Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zablokowane drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Dawid1992P »

Witam, dzisiaj wymienilem sobie mikrostyk ale nastapil nowy problem :D

otoz po wymianie styka wszystko smigalo elegancko ale :D wlasnie jest jedno ale, przestaly mi dzialac klamki i ta w srodku i ta na zewnatrz i za nic w swiecie nie mam pomyslu jak sie dostac do drzi poradzi ktos cos ?:P Jestem zdesperowany :P
wojtasGWE
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2010, 16:07

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: wojtasGWE »

miałem ten sam problem wymieniałem zamek i drzwi zatrzasnełem ale juz nie mogłem ich otworzyc nic nie szło zrobic ja musiałem cały zamek rozwalić
dziobii
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2012, 16:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Chełm

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: dziobii »

Przerabiałem kilka dni temu - najprościej oddać auto do speców od awaryjnego otwierania. Płacisz tę ponad stówę, ale oszczędzasz czas i masz cały zamek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Kitaj »

Wystarczy uderzyć kilkakrotnie ręką z zewnątrz w okolice zamka, jednocześnie ciągnąc za klamke i drzwi powinny same puścić....

Tak się dzieje jak przy składaniu za mocno naciągamy linke do zewnętrznej klamki. Wszystko śmiga normalnie do czasu zamknięcia auta z pilota jak zamkniemy i otworzymy to klamki odmawiaja posłuszeństwa 8-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Dawid1992P »

Kitaj pisze:Wystarczy uderzyć kilkakrotnie ręką z zewnątrz w okolice zamka, jednocześnie ciągnąc za klamke i drzwi powinny same puścić....

Tak się dzieje jak przy składaniu za mocno naciągamy linke do zewnętrznej klamki. Wszystko śmiga normalnie do czasu zamknięcia auta z pilota jak zamkniemy i otworzymy to klamki odmawiaja posłuszeństwa 8-)

No ok 100% zgodności z tym co napisales tylko teraz jak to rozwiazac bo kjuz kilka razy sie otwarly ale stalo sie to samo? Zamek do wymiany?

Jest jesdzcze jeden problem panel sterujacy szybami i zamykaniem auta z srodka raz dziala na wszystkie drzwi a raz tylko na kierowce to samo z szybami czasem kierowca tylko a czasem moge wszytkim sterowac, jak nie dziala to znika tez podstwietlenie. Gdzie szukac przyczyny?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: NED »

Dawid1992P pisze:
Kitaj pisze:
Tak się dzieje jak przy składaniu za mocno naciągamy linke do zewnętrznej klamki.

Zamek do wymiany?


Nie zamek tylko regulacja naciągu linki klamki zewnętrznej (ten czarny dzyndzel z rowkami trzeba popuścić) pisał o tym poprzednik.

Na drugie pytanie nie odpowiem bo jest to na bakier z regulaminem.
NED
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Dawid1992P »

Z Zamkiem sobie poradzilem, teraz ta wiazka nieszczesna jak nie dojde gdzie sie wali to bd musial kupic nowa:<
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ODI »

Dawid1992P pisze:Z Zamkiem sobie poradzilem, teraz ta wiazka nieszczesna jak nie dojde gdzie sie wali to bd musial kupic nowa:<

Dawid, możesz opisać jak sobie z tym poradziłeś?
Dziś rano spotkała mnie niemiła niespodzianka:
Otwieram centralny, łapię za klamkę, drzwi odskakują i 1,5-2 centymetry i STOP. Próbuję ciągnąć - nic. Zamknąłem i próbuję jeszcze raz - to samo. Przy kolejnym razie drzwi nie otworzyły się wcale a przy pociąganiu za klamkę nie czuć żadnego oporu, ani zewnątrz ani wewnątrz.
Jak myślicie co to może być? Zerwałem linkę czy uszkodziłem zamek?
Walczyć z tym samemu czy oddać od razu do fachowców?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: NED »

Raczej zamek gdyż klamka zewnętrzna i wewnętrzna nie pracują na jednej lince tylko każda ma swoją.
Co do walki to już zależy od Ciebie ,jest sporo materiałów które pomogą w ewentualnej wymianie zamka więc jeśli czujesz się na siłach to spokojnie dasz radę ,tak jak wielu kolegów już to uczyniło.Jak coś to możesz liczyć na wsparcie.
NED
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ODI »

Odnośnie wymiany zamka już znalazłem instrukcję ale jeszcze nie wiem czy sam się podejmę. Pytanie za 100pkt - jak otworzyć teraz drzwi?
ODPOWIEDZ