Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Marcin87
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:27

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Marcin87 »

druga sprawa to taka że znikło napięcie na dojściu do tej centralki. mam schemat inst. el. szyb ale nie mogę zlokalizować tego bezpiecznika. sprawdzałem wszystkie na panelu i wszystkie wyglądają na dobre. ktos wie gdzie tego szukać?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: DzieX »

Ja widziałem kiedyś na forum jak ktoś zastąpił to przekaźnikami. Ale ni cholery nie wiem gdzie, kiedy i jak to działało. Ale dać się da.
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Edytowałem cały post bo tamten już nie ma znaczenia :)
Otóż mam taki problem. Odkryłem że posiadam DOMYKANIE SZYB Z KLUCZYKA... :D
Lecz niestety ale zamyka mi TYLKO prawą tylną szybę, reszta stoi w miejscu, a na dodatek w ogóle nie ma otwierania szyb z kluczyka. Przełączniki kierowcy i pasażerów działają.
W czym może leżeć problem? Moduł komfortu? Kable w drzwiach/słupkach/dywanach?
Zanim zacznę rozbierać całe auto, może Wy mi pomożecie gdzie szybciej znajdę problem?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: szymekgd »

Centek15 pisze:a na dodatek w ogóle nie ma otwierania szyb z kluczyka


Oryginalnie nie ma.

W czym może leżeć problem?


Moze rozprogramowaly sie? Sprobuj opuscic, przytrzymujac klawisz ok.3s i podniesc takze przytrzymujac klawisz 3s, jezeli szyby sie otwieraja to zacznij szukac od modulu.
Michal
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Często odpinam akumulator grzebią i robiąc coś przu aucie i możliwe że się rozprogramowały. Zaraz zejdę, odepnę aku na 10minut, podepnę i zrobię tak jak mówisz. Zobaczę czy pomoże.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-05-05, 12:37 ]
Niestety nie udało się. Dalej działa tylko prawa tylna szyba. Ktoś wie gdzie leży problem? gdzie najszybciej coś znajdę?
Słyszałem coś o mikrostykach w drzwiach kierowcy, ale u mnie nawet z drzwi pasażera przy domykaniu leci tylko prawa tylna szyba.
Może masa gdzieś zerwana? A kable przy pompce centralnego? Jak myślicie, gdzie najszybciej się spodziewać problemu?

[ Dodano: 2012-05-05, 12:38 ]
Dodam, że wtyczki w module wyczyszczone :)

[ Dodano: 2012-05-05, 18:28 ]
Rozeb-rałem wszystkie wtyczki w słupkach i pojawiła się ciekawostka... szyby które NIE DZIAŁAJĄ z kluczyka mają czyste, eleganckie wtyczki a ta która działa (prawa tylna) ma wtyczkę z zielonego osadu, bardzo brudna, popękana itp. Wyczyściłem ale nic to nie pomogło. Gdzie szukać dalej, póki auto stoi bez dywaników?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Marcin87
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:27

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Marcin87 »

Ja naprawiłem cały komfort. działa wszystko i domykanie i otwieranie. co dziwne nie mam pojęcia jak to naprawiłem. dosłownie kombinowałem na wszystkie sposoby z tym domykaniem. i wydaje mi się że czyszczenie styków na przekaźnikach w komforcie wiele pomogło.
poza tym jeżeli tylko pierwsza w kolejności szyba się podnosi to wina jest w tych przekaźnikach bo jeden daje sygnał domknięcia przy przeciążeniu silnika szyby więc moim zdaniem grzebanie zacząć trzeba od komfortu.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: migacz1981 »

Spróbuj wyczyścić wszystkie kostki nawet te w drzwiach.Mi bez jednego silnika w ogóle nie działało domykanie.Może problem tkwi wlaśnie w którmś z nich spróbuj podmienić silniki
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Właśnie mam pytanie: jak działa domykanie w toledo? idą WSZYSTKIE RAZEM czy najpierw jedna, potem druga itd? Jeżeli po kolei to która pierwsza?
Bo na tej działającej szybie u mnie nie odbija przekaźnik kiedy ją otwieram albo zamykam, w sensie, że próbuje dalej kręcić silniczkiem zamiast się zatrzymać.
Więc jak działa domykanie? Idą razem czy osobno? Jak osobno, to która pierwsza?

[ Dodano: 2012-05-05, 20:38 ]
PS: Wyczyściłem dzisiaj: wszystkie wtyczki we wszystkich parach drzwi (pod boczkami), w słupkach koło pasów kierowcy i pasażera, w nogach kierowcy i pasażera, oraz wtyczki do modułu. Samego modułu nie rozbierałem, nie wiem jak :) i te czyszczenie nie pomogło. A zabrudzone wtyczki były tylko te od działającej szyby. Przekaźnik na tej szybie nadal nie odcina prądu po maksymalnym zamknięciu lub opuszczeniu.
Aha i małe pytanko jeszcze. Czy moduł komfortu zasila żarówkę między słonecznikami? (tą od podświetlenia wnętrza z przodu) Ponieważ ta żaróweczka po wciśnięciu opcji gaśnięcia podczas zamykania drzwi mi się żarzy zamiast gasnąć. I jest brak oświetlenia w środku bagażnika. Czy tym także steruje komfort?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: szymekgd »

Centek15 pisze:Czy tym także steruje komfort?


Nie, steruje tylko szybami.

Kiedys wrzucilem zalacznik ze schematami, nie ma tam komfortu, klimy i pewnie czegos jeszcze, ale oswielenie jest.
Michal
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Wyciągnąłem moduł komfortu, leży na stole. Pytanie, jak go rozebrać? Nie widzę śrubek ani nic. Prosiłbym o małą poradę. Oznaczenie modułu to: 1L0 959 875.

EDIT. Udało mi się go rozebrać. 2 karty kredytowe pomogły :P
Było troszeczkę sadzy, wyczyściłem. Jedno mnie martwi. Jest 6 przekaźników, jak wiadomo przekaźnik ma blaszkę która ma na sobie dwa "cyple" i one stykają albo z jednym albo z drugim stykiem. U mnie w jednym z tych przekaźników brakuje jednego "cypla" na blaszce. Czy tak powinno być? Jest to na pierwszym, najdalej wysuniętym przekaźnikiem.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ