[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

pietrov
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 01:18

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pietrov »

Witam :-)
Posiadam Toledo II z 2002r i mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie nie działa z pilota.
Gdy wkładam kluczyk w drzwi i przekręcam to wszystko się zamyka, przekręcając w drugą stronę wszystko otwiera czyli ok. Odsuwanie i zasuwanie szyb po przekręceniu kluczyka w drzwiach też działa. Byłem u elektryka który podpiął pod kompa i powiedział mi że kluczyk jest zaprogramowany dobrze i że wysyła sygnał do modułu komfortu ale ten że moduł dalej nic z tym nie robi i powiedział żebym wymienił moduł na nowy o tym samym oznaczeniu ( 1C0959799E ). Czytałem też o mikro złączach w drzwiach, że lubią się psuć i nie wiem za co mam się brać w pierwszej kolejności. Oświetlenie kabiny działa wzorowo, nie działają lampki w tylnych drzwiach i nie działa brzęczyk od świateł. Dziś podpiąłem samochód pod kompa i w module komfortu wyskoczył błąd " 928 Mechanizm zamka centralnego, drzwi kierowcy - F220 ". W necie znalazłem informacje jak kodować w vagu i zaprogramowałem sobie ryglowanie drzwi po przekroczeniu 20km/h :mrgreen: czyli moduł chyba sprawny ?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Aha i jeszcze jedno, pilot przestał działać z dnia na dzień i mogę to powiązać (chyba ) z wymianą radio w samochodzie i montażem skrzyni w bagażniku. Radio działało tylko na włączonym zapłonie, pojechałem z tym do elektryka i coś tam zrobił z masą że radio działa bez kluczyka w stacyjce i zaraz po tym się popsuło.. poprawcie mnie jeśli to nie ma znaczenia, jestem trochę laikiem ;-)
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Wróć z instalacją do stanu przed montażem radia i sprawdź.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

pietrov, Czytaj parę stron wcześniej:

viewtopic.php?p=121409#121409
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: haszczu »

pietrov, Hehe mialem to samo. Tez kombinowalem co to może być. Najpierw pilot, później moduł.
W końcu odpialem radio i zadziałał pilot.
Bardzo możliwe ze "elektryk" zlaczyl Ci od radia dwa kabelki zasilania
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
pietrov
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 01:18

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pietrov »

Dzięki za odpowiedzi :-) dziś nie miałem czasu na szperanie w aucie. Jutro z rana zerknę i dam znać

wyjąłem dziś radio i powróciłem do poprzedniej instalacji czyli radio działa tylko na włączonym zapłonie. gdy odczepiłem kabelek zrobiony przez elektryka od razu odezwał się centralny zamek w drzwiach ale drzwi się nie zamknęły, porostu było tylko słychać w drzwiach że coś się dzieje. Pilocik oczywiście nie działa.. a już myślałem :-x

[ Dodano: 2013-12-13, 13:24 ]
wyjąłem dziś radio i powróciłem do poprzedniej instalacji czyli radio działa tylko na włączonym zapłonie. gdy odczepiłem kabelek zrobiony przez elektryka od razu odezwał się centralny zamek w drzwiach ale drzwi się nie zamknęły, porostu było tylko słychać w drzwiach że coś się dzieje. Pilocik oczywiście nie działa.. a już myślałem :-x
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

pietrov, to teraz VAG i sprawdź błędy w module komfortu.
pietrov
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 01:18

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pietrov »

Witam ponownie
Teraz jest problem ze sprawdzeniem błędów w module komfortu, vag go nie widzi "interface nie odpowiada" . Z modułem silnika czy ABSu mogę się połączyć bez problemu. Bezpieczniki sprawdzone. Zrobiłem zdjęcia kostki iso i kabli wychodzących z samochodu. Na zdjęciu zaznaczyłem łączenie kabla czerwonego i zielonego, po rozłączeniu słychać centralny zamek i pykanie gdzieś pod kierownicą. W ogóle te kable jakoś dziwnie połączone :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Najprawdopodobniej moduł padł.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
pawel870
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Mikołów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pawel870 »

witam, mam pytanie... Co i jak trzeba zrobić żeby otwieranie wszystkich drzwi z kluczyka odbywało sie w drzwiach od strony pasażera a nie kierowcy? :) Ostatnio włożyłem kluczyk do drzwi od kierowcy i zaczął się kręcić dookoła... No i zostałem bez otwierania drzwi z kluczyka od strony kierowcy a co się z tym wiąże to i reszte drzwi musze manualnie otwierać...
ODPOWIEDZ