Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: migacz1981 »

Może to dziwnie brzmi na forum samochodowym,ale zostałem obarczony takim zadaniem domowym w pracy :-P .Szukamy maszyny z napędem 4x4 z możliwością podwieszania maszyn z przodu i z przednia przystawką do odbioru mocy.Traktor ma za zadanie koszenie i zbiór siana w okresie letnim i odśnieżanie w okresie zimowym (wykorzystując przedni WOM ma być gotowy nawet do zaczepienia pługa wirnikowego),nie może być trudności przy uruchomieniu nawet poniżej -20 stopni C,zadania transportowe przez cały rok.Wszystkie te zadania w terenie górskim po płaskim wcale nie będzie jeździł.Kiedyś Zetor miał w ofercie model 7245 Horal System niestety teraz przeglądając sieć nie mogę nic podobnego znaleźć i bierzemy pod uwagę marki sprawdzone i raczej budżetowe ze względu na ilość hektarów do obrobienia.zastanawiamy się nad dwoma czyli ZETOR i Pronar MTZ.proszę o jakieś podpowiedzi od osób,które coś mają konstruktywnego do powiedzenia i znają się,bo np.prowadzą gospodarstwo rolne.Chodzi mi głównie o sugestie na temat awaryjności i dostępu do serwisu
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: kebziu »

Witam. Ja bym nie polecił obu tych marek. Choćby ze względu że są paliwożerne. Pierwsze pytanie to jakiej mocy ma być to ciągnik? Bo jeśli do zbioru i koszenia itd to wystarczy Ci 70 km z napedami i poradzi sobie w każdym terenie. Choć faktem jest że Zetora lub Pronara kupisz taniej ale w przypadku Zetora będzie trzeba dopłacić nawet za głupie cięgło.
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: migacz1981 »

Widzisz tam jest tyle roboty,że na miejscu mojego szefa wynajmował bym sprzęt,ale on się uparł koniecznie na nowego Zetora i myśli,że 100k mu starczy a prawda jest taka,że ta kwota będzie,ale na MTZ'a z biedną polską kosiarką i wicherka o presie nie wspomne i przyczepie a o pługu wirnikowym do śniegu to już wogóle
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: kebziu »

To z tego co widze to Oczywiście niczego nie ujmując Twojemu szefowi chyba nie wie ile to kosztuje... kupić da sie ok... ale z jakością to kiepsko... a do tego 100 konny Zetor będzie pił wiadrami paliwo a to samo może zrobić ciągnik 60 km z napędami przednim TUZ- em i WOM - em... i do tego spalić połowe tego paliwa co Zetor...Mam tu na myśli np Lamborghini... sam posiadam podobny i wiem co potrafi za podobną cene co Zetor... tylko bez dopłat np jak w przypadku Zetora za górne halogeny lub coś takliego
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: migacz1981 »

a jak jest z serwisem LAMBO
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: toledziak95 »

Pronar jakikolwiek odradzam, pracowałem tam na montażu, jakość tragedia. MTZ-y są sprowadzane z Białorusi, jakość nieporównywalnie lepsza.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: Kitaj »

U nas 2 gosci mialo pronary 115 koni i nie narzekali jednym nawet jezdzilem jak ciągnełem 20 ton kukurydzy na skup i szczerze mówiąc wrażenia to na tym ciągniku nie robilo...

Nie wiem jak z zetorem ale MTZ i pronar to czy jedzie na pusto czy ciągnie 40 ton takie samo spalanie, przynajmniej w tych starszych, nie wiem jak teraz :-)

[ Dodano: 2012-05-13, 19:17 ]
toledziak95 pisze:Pronar jakikolwiek odradzam, pracowałem tam na montażu, jakość tragedia.


Znam ten ból choroba zawodowa :mrgreen:
Ja mimo iż tylko pracowalem jako ochroniarz to jednak już nic z LG nie kupie... Jak sie człowiek napatrzy to później towar traci wartość w oczach ;-)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: migacz1981 »

Kitaj pisze:Nie wiem jak z zetorem ale MTZ i pronar to czy jedzie na pusto czy ciągnie 40 ton takie samo spalanie, przynajmniej w tych starszych, nie wiem jak teraz
Ja też pamiętam stare MTZ'y i białoruśki,że paliło to mało jak na swoje gabaryty,ale dziś po rozmowie z kolegą,który docelowo będzie się tym zajmował zdecydował,że ze względu na ceny pod rozwagę pozostawia MTZ i Lambo
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: kebziu »

Z serwisem Lambo też nie ma problemu bo to jest na silniku Deutz Fara.. a nawet niezależne serwisy bez problemu robią,.... a naprawde bedziesz zaskoczony spalaniem... mój pali w normalnej pracy czyli belowanie koszenie itp 3,5 do 4l.... wiadomo przy orce weźmie więcej ale przy normalnej pracy nie. i jest to spalanie książkowe... mam wersje R2 70 KM,.. daje rade w lato jak i w zimę... a nie jest wielki itp... za to masz zwrotność i szybkość bo zapierdziela 40 km/h. Jedyny mankament to to że jest troche lekki ale mi to akurat nie przeszkadza bo zawsze można założyć pełen komplet obciążników i wszystko...
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Kupie nowy ciągnik rolniczy

Post autor: migacz1981 »

kebziu pisze:a naprawde bedziesz zaskoczony spalaniem... mój pali w normalnej pracy czyli belowanie koszenie itp 3,5 do 4l....
W jakim terenie?
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
ODPOWIEDZ