[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: powe88 »

Popychacze nie były wymieniane choć by je trzeba wymienić lekko któryś stuka. Rozrząd sam zmieniałem i nie jest wliczony w te 1300zł. Płyny do silnika wliczone.
olej po małym przebiegu był zmieniany na nowy.
Aha trochę po remoncie nie pamiętam ile km założyłem gaz :)
Przejechałem 30k kilometrów i jest dobrze.
mateuszpce
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2013, 14:13

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: mateuszpce »

Dzieki panowie za pomocne opisy swoich sytuacji ale bez przesady, ja przeciez nie bede remontowal wszystkiego, przynajmniej na poczatku, jesli tylko bierze u mnie olej a cala reszta jest wpelni sprawna to po co szalec.

Wznawiam zatem pytanie o pierscienie zbierajace gdzie i jakie kupic ?
Jestem z Łodzi moze ktos poleci sprawdzonego mechanika ktory to dobrze zrobi w rozsadnych pieniadzach.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: Kitaj »

mateuszpce pisze:nie bede remontowal wszystkiego, przynajmniej na poczatku


To jeszcze zależy czy ty będziesz wszystko robił czy mechanik bo jak mechanik to koszty cię zjedzą z takim myśleniem. Każdorazowo ściągaj głowice od razu uszczelka, ustawiaj rozrząd ale po sciągnięciu może sie okazać że panewki mogą być wytarte itd itd to nie jest wymiana filtra paliwa tylko wiąże się z grubszym rozbieraniem silnika :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
mateuszpce
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2013, 14:13

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: mateuszpce »

Racja, sluszna uwaga, sam raczej nie zrobie bo sie nie znam i nie mam mozliwosci.
Wymiana rozrzadu byla 20 tys temu wiec tez jeszcze nie czas. Plynu nie ubywa ani troche wiec z glowica raczej wszystko ok.

Niby mozna zrobic caly remont za 1000-1300 ale to koszty spore.
Pytanie czy moge narazie bagatelizowac ten problem ? kupilem 5 litrow lotosa wczoraj za 49zl w makro i bede dolewal starczy mi spokojnie na kilka miesiecy.

Chcialbym wszystko miec na cacy i jestem w stanie wymienic te uszczelniacze i pierscienie bo to pewnie kilka setek a nie ponad tysiac.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: migacz1981 »

mateuszpce, gdzie kupujesz Castrola ,bo jak marketowy to olej może być przyczyną.Kilka postów wcześniej opisywałem problem w Cordobie brata z motorem AEE i tu po wymianie na mobila z warsztatowej beczki problem ustał.Dziwne co nie wcześniej brat kupował Castrola Magnateca 10W40 przeważnie na "promocjach" w dużych sklepach i dolewał drugi stan na cały przebieg od wymiany do wymiany.Aż tu w warsztacie zaproponowali mu Mobila o takiej samej lepkości w cenie 15zł litr i pomyślał że skoro i tak bierze to po co mu super Castrol za 30zł za litr.Rezultat taki że silnik stopniowo ograniczył apetyt na oliwe i teraz pobiera ją już w znacznie mniejszych ilościach zgodnych z normami producenta ;-)
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: Kitaj »

mateuszpce pisze:Plynu nie ubywa ani troche wiec z glowica raczej wszystko ok.


A jak chcesz wymienić pierścienie bez sciągania głowicy? ;-)

No i w głowicy nie tylko znajduje się płyn ale także i olej który może być spalany przez zużyte uszczelniacze a jak już ściągasz głowice to warto wymienić te gumeczki :-)

Pewnie że możesz bagatelizować tylko że może ci zapchać katalizator, kolega w vectrze B silnik 1.6 miał zużycie oleju na poziomie 1L na 100km i jeździł tylko że miał 2 bańki 5l w bagażniku. Śmiałem się że ma połączenie diesla z benzyną :lol:
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: Hubert »

Na początek zmień markę oleju, regularnie sprawdzaj stan oleju, remont samej głowicy przy dużym przebiegu nie ma większego sensu, koszt wymiany pierścieni/panewek to tylko lub aż kilkaset zł więcej, do tego jesteś "świezo" po wymianie rozrządu, a żaden mechanik nie założy dwa razy tego samego paska/napinacza po takim przebiegu.

Opcja dolewki oleju jest tańsza. Warto zweryfikować wycieki oleju. I dokładnie liczyć ile "bierze" oleju.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: bartekmk »

wlasnie wymieniłem oliwe, po sciagnieciu oslony okazalo sie ze półoś i kawałek silnika jest ufajdana z oleju;/ obczyściłem wsio i ujrzałem coś takiego:

Obrazek

nie mam pojęcia skąd ta dziurka sie tam wzieła, co dziwne na tej rurze był założony cybant ale nie wiem po co:/ oczywiscie zdjąłem go i zobaczylem ze jest to nacięcie. podejrzewam że to z tego miejsca mógł olej kapać i spadając na półoś bryzgać dookoła. wokół turbiny jest wszystko suche.

czy taka "nieszczelność" w rurze między turbo a IC może być powodem większego kopcenia? kumplowi w arl wypadała rura przy samym IC i wtedy kopcił jak batory wiec moze u mnie to wina tej dziurki. co myślicie?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: marek_igor »

wcześniej tego nie było ? może zostało uderzone/przyszczypane jakimś narzędziem przez Ciebie lub jakiegoś mechanika.
Jak oleju dużo, to pasowałyby ściągnąć tą rurę i zobaczyć ile tego oleju wewnątrz i czy wirnik nie ma luzu.
Może być to przyczyną kopcenia, ale też auto nie jeździ tak jak powinno ? Chyba że sama dziura jest minimalnych rozmiarów
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Silnik bierze olej / wyciek oleju

Post autor: jakub_bb »

Jeżeli tam masz dziure to jasne, że mógł olej kapać i kopcić.
Za pewne jakiś zwierz Ci to przegryzł i ktoś zamiast kupić nowy przewód to myślał że cybantem zaślepi :shock:
ODPOWIEDZ