Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
ALLka

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: ALLka »

może układ paliwowy zapowietrzony?


Ja pozostawię diagnozy bardziej doświadczonym :564:
ciezkii69
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:58

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: ciezkii69 »

spoko spoko narazie nie ogarniam tematu disla bo mam go od niedawna niedługo jade na przeglad do kolesia i powinno wyjsc szydło z worka sprawdzimy wszystko podłaczymy rowniez kompa i zobaczymy czy sa jakies błedy narazie chce sie dowiedizeć jakie moga być przyczyny
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: CYRULIK »

jak masz 110KM to masz turbine ze zmienna geometria, która prawdzopodobnie Ci pada gdy przeładuje ciśnienie wchodzi w tryb awaryjny dlatego po ponownym właczeniu silnika wraca do normy
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: gurszczak »

dokladnie tak jak CYRULIK, pisze na poczatku to bedzie sie zadko zdazalo potem czesciej i czesciej a pozniej juz tylko wymina lub regeneracja ja mam to juz sa sobą :D
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: sz.p.bartek »

A traci moc czy tylko nie może się wkręcić powyżej 3tys obr/min?
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
ciezkii69
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:58

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: ciezkii69 »

no lae to jest silnik 90km a czy traci moc na 1-2-3 braku mocy nie odczuwam tylko sie wkreca wkreca do tych 3 i zaczyna szarpać
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: CYRULIK »

to pisz konkretnie :-/
stawiam na podciśnienia
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: sz.p.bartek »

napisz jeszcze oznaczenie silnika, najłatwiej znajdziesz je na wlepce w bagazniku lub w ksiązce serwisowej np ALH, AGR
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
darkghoust

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: darkghoust »

Ja turbinkę doprowadziłem do ładu. Podstawowym problemem były przypruchniałe przewody podciśnienia. Przy okazji została wymieniona gruszka przy egrze. Do wymiany pozostała jeszcze nie oryginalna wtyczka zaworu n75 która też troszkę miesza.
radek
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2009, 09:20

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: radek »

z opisu wynika że masz walnięte turbo (zapieczone kierownice) bądź niesprawny lub ,,przycięty" zawór przy turbinie ;-)
1M 4x4 arl+ 195 PS 390 NM
1P BWA+ 248 PS 380 NM
ODPOWIEDZ