Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
SAGAL

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: SAGAL »

czyli patrzac na to

1.6 twoj silnik pali ci max 8 do 10 litrów w miescie
gaz szacunek bedzie 10 do 13 litrów
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: DENEBO »

SAGAL pisze:czyli patrzac na to

1.6 twoj silnik pali ci max 8 do 10 litrów w miescie
gaz szacunek bedzie 10 do 13 litrów


No właśnie coś koło tego :D
Awatar użytkownika
lechac
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: lechac »

no to szybko liczac zostaje niezla kasa w kielni wiec wybor nalezy do ciebie :?: :-D ja osobiscie jestem za gazem teraz robie za 40 zl.jakies 250 kilometrow wiec latwo policzyc :lol:
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: TomekTomek »

Witam chciałbym założyć gaz do swojego Tolka proszę o porady, jaki założyć gaz z czym trzeba się liczyć , czego pilnować,co wymieniać itp.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

TomekTomek, jak juz chcesz zakladac gaz to najpierw popytaj znajomych o opinie warsztatu w ktorym bedziesz montowal gaz oczywiscie tylko sekwencja wchodzi w rachube koszt od 1800 ( ale to super okazje) do 2700 (to juz warsztaty co zdzieraja) srednio tak 2400 mosisz przeznaczyc co do marki reduktora i ukladu elektronicznego najlepsze BRC , KME (ja mam taka) jesli moge cos podpowiedziec mi gazownicy zrobili wlew gazu przy korku paliwa tak wiec nie widac ze autko na gazie a i na stacjach chwala ze nie musza sie schylac i brudzic przy odkrecaniu standardowego korka od gazu , co do tego z czym trzeba sie bedzie liczyc to to ze troszke szybciel bedzie wypalal sie tlumik ale nie duzo ze autko bedzie na gazie ciut slabsze ze co pol roku bedzie trzeba przegonic autko na benzynie na najwyzszych obrotach aby sonde lambda odmulic 30 40 kilosow poprawia osiagi autka ze trzeba zamontowac inne swiece ale to juz gazownicy zrobia przeglad jest drozszy w gdyni 162 zl co jakis czas trzeba wymieniac 2 filtry gazu tak co 20 tys kilosow w gdyni koszt 150 zl poza gdynia 70 a samemu koszt 35 zl ja bede to robil sam ale jest tego kolosalny plusik ja 80% jazdy swoim TOLKIEM pokonuje po trojmiescie w ciaglych korkach noge mam ciezka biegi zmieniam 3000 obrotow wiec i silnik zrzera wiecej paliwa jak bym jezdzil na benzynie to bym cala wyplate przeznaczal na paliwo a tak jesli przy ciagle zalaczonej klimie latem na full spala mi 13,5-14 l gazu to i tak 100 km po miescie kosztuje mnie 25 zl przy bardzo dynamicznej jezdzie na benzynie bylo by o niebo drozej tak wiec moim zdaniem przy tym silniku przejscie na gaz to trafny wybor
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: kristof »

Znam jeden przypadek zagazowanego 1.8T odradzam chłopak po roku wywalił instalacje
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: maniekmc »

kristof pisze:Znam jeden przypadek zagazowanego 1.8T odradzam chłopak po roku wywalił instalacje
bo najlepsze instalacje gazowe to są w kuchenkach gazowych w domach :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Robo
Zasłużony
Posty: 416
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Robo »

Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :-D
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: tony »

gaz ma sens ale przy poważnych przebiegach =>30 000 km rocznie + trzeba dobrze wykalkulować zniszczenie silnika przez LPG
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

co do zniszczenia silnika przez LPG to zgodze sie z tym ale to sie tyczy tych co planuja po zalozeniu gazu jezdzic tym autkiem jeszcze przez 10lat to wtedy odczuja degradacje silnika ajesli ktos ma zamiar jezdzic tak 5-6 latek i sprzedac autko to nic nie zauwazy a nastepny wlasciciel nie mosi jezdzic na gazie gdyby gaz mial az taki zly wplyw na silniki to zaden producent aut nie pozwolil by sobie na montaz fabrycznych instalacji gazowych ta zla opinia powstala dzieki tym garazowym warsztatom z partaczami oraz po instalkach I i II generacji z IV i V nie ma juz takich problemow co do zniszczenia silnika turbo przez instalacje gratulacje dla kolesia co oddal autko do takich partaczy i mu instalke spieprzyli albo grubo chcial zaoszczedzic i polakomil sie na niska cene do turbo tylko osprzet renomowanych firm takich jak BRC i pozadny warsztat a wtedy silnik nie bedzie narzekal ze sie go zagazowalo
ODPOWIEDZ