Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zablokowane drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Jak otworzyć zamknięte drzwi. Pilne :/

Post autor: vwir »

Ciągnięcie na siłę nie pomoże. Tak jak pisałem w jednym z wątków - ja u kuzyna potraktowałem zaślepkę zamka (tam gdzie w drzwiach kierowcy masz wkładkę na kluczyk) wiertarką. Po dowierceniu się do zamka można go było otworzyć śrubokrętem, ale nie było potrzeby, bo po uderzeniu go wiertarką ożył i zaczął się poprawnie otwierać. Później tylko musiał zainwestować w nową zaślepkę w kolorze nadwozia.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: DzieX »

Nie próbować. Postawić auto do ciepłego na parę godzin i spróbować. No i przesmarować zamki.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: HQ-Automotive »

Pierwsze co zrób to przesmaruj zamki, ostatnio miałem podobny problem u siebie bo zamek przymarzł i za nic na świecie nie chciał się otworzyć i wystarczyło poczekać aż mróz nieco zmaleje, u Ciebie może być podobnie, szkoda nawiercać zamek i kupować nowe zaślepki. Najlepiej byłoby stawić go do ogrzewanego garaż u.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Sony »

HQ-Automotive myślę, że dzięki Twemu wpisowi w końcu będzie wiadomo o co chodziło DzieX-owi, bo on jakoś to tak niezrozumiale napisał :lol:
Dodam jedynie, że jak nie ma możliwości postawienia auta do ciepłego garażu to zawsze można się pobawić opalarkę, ew. z braku laku suszarką.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

1M Jak otworzyć zablokowane tylne drzwi?

Post autor: Radziu »

Coś tam osobno trzeba rozwiercić,niestety nie mogę znaleźć zdjęć co dokładnie
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: 1M Jak otworzyć zablokowane tylne drzwi?

Post autor: DzieX »

Ja ostatnio przerabiałem u teścia tylne lewe i u siorki przednie prawe. Trzeba rozebrać boczek i odkręcić blachę. Ja elektryczną część zamka w obu przypadkach rozwaliłem młotkiem i przecinakiem a potem pociągnąłem za jedno z cięgien i otworzyłem drzwi. W obu przypadkach przyczyną było zalanie zamka i korozja cięgien (części mechanicznej zamka).
ODPOWIEDZ