Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Dziwna praca silnika na mrozie

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

Witam,

Tak jak w opisie zauważyłem problem z pracą silnika (1.9TDI 110km) przy minusowych temperaturach, jako że tylko czasami samochód stoi na dworze ( na co dzień w garażu), dopiero teraz kiedy temperatury spadają poniżaj zera coś jakby zamarzało i tu moje pytanie co to może być?
Samochód odpala normalnie od kopnięcia i silnik pracuje równo bez najmniejszych problemów problem pojawia się dopiero podczas jazdy. pracuje tylko w zakresie 1000-1500obr/min i wyżej nie wejdzie choćby nie wiem jak naciskać mu pedał gazu. Dopiero jak silnik się rozgrzeje wszystko wraca do normy. Pomyślałem że to może wilgoć w baku i zamarzają przewody paliwowe dlatego leje do każdego tankowania teraz formułe do diesla STP z antyżelem. Ale poprawy jakby nie widać. Miał ktoś może podobny problem i może podzielić się jakimś rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 09:59 przez Pawka666, łącznie zmieniany 1 raz.
...do zobaczenia na drodze...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

W starszych tdi VP jest zabezpieczenie, "steruje" nim zawór n108 w pompie i przy niskich temp. płynu opóźnia on kąt wtrysku wg. zadanej mapy, jednak u mnie bez problemu wkręcam silnik do 2,5kobr przy ujemnych temp. Może n108 lub potencjometr gazu przymarza? Sprawdź błędy.
Michal
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Kitaj »

To jest system żeby nie katować silnika gdy jest zimny :lol:

A tak poważnie to podepnij pod kompa wtedy będzie coś wiadomo bo przyczyn może być wiele... ;-)

[ Dodano: 2012-12-22, 15:06 ]
To się zgrałem z szymkiem...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

Kitaj pisze:To się zgrałem z szymkiem...


;)

To jest system żeby nie katować silnika gdy jest zimny :lol:


Indywidualny ;) Przy 1,5kobr ciężko bieg zmienić :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: jakub_bb »

może Ci delikatnie zamarza paliwo w przewodach i dostaje mniejsza ilosc paliwa niz potrzebuje. Ja miałem u siebie podobnie jak były temp -20*C na zimnym jak delikatnie jechalem to bylo spoko ale jak coś mocniej przycisnąłem to szarpal delikatnie i jakby się krztusil. Ale jak już miał ok 60*C to normalnie jechał.
Jednak dziwne jest to ze wlewając dodatek mimo wszystko masz takie obajwy
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

A może już czas wymienić filtr paliwa?? :-D
Michal
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

Filtr paliwa wymieniony w maju, a teraz mam totalnego killa -12 i odpala po czym zaraz gasnie a co do bledow to brak :(
...do zobaczenia na drodze...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Kitaj »

a nie zatankowałeś jakiegoś syfu? w propocji 50:50 z wodą to mieszamy spirytus a nie ropę na niektórych cpn-ach o tym zapominają :lol:

Podejrzewam że ta awaria jest w dużej mierze związana z układem wtryskowym...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

wydaje mi się że tankuje dobre paliwo ale pewności mieć nie można nigdy, do tej pory cały czas lałem na neste. Latem tylko zalałem ze dwa razy wache od przyjaciela prywatny import z rosji i chyba teraz to wychodzi, chociaż wtedy osiągi się poprawiły i spalanie spadło. Póki co auto scholowane do garażu i odmraża się. Chyba wymienie jeszcze raz filtr paliwa i zobaczymy czy coś to pomoże. Chyba, że macie jakieś inne pomysły.
...do zobaczenia na drodze...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

Pawka666 pisze:Latem tylko zalałem ze dwa razy wache od przyjaciela prywatny import z rosji i chyba teraz to wychodzi, chociaż wtedy osiągi się poprawiły i spalanie spadło


Nie wiem na co trafiłeś, ale z mojego źródła jest ono lepsze (2xtdi vp, 1xtdi cr) niż ze stacji, do tego już w październiku masz pewność, że nic nie zamarznie bo kupujesz zimowe i to prawie na arktyczne mrozy ;)

Pawka666 pisze:Chyba wymienie jeszcze raz filtr paliwa i zobaczymy czy coś to pomoże.


Sprawdź gdzie paliwo się zatrzymuje, czyli filtr - parafina i bak - może jakiś syf na sitku osiadł?
Michal
ODPOWIEDZ