Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: matti »

Pinio Gdynia pisze:nigdy nie uzyskasz mocy 170 z takiego chipa.

Potwierdzam
Po pierwsze te 150 do było dawno temu tak że po niby chipie jak bedzie ze 155 to sukces
A gazik w V5 daje rade ja osobiście nie mam Mój kuzyn w AGZ ma i chwali sie spalaniem do 12l/100km maxymalnie co do spadku mocy ........więcej klima zabiera niz sekwencja
blazej25

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: blazej25 »

Witam, również posiadam Tolka 2.3 v5.
Zamontowałem w nim instalacje BRC Sequent Plug & Drive i jest naprawdę dobrze. Jak na razie mogę polecić.
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: michal.k »

witam, chce założyć instalację gazową do tolka 1.8i 90KM wtrysk jednopunktowy.
Z moich obliczeń wynika że przy obecnej cenie benzyny i gazu to przy rocznym przebiegu 8tyś km instalacja gazowa za 1500zł (plus przegląd instalacji 200zł) zwróci się bez problemowo po okresie 12miesięcy!
Druga sprawa na allegro widziałem instalacje gazu sekwencyjne, ceny zaczynają się od 800zł
http://moto.allegro.pl/stag-300-4-plus- ... 87725.html
w górę, może mi ktoś coś powiedzieć na ich temat?
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: olinek2 »

No do tego dochodzi sporo osprzętu. Koszt części koło 1500zł, sam się zastanawiam. Na allegro nie jest wcale najtaniej jeśli chodzi o gaz, wcześniej jak szukałem to koło mnie znalazłem firmę dużo tańszą i niemal pod domem (bezpośredni importer części).
Żeby jeździć z gazem musisz wbić ją w dowód, a potrzebujesz homologacji i faktury na montaż.
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: michal.k »

Dlatego też bardziej kieruje się ku montażowi zwykłej instalacji gazowej.
Ale....
bardziej opierał bym się na używanych częściach głównie butla z chomologacją oczywiście, i parownik Landirenzo w miarę możliwości jego zdobycia.
Co myślisz o tym?
I montaż w gazowni oczywiście faktury montażu itp.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: olinek2 »

Parownik kup nowy, podobnie jak listwę (chyba że chcesz mieszacz).
Butla nowa, a używana to różnic nie ma dużych w cenie. Ja nie ufam używanym częściom w takim przypadku, nie wiadomo co przeżyły i ile jeździły... To jest jednak gaz i ciśnienia kilku kg/cm^2...
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: michal.k »

Co nowe to nowe, to racja.
Gazownik też swoje policzy jak nie kupie u niego instalacji a tylko zamontuje strupa jakiegoś pod maskę. Musze przekalkulować sobie to jeszcze raz jak będę wiedział ile gazownik chce za taką przyjemność. Dzięki
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: olinek2 »

Chyba że jakoś załatwisz montaż :), a części z innej firmy.
Nie chcę by to było kryptoreklamą, dużo taniej niż na allegro części znalazłem w hurtowni Megapol. Muszę kiedyś tam podjechać i się zorientować :)
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: michal.k »

A jakiej marki polecasz instalacje gazową? Ja do tej pory miałem przez 3 lata instalacje lanirenzo w passacie b3 i przez 150tys awarie miałem tylko z przepływomierzem
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: olinek2 »

Ja dla siebie rozważam STAG'a 4 plus :)
ODPOWIEDZ