Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Chwilowy brak ładowania

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Chwilowy brak ładowania

Post autor: Danielek. »

Szczotki ;-)
W najgorszym wypadku komutator może być już cienki,tak było u mnie na wysokich obrotach mrygała kontrolka ładowania "zregenerowali" mi alternator w profi zakładzie skleili za to 250 zł i nic to nie dało poza poprawą ładowania bo zmienili szczotki.
Natomiast znalazłem gościa który po godzinach działa sobie w garażu i wstawił mi altek od Passata 120 A Boscha (stary miał 90A Valeo) z nowym komutatorem,szczotkami i regulatorem napięcia za 100 zł z wymianą i zostawiłem mu stary altek.
Dział wyśmienicie do dzisiaj :-)
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Chwilowy brak ładowania

Post autor: misiekbig »

Kontrolka ładowania jeszcze mi sie nigdy nie zapaliła :-) ale jak tylko autko bedzie mogło postać 2-3 dni to bedę musiał zrobić z tym porządek.
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Chwilowy brak ładowania

Post autor: musiek25 »

Mam ten sam problem jak by udało ci się go rozwiązać daj znać.
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1M] Chwilowy brak ładowania

Post autor: lukaszn1992 »

mialem podobny problem w czasie jazdy kontrolka zaswiecala sie na kilka sekund i gasla sama
niedawno okazalo sie ze wina lezala w sprzegle kola alternatora ktore sie rozsypalo i po wymianie wszystko smiga
Łukasz
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Chwilowy brak ładowania

Post autor: misiekbig »

U mnie kontrolka nie zapala sie nawet na chwilke, wymienie w wolnej chwili szczotki i zobacze czy pomogło jak nie to poszukam jakiegoś dobrego 120A i nie bedę sie bawił w naprawy.

[ Dodano: 2013-08-24, 15:29 ]
Czy mógł by mi ktoś dać namiar na regulator napiecia valeo taki jak tu
http://www.google.pl/search?q=szczotki+ ... B700%3B393


albo na same szczotki do niego bo już sie kończą a cale ustrojstwo kosztuje ponad 300 zl.

[ Dodano: 2014-03-29, 12:38 ]
Panowie ma ktoś może fotkę jak jest ułożony przewód minusowy pod obudową akumulatora??? Dziś rozebrałem wszystko żeby przeczyścić masy pod obudową i okazało się że kabel był delikatnie przyciśnięty obudową i przecieła sie jego otulina, zakleiłem to wszystko izolacją i przykręciłem tak jak wcześniej ale nie wiem czy tak jest ok. Dodam że to było powodem częstego spadku napięcia ładowania na aku z 14,4 do 13 V.
ODPOWIEDZ