Bacik jest gumowy więc ugina się i nie pęknie/złamie jak w coś uderzymy. Latam z tym już chwilę i wygląda dużo lepiej niż stara a zasięg ten sam.

Czyli z tą Twoją nie udało się nic zrobić? Separator jest potrzebny przy wymianie radia na niefabryczne. Jak masz fabryczne to ono daje napięcie już samo na wzmacniacz w stopce.
Ewentualnie mogłeś coś uszkodzić przy wyciąganiu bata starego.
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: grzesiek998 »

spec, a masz jakiś separator czy inny wzmacniacz fal? może ona troche inaczej wykonana niż ten bubel co ja kupiłem :-P

[ Dodano: 2012-03-09, 10:43 ]
a co do wyglądu to auto z tym bacikiem o wiele lepiej sie prezentuje dlatego tak na to się uparłem :roll:
MR Motors - 140KM 313Nm
Obrazek
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: spec »

Ja mam nieoryginalne radio i założony separator (separator służy do podania napięcia do wzmacniacza w stopce anteny bo niefabryczne radia tego nie dają). U Ciebie wszystko powinno dobrze działać. Wiesz co zrób test. Odetnij ten cycek przed gwintem przy starym bacie - żebyś nie musiał się z nim szarpać przy ściąganiu i załóż go na chwilę. Jak będzie dobrze odbierało to znaczy, że nowy bat jest do dupy i kup ten co ja. Gwarantuje, że będzie dobrze działać. Ja mieszkam prawie, że w Bieszczadach - dużo górek - i jest cacy.
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: grzesiek998 »

no radio mam seryjne, jak tylko tym "cyckiem" przytykam do gwintu to na starym bacie odbiera bardzo dobrze więc i powinno tak byc przy nowym a jego wkręcałem na maxa, dorobiłem nawet nowy dłuższy gwint i lipa;) także chyba biore ten co masz;) a w tym swoim nowym masz takieś te dziurki jak w starym ori?w tym co ja mam nic takiego nie ma a na fotkach w aukcji widze ze chyba ten ma dziurki jak w ori
MR Motors - 140KM 313Nm
Obrazek
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: spec »

Chodzi Ci o takie malutkie na końcu bacika? Są takie dziurki. Tylko ja tak jak pisałem musiałem lekko podciąć ten bacik koło gwintu bo nie łapał. Ale to 10 sek i gotowe (może mam inna stopkę?).
Cena śmieszna a wykonanie bardzo dobre.
Awatar użytkownika
Antek1987
Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:26
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 SDI
Skąd?: Puszcza Mariańska

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: Antek1987 »

Właśnie wymieniłem kompletną antenę od tego kolesia: http://allegro.pl/antena-maszt-bat-m5-v ... 02215.html, i działa bez zarzutów. Wszystko ładnie gra i ładnie wygląda:)
Awatar użytkownika
tomoziomo
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2011, 17:36

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: tomoziomo »

spec napisał/a:
Może w jakimś konkretnym położeniu trzeba szarpać?

"jak się odkręci antenke należy ciągnąć ją do góry przechylając na boki...tam dalej trzyma ją taki grzybek i musi wyskoczyć z zabezpieczenia;)"



kurcze i ja nie moge mojej anteny wymienic, szarpię i nic, a boje sie urwać "bebechów"....czyli szarpać po odkręceniu tylko w pozycji pionowej ???
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: marek_igor »

jak odkręcisz i już bedzie sie krecić w kółko, to targaj na siłe bo to jedyna opcja. Ja aby sobie ułatwić, to staję na tylnim kole :D :P
ODPOWIEDZ