[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: ghul17 »

jak dla mnie kolega futrosky masz zimne luty ja tez to miałem przy rozbieraniu jak ruszasz wtyczką do zamka ruszaja sie tez styki i na jakis czas łączy wystarczy przeleciec lutownica i problem z głowy było to opisywane zamek zamyka i otwiera silniczek i dlatego tak sie tez dzieje u kolegi wyżej ogólnie zamek wyciagnac luty poprawic i bajera bedzie.
sochotoledo
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2012, 17:56

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: sochotoledo »

neostar a gdzie jest ta płytka i te luty ja rozebrałem drzwi troche tam poczysciłem i nic ale żadnej płytki nie widziałem ...
sochotoledo
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: bartek »

sochotoledo, trzeba zamek rozebrać na części pierwsze
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

sochotoledo,

http://www.taligentx.com/passat/images/ ... c&lang=eng

po prawej stronie masz galerię jak się przeprowadzić naprawę. Na ostatnim zdjęciu jest pokazany pęknięty lut na kostce zamka.
vekos

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vekos »

Witam,posiadam toledo II i mam problem po wymianie radia na nie seryjne,mianowicie:
nowe radio ruszylo dopiero po zmostkowaniu czerwonego i zoltego + w kostce(od radia) zeby nie ciac seatowskiej,radio odpalilo,chodzi bez kluczyka,ale zaykanie z pilota jak reka odjol przestalo dzialac. Kidy zamykam kluczykiem dzialaja wszystkie zamki,jakies rady? pomijam zalozenie starego radia i zdjecie mostka ;-)
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

vekos, rozumiem że pod pojęciem "mostek" rozumiesz przecięcie przewodu +12V po stacyjce i podłączenie go do przewodu ze stałym napięciem a nie zwarcie ich bez przecięcia tego pierwszego?
vekos

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vekos »

neostar, niestety,ale nie :cry:
najpierw rozciolem i odpiolem zolty(stacyjke,jak sie nie myle) ale to nic nie dalo,potem odpietego doloczylem do zoltego,dlej nic,wkoncu zolty i czerwony wpiety i radio gra,wszytko poza centralka z pilota,po wyjeciu kostki wraca do normy(laczone po stronie radia) z gory przepraszam za idiotyczny blad jak mniemam,ale juz brak mi pomyslow
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

vekos, po kolei: w instalacji fabrycznej radia masz przewód czerwono biały (gruby) na którym masz zasilanie na stałe oraz przewód żółto czerwony (cieńszy) na którym zasilanie jest po stacyjce. Jeżeli masz jakąś przejściówkę pomiędzy kostkami fabrycznymi a radiem musisz połączyć przewody czerwony i żółty od radia tak aby były podłączone do grubszego przewodu. Jeżeli wpinasz w radio bezpośrednio w kostki fabryczne przecinasz przewód żółto czerwony i łączysz z czerwono białym. Wszelkie obcięte przewody koniecznie zaizoluj.
vekos

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vekos »

neostar, Przyznaje,idiotycznie to laczylem,po rozprowadzeniu stalego plusa na oba piny i odpieciu dojscia + ze stacyjki ruszylo tak jak mowiles i centralka dziala,przepraszam za zasmiecanie i pozdrawiam. ps JVC KD-SD631E wyglada ladnie,ale dzwiek chyba lepszy mial orginal :oops:
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Szymek08 »

a mi ostatnio cos się dzieje z zamkiem kierowcy. Z pilota jak zamykam i otwieram auto to wszystko działa jak trzeba. Z kluczyka jak otwieram drzwi kierowy to otwiera się całe auto czyli tak jak powinno być. Ale jak chcę zamknąć z kluczyka to zamykają się już tylko drzwi kierowcy - Co może być tego przyczyną? czyżby zimne luty?

[ Dodano: 2013-11-04, 14:02 ]
do tego jak zamykam auto z pilota to raz zamyka mi się bagaznik a raz nie
ODPOWIEDZ