Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Rozładowuje się akumulator

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
OdoilMC1
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 cze 2013, 12:58

[1M] Rozładowuje się akumulator

Post autor: OdoilMC1 »

mam na stałe. przez pół roku było wszystko ok i tak nagle z dnia na dzień zaczęło w takim tempie akumulator żreć?? Zawsze też panel zdejmuję. Jutro jadę do kumpla to sprawdzić po bezpiecznikach, mierząc pobór prądu
...
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Rozładowuje się akumulator

Post autor: regii.kr »

OdoilMC1 pisze: Zawsze też panel zdejmuję.


to nie znaczy że radio nie pracuje większość sprzętów wchodzi w stan czuwania po zdjęciu panela
Awatar użytkownika
OdoilMC1
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 cze 2013, 12:58

[1M] Rozładowuje się akumulator

Post autor: OdoilMC1 »

Alternator oddany do naprawy. Portfel szczuplejszy o 100zł ale problem z głowy:)
mario87
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2013, 09:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Warszawa

Rozładowuje akumulator

Post autor: mario87 »

Witam
W moim Toledo 1.8 20V nastąpił dziś pewien problem. Rano odpaliłem bez kłopotów, przejechałem parę kilometrów i zgasiłem. Po pół godzinie chciałem jechać dalej, uruchamiam i nic. kontrolki mrugnęły i co mnie zdziwiło "zaszalała" wskazówka od obrotomierza. Miałem ze sobą multimetr sprawdziłem aku i pokazywał 9 z kawałkiem. Uruchomiłem samochód z kabli i dojechałem do domu. Po ponownej próbie uruchomienia taka sama sytuacja. Wyciągnąłem akumulator żeby go naładować, posprawdzałem bezpieczniki wyczyściłem klemy i masy. Podłączyłem naładowany aku i znów to samo. Uruchomiłem ponownie auto z kabli i sprawdziłem ładowanie które wynosiło nieco ponad 14V. Czy ktoś z kolegów miał podobną sytuację? Akumulator Centra Futura 1,5 roczny. Ja stawiam na rozrusznik ale mogę być w błędzie.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Rozładowuje akumulator

Post autor: irocket »

Miałem podobną sytuację z ori akumulatorem w Scenicu. Zapaliłem auto, podjechałem pod sklep, chciałem przeparkować, włączyłem zapłon, niemal wszystkie kontrolki zaczęły świecić i cykać przekaźniki. Aku nie dał się naładować, trzeba było wymienić. W Twoim przypadku jeżeli masz obsługowy aku, to może dolej wody destylowanej, a jak nie, to pewnie na gwarancję oddać.
Spróbuj też wyciągnąć aku z auta, naładować, zostawić chwilę i zmierzyć napięcie. Potem podłącz do auta, włącz zapłon i też sprawdź napięcie na aku, później niech ktoś sprawdza napięcie na aku, jak odpalasz / próbujesz odpalić. Dla pewności możesz spróbować aku w innym aucie.
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Rozładowuje akumulator

Post autor: vwir »

Jeśli w akumulatorze w jednej chwili napięcie spadło o 2V to po prostu zwarły się cele i teraz zamiast 6 celi po 2V jest 5 celi po 2V. Akumulator do wymiany.
mario87
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2013, 09:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Warszawa

Re: Rozładowuje akumulator

Post autor: mario87 »

Wychodzi na to że akumulator. Włożyłem aku od szwagra, pięknie odpalił i parametry w porządku. Jadę po baterię. Dzięki za pomoc :-)
dawids42
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2015, 19:53
Auto: Seat Toledo II
Model: 110KM ASV
Skąd?: Starachowice

Re: [1M] Rozładowuje się akumulator

Post autor: dawids42 »

Witam. Podepnę się pod temat.

Mam Seata Toledo 1.9 TDI 110KM ASV

Chyba mam za duży pobór prądu na postoju.

Obrazek

Co o ty myślicie?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Rozładowuje się akumulator

Post autor: vwir »

80mA? Jest dobrze. Nie kombinuj.
ODPOWIEDZ