Komp-tv

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Komp-tv

Post autor: Danielek. »

Witam znajdzie sie na forum ktos kto potrafi podlaczyc komp z karta graficzna gforce 9500gt do tv kineskopowego philips ktory posiada wejscia chincz i euro?
Ewentualnie jakiej przejsciowki uzyc? Czy ta da rade? http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 91427.html
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Komp-tv

Post autor: spec »

Kiedyś się bawiłem w takie rzeczy. Sygnał szedł analogowo z karty poprzez tv -out. W zestawie z kartą przeważnie jest przejściówka na chincha. Tv był stary i miał tylko euro to zakupiłem przejściówkę euro-chinch, coś takiego:
http://allegro.pl/adapter-scart-video-a ... 62026.html
Szału nie było, sporo zakłóceń i dałem sobie spokój. Do tego jeszcze trzeba audio do TV puścić trzeba. Robiłem to za czasów Geforców 2 więc lata temu :)
Teraz kupujesz HDMI i masz cyfrowy dźwięk i obraz w jednym przewodzie bez zakłóceń.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Komp-tv

Post autor: Danielek. »

Wlasnie problem tkwi w tym ze karta graficzna posiada wyjsccie HDMI ale tv nistety nie posiada nie jest to LCD ani nic w tym stylu tylko zwykly kineskopowiec i tak sie zastanawialem czy jest jakas przejsciowka ktora umozliwila by podlaczenie komp pod tv
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Komp-tv

Post autor: koti »

Danielek., HDMI to sygnał cyfrowy a EURO analogowy. Samym kablem tego nie zrobisz, musisz kupić jakiś adapter.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Komp-tv

Post autor: Danielek. »

koti, wiem jaka jest roznica miedzy euro a hdmi.
Obawiam sie ze nie bedzie przejsciowkiani adaptera z hdmi na euro poniewaz hdmi bedzie mialo za duza rozdzielczosc do tego telewizora
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Komp-tv

Post autor: szymekgd »

Rozdzielczosc nie ma nic do gadania, przeciez mozna sygnal przeskalowac, problem bedzie zwiazany z konwersja sygnalu cyfrowego na analogowy.
Kiedys bawilem sie w podlaczanie kompa do tv kineskopowego, ogolnie to porazka, taki tv ma stale odswiezanie 50Hz i nieciekawa rozdzielczosc do ktorej ciezko dopasowac sygnal z kompa, wystepowalo meczace smuzenie.
ODPOWIEDZ