Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
tomekor

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: tomekor »

Witam, jestem nowym posiadaczem toledo 2 1.9tdi 110km i jestem także nowy na forum. Zgodnie z regulaminem szukałem tematu związanego z moim problemem, ale szczerze wyszukiwarka nie jest mocną stroną tego skryptu.

W każdym razie sprawa jest następująca: przy hamowaniu samochodu jak już praktycznie prędkość to 5-10km/h daje się wyczuć drżenie. Szczególnie mocno czuć jak się ma nogę na sprzęgle, ale nawet jak autko jest na biegu jałowym i powoli się toczy bez sprzęgła to czuć te "wibracje". W momencie zatrzymania samochodu wszystko wraca do 100% normy.
Drżenie jest tylko przy tej minimalnej prędkości - w czasie jazdy wszystko jest w porządku.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Wg sprzedającego sprzęgło i dwumasa wymieniona, a to ponoć przypadłość tych silników. Szukałem na forach VW i AUDi - większość wpisów jest typu "jak objaw jest tylko przy takiej małej prędkości i nie zależy od używania sprzęgła to się nie przejmować".

Prośba o pomysły, rozwiązania lub potwierdzenie, że tak to po prostu powinno być ... mam też golfa TDI 90KM ... tam nie ma takich "objawów".
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: vwir »

To jest właśnie objaw padającej dwumasy. U mnie zaczęło sie tak jak mówisz przy toczeniu się w korku kilka km/h. Potem doszło szarpnięcie przy odpalaniu. Wymieniłem na jednomasę i ustąpiło jedno i drugie. To, że była wymieniana dwumasa o niczym nie świadczy. Potrafią padać po kilku tysiącach km.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: Kitaj »

Jeszcze zależy co za dwumase ci założyli...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
galamarcin
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:32

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: galamarcin »

Również jak koledzy obstawiałbym sprzęgło (dwumase), ja również po wymianie nie mam żadnych drgań. A i czasem nowe sprzęgła => dwumasy swieżo wsadzone nadają się do wymiany. Ja od niedawne jeżdżę na sztywnym zestawie i sobie bardzo chwale:)
Pozdrawiam.
tomekor

No to jeszcze pytanie o jednomasowe

Post autor: tomekor »

bardzo dziękuję za wskazówki. Kolejne pytania ;)
Czy taka zamiana na koło jednomasowe w 110KM jest bezproblemowa? Niestety w silnikach powyżej 90KM jestem laikiem. Jaki to koszt? i czy możecie kogoś polecić w Szczecinie lub okolicach?
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: macsta12 »

Ja bym nie był taki pewien, że to sprzęgło, zmieniłem u siebie z dwumasy na jednomas i na dwumasie były ogólnie mniejsze drgania, tylko mi popiskiwało po redukcji na mniejszy bieg. Obstawiałbym poduchy silnika.
tomekor

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: tomekor »

Czytałem trochę o TDI 110KM w audi i VW. Najczęściej wymianie powody to:
1. dwumasa
2. poduszki
3. różnego rodzaju czujniki np. coś od dawkowania paliwa przy hamowaniu
4. cytat "przyjechał magik od diesli i pompa ,a raczej badziewiasty zaworek znajdujący się w środku.niestety koszt wysyłki(bo tylko w większych wioskach to robią) no i magik też zaśpiewał były większe niż naprawa pompy. jak to mówią wiedza kosztuje"

Jak widać powodów mnóstwo. Pytanie z mojej strony czy z tym można jeździć, czy powoduje to jakieś dalsze uszkodzenia dla silnika ... czym się może skończyć? na jakie objawy zwracać uwagę?
Nie bardzo mam ochotę szukać powodów u mechanika ... za każdym razem pewnie płacąc za usługę ...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: vwir »

Ja to olałem do czasu pojawienia się nowych objawów. Dopiero gdy zaczął szarpać przy odpalaniu to założyłem jednomasę.
tomekor

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: tomekor »

Czyli podsumowując i zamykając temat - kontrolnie sprawdzić poduszki pod silnikiem i po prostu jeździć, aż objawy się nie nasilą?
Toledo II ASV
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:45

Drżenie silnika przy wolnym toczeniu się auta

Post autor: Toledo II ASV »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Mam taki problem ze swoim toledo:
podczas jazdy na 3 biegu samochód drży tak przy ok 40-50km/h, nie jest to wina opon ani kół bo na letnich i zimowych jest tak samo.
Czy to możliwe że koło dwu masowe będzie już u kresu wytrzymałości? Poduszka silnika była wymieniana 2 lata temu
ODPOWIEDZ