Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iwan Reddevil
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, 13:19

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: Iwan Reddevil »

Prośba o info czy ktoś w 5P instalował samodzielnie lusterko fotochromatyczne. W szczególności opis pinów lusterka i gdzie je podłączyć.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-04-10, 21:47 ]
Sam sobie odpowiedziałem na zadane pytanie :-) Mam lusterko z 4 przewodami. Na forum Leona znalazłem opis, który chyba pasuje do kolorystyki moich kabelków:
"Pin 1 (biały kabel) - zasilanie bezpiecznik nr 7
Pin 2 (czarny kabel) masa-można podłączyć do wtyczki lampki w podsufitce do pin 3
Pin 3 (szary kabel) wsteczny
Pin 6 (zielony kabel) czujnik otwarcia drzwi-można podłączyć do lampki pin 1"

Prośba o kolejne info - gdzie najlepiej wpiąć się do zasilania i wstecznego pin 1 i 3? Może ktoś z Was już przerabiał ten temat. no i info jak ciągnąc te kabelki żeby nie zniszczyć słupków czy podsufitki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: timig »

też wyrażam zainteresowanie tematem, jak coś znajdziesz to podrzuć. Sam też zaczynam szukać.

edit: tak to w touranie wygląda http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2795
Awatar użytkownika
Iwan Reddevil
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, 13:19

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: Iwan Reddevil »

Byłem wczoraj w serwisie Seata. Przy okazji spytałem czy to skomplikowana robota z podłączeniem. Dowiedziałem się, że takie lusterko musi być "wprogramowane" do systemów samochodu (coś na kształt rejestrowania modułów jak np. w BMW). Czy ktoś słyszał o tym czy to jakiś wymysł serwisu żeby nie stracić klientów?

UPDATE 16.04.2014
Ludzie z SEATa sprawdzili i powiedzieli że nie ma konieczności 'wprogramowania' takiego lusterka. Więc pozostaje tylko pytanie - skąd wziąć zasilanie i sygnał biegu wstecznego. Prośba o info lub przekierowanie do odpowiedniego artykułu.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-05-06, 10:16 ]
Instalacja lusterka w trakcie - już dwa razy rozbierałem samochód. Wg schematu to w moim samochodzie zasilanie lusterka powinno być podpięte do bezpiecznika nr 13 (sprawdzone w ASO, ale zaznaczyli, że to może zmieniać się zależnie od daty produkcji samochodu). Ponieważ nie chcę ciąć przewodów w skrzynce bezpiecznikowej (mało wygodnie tam coś robić bo krótkie kable no i jakoś mam niechęć do kaleczenia kabli :) ) wymyśliłem sobie że dołożę w wolne miejsce bezpiecznik 5A i tam się wepnę.

I tu mam problem - nie wiem jak w tą puszkę dołożyć dodatkowy pin. Kupiłem najpierw uniwersalne piny, które teoretycznie powinny pasować ale ni diabła nie wchodzą. Poszedłem do ASO VW (bo seat nie sprzedaje na sztuki) i kupiłem zgodnie z ETKĄ jeden kabelek, który powinien tam pasować. Tyle tylko że piny z ASO wyglądają tak samo ja te uniwersalne. Poniżej foto pinu z ASO.

Obrazek

Reasumując - czy ktoś może podpowiedzieć jak wetknąć ten pin do skrzynki? Czy potrzebne są tu jakieś narzędzia? Czy tylko wystarczy na siłę go wepchać? Puszka u mnie wygląda tak samo jak w podanym wcześniej przez timiga linku z forum tourana.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: vwir »

Oczywiście przesunąłeś plastikową blokadę, żebyś mógł wsunąć pin?

Obrazek
Awatar użytkownika
Iwan Reddevil
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, 13:19

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: Iwan Reddevil »

Widziałem to zdjęcie i tą blokadę. Tyle tylko że nie wiem jak ją przesunąć. U mnie ten różowy element sprawia wrażenie nieprzesuwalnego. W którą stronę należy ją przesuwać? Jaki jest zakres ruchu tego elementu? Pytam bo nie chce niczego połamać.

Po odkręceniu to skrzynka bezpieczników daje się 'wyciągnąć' tylko tak jak widać poniżej - dostęp do niej nie należy do najwygodniejszych :/

Obrazek
1.9 TDI BXE virus infected - 140 KM
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: vwir »

Ja mam 1M, ale konstrukcja bardzo podobna. Jeśli dobrze pamiętam to ten różowy plastik się przesuwa i odblokowuje. Nie wiem, czy w 1P też trzeba przesunąć, czy podważyć, to już musisz sam sprawdzić. Tak czy inaczej - na 100% jest to blokada i bez jej odblokowania nie wsuniesz wtyczek.
Awatar użytkownika
Iwan Reddevil
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, 13:19

Wymiana lusterka na fotochromatyczne w 5P - pytania

Post autor: Iwan Reddevil »

Lusterko zamontowane (no, pozostało jeszcze podpięcie się do wstecznego, ale to w przyszłości). W sumie najwięcej problemów jest ze zgromadzeniem części (wtyczek, pinów itp.). Z moich obserwacji - piny do skrzynki bezpieczników najlepiej kupować w sklepach z częściami elektrycznymi. Za 10 szt płaci się góra 4 pln (podczas gdy w ASO 15 pln za 2 sztuki).

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc i informacje.
1.9 TDI BXE virus infected - 140 KM
ODPOWIEDZ