Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Porady i prośby nt kupna/obejrzenia wymarzonego auta
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: koti »

timig, Pewnie jest tak jak w komentarzach napisali. Przekładka numerów do kradzionego i jest legalne, faktycznie niebite auto.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: byrt »

Panowie, z Waszego własnego doświadczenia poradźcie, czy lepiej rozglądać się za autem w PL i tu auto kupić, czy wybrać się do szwabów i tam kupić? Przykład Toledo 1.9TDI albo 2.3 V5. Chodzi mi oczywiście o jazdę do niemiec swoim autem i powrót na dwa. Opłaty itd, czy to się opłaca?
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: emceha »

byrt, w przypadku akcyzy za 2.3 sie srednio oplaca. Ja ogolnie jestem zdania, ze nawet jak by mnie mialo kosztowac tyle samo lub ciut wiecej to i tak wolalbym spowadzic. Tylko jechac samem po auto a nie zlecac komus. Ja powtarzam kazdemu kto mnie pyta czy oplaca sie sprowadzic auto z NL:
- pod wzgledem kosztow - w 99% przypadkow NIE bo tu sa auta drozsze
- pod wzgledem stanu technicznego - w 99% przypadkow tak bo te auta sa faktycznie serwisowane na czas, maja ksiazki, mozna sprawdzic historie auta na neciebw wiekszosci przypadkow rownierz autentycznosc przebiegu ;)

Jak sobie zdamy sprawe z tego czego oczekujemy to odpowiedz na twoje pytanie byrt jest prosta :-D
lipto0n
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:08

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: lipto0n »

byrt, są też takie opcje, że jeździsz z kimś po auta- ogłaszają się ludzie co jeżdżą- to na pewno tańsza alternatywa niż wyjazd na 2 auta

swoją drogą to zależy czego szukasz, po dość młode auta- takie max 4. lata warto jechać za granice, ba tylko za granicą kupować... do PL zjeżdżają szroty i robione są na igły

co do starszego autka to zależy, cena robi swoje, chyba, ze możesz sobie pozwolić na dołożenie paru złotówek ewentualnie kupno starszego/gorzej wyposażonego egzemplarza tylko np. jest problem jak autko pochodzi z pierwszego roku modelowego- ciężko coś urwać

i najważniejsze- NIGDY ale to NIGDY nie kupuj od handlarza- chociaż nie wiem jak Ci się podoba samochód to musisz sobie to wybić z głowy, pamiętaj!
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: marek_igor »

http://otomoto.pl/bmw-525-xdrive-4x4-C30255400.html

http://api.automo.pl/automoServer/viewS ... b008a4.jpg

Data: 2006-05-11
Opis: Kolizja drogowa (COLLISION)

Data: 2008-06-26
Przebieg: 99869 km
Opis: Pojazd wystawiony na sprzedaż (AUKCJA)

Data: 2008-07-28
Przebieg: 100915 km
Opis: Odczyt stanu licznika Zgłoszono kradzież wyposażenia (THEFT OF EQUIPMENT)

Data: 2009-07-16
Opis: Drobna kolizja lub uszkodzenie pojazdu (MINOR ACCIDENT) Wypadek lub uszkodzenie pojazdu (ACCIDENT) Kolizja drogowa (COLLISION) Kolizja lub uszkodzenie pojazdu

Data: 2010-02-11
Opis: Kolizja lub uszkodzenie pojazdu

Data: 2010-09-11
Opis: Pojazd został odholowany Poduszka(i) wystrzelona(e) Pojazd uszkodzony i odholowany Zderzenie czołowe (FRONT IMPACT)

Data: 2011-02-17
Opis: Eksport pojazdu (GERMANY)

http://img837.imageshack.us/img837/4913/m146.jpg
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: szymekgd »

:mrgreen:

A wszyscy mówią, że to diesle kupuje się do robienia przebiegów, a tu benzynka i 100kkm w 2 lata...
Michal
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: pingpong »

"i najważniejsze- NIGDY ale to NIGDY nie kupuj od handlarza- chociaż nie wiem jak Ci się podoba samochód to musisz sobie to wybić z głowy, pamiętaj!"
To nie jest reguła. Kupiłem w swoim życiu cztery auta. Dwa od właścicieli z garażu i dałem się wy.....ać. Kupiłem Punto z komisu, jeździłem nim 5 lat bez najmniejszych problemów. Toledo kupiłem od handlarza. Jeżdżę od 6 lat i nie mam najmniejszych powodów do narzekania.
pingpong
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: CandyCane »

tygrys956 pisze:http://www.autokrata.pl/galeria/Jechalem-360-km-po-powypadkowy-zlom-historia-czytelnika_s18918


Sam jest sobie winien i "spuszcza" się później opisując problem.
Kto w dzisiejszych czasach jedzie ponad 300km aby oglądać auto od handlarza ?!
W dodatku najtańsza oferta spośród innych ogłoszeń.
Takie są realia i internet już od dawien dawna roi się od takich historii.

"Poza tym, przebieg 28 tys. km w 3-letnim aucie to mrzonka. Nikt nie kupuje samochodu, żeby jeździć nim tak mało" - no oczywiście, - co za bzdury.
Brednie, brednie, brednie, a to że większość aut po dzwonie to już standard.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: Roxon40 »

CandyCane pisze:"Poza tym, przebieg 28 tys. km w 3-letnim aucie to mrzonka. Nikt nie kupuje samochodu, żeby jeździć nim tak mało"


No to muszę zmienić nieco twój tok myślenia, ponieważ ostatnio robię po 8 tyś rocznie. I co ? Teraz jakbym chciał sprzedać auto to z góry założone będzie że kręcone.

I wychodzi na to że w 3 lata zrobiłem 24 tyś. I według twojej teorii mam sprzedać auto bo mało jeżdżę ??
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ