[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, remiq, koti

Poszła turbina

Postprzez DzieX » 16 maja 2019, o 14:10

Z 3 na 5 załatwiło turbinę? :lol: Robi was w balona.
SEAT Toledo R32 AWD DSG
facebook, forum
DzieX
Junior Admin

Car: Toledo 1M, Laguna 3
Engine: BHE, M9R

Postprzez Sony » 16 maja 2019, o 21:33

Nie no bezczel niezły z niego :shock: Niech sobie auto zabiera i oddaje kasę albo naprawia we własnym zakresie skoro takie cyrki odstawia :)
Sony
Junior Admin

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASV+

Postprzez Rafal1244 » 25 września 2019, o 13:08

Witam. Mam problem z turbo a może bardziej mnie to denerwuje. Poprostu jest głośnia jeżdżę już z tym może z 20tys km i z racji tego że robię tym samochodem trasy po 1000 km to mam obawy że wciągnie olej i będzie lipa. Krótko mówiąc wczoraj wyciągnięta z samochodu wyczyszczona było trochę syfu lekko się przycinała kierownica , sprawdziłem luzy na wirniku no i powiem w ten sposób góra dół może milimetr może minimalne więcej na boki prawo lewo może 0.2mm ,wirnik obraca się bez oporów ale dopiero jak dolalem olej do zasilania oleju w turbinie tak to jakby delikatnie przycinalo no ale nie jakieś wielkie opory. no i poskładałem wsadziłem w auto lepiej ciągnie od dołu ale wycie Dalej jest nawet jak silnik pracuje na jałowym to jest takie "łuuuuuu" no i żyć z tym nie mogę teraz pół nocy i dnia czytam o regeneracjach no i nie spodziewałem się że robią taka fuszere zacząłem patrzeć po używkach no ale to też loteria no i jeszcze jedna kwestia może z asz do asv ? No ale jaką regenerowana czy używana. Na nową to może szkoda kasy no i też podobno jakieś rumuńskie są :) proszę doradzcie mi a może ktoś miał podobny dylemat a raczej napewno. Pozdrawiam dzięki
Rafal1244
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1,9 ASV

Postprzez Roxon40 » 27 września 2019, o 00:28

Mi turbo w ASV jak padło oddałem w Gliwicach do regeneracji. Po regeneracji poszedł program i do dziś daje radę. Akurat z turbinami od silników 110 KM z regeneracją nie ma jakiś większych problemów, gorzej jest z turbinami od ARL czyli 150 KM tam często ludzie narzekali na regenerowane turbiny.
Roxon40
Moderator

Car: VW Sharan
Engine: 1,8T 20V AWC

Poprzednia strona

Powrót do Diesel