Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: DzieX »

No jest nierozbieralny.
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Wyczyściłem porządnie ten przekaźnik, i ten cypelek się pokazał, był tak idealnie czarny z sadzy, że nawet pod słońcem nie było go widać. Przekaźnik przestał iskrzyć podczas "odłączenia" ale problem nie zniknął, dalej podczas zamykania lub otwierania szyby tylnej prawej, przekaźniki nie odskakują jak powinny. Wtyczkę w słupku drzwi przerobiłem na krótko (obciąłem bardzo zaśniedziałe, zzieleniałe wtyczki i podłączyłem na krótko lutownica i zakleiłem taśmą izolacyjną) problem nie zniknął. Zabrałem się za zdjęcie boczków. Tam też wtyczki zaśniedziałe są leciutko. Jak czyszczenie nie pomoże to rozpruje całą instalację idącą od tych drzwi, aż do przełączników kierowcy i do modułu i będę szukać przyczyny. Mam nadzieję, że wreszcie znajdę coś co pomoże.
PS: kable w gumie między drzwiami a słupkiem są całe. Szukamy dalej :)

[ Dodano: 2012-05-06, 16:30 ]
Aha jedna ważna sprawa, może ktoś pomoże.
Podczas OTWIERANIA tej szyby, to dopiero po koło 7, 8 sekundach przekaźniki odskakują i moduł odcina zasilanie, ale trwa to aż 7,8 sekund. A podczas zamykania, czekałem 30sekund i nic, dalej się bałem, bo silniczek może się spalić.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: szymekgd »

Centek15, a nie prosciej pozyczyc/kupic i podlaczyc inny modul?

Aha jedna ważna sprawa, może ktoś pomoże.[...]


A przypadkiem nie ma tam rezystorow ktore wysterowuja przekazniki w momencie przeciazenia? Ja bym od tego zaczal sprawdzac.
Michal
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Panowie chyba znalazłem przyczynę ale po kolei.
Podczas dwóch dni kombinacji z szybami siadł mi akumulator. Podpiąłem klemy od drugiego auta i odpaliłem. I teraz Wam powiem ciekawostkę... na załączonym silniku wszystko działa jak należy. Wszystkie szyby odbijają przekaźniki tak jak się należy. Czyli problem jest tylko na zgaszonym silniku.
Wnioskując: skoro na wyłączonym silniku działają 3 szyby, a na włączonym wszystkie, to do tej szyby nie działającej dochodzi za małe napięcie podczas gdy aku nie jest ładowany (silnik nie jest włączony).
Co w tym przypadku zrobić? Pociągnąć nowy kabel? Który i z czego? :(
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Marcin87
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:27

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Marcin87 »

mam podobnie. lewy dolny jeżeli mamy wtyki z prawej. wystarczy wyczyścić dobrze. mi działa pięknie mimo braku tego "cypelka" czyli platynki :) poza tym istniało takie coś że po zamknięciu drzwi komfort brzęczał jak dzwonek i jadł baterię. wyczyściłem każdą platynkę i blaszki. poza tym bawiłem się kluczykiem i guzikiem w drzwiach i w końcu przestał brzęczeć a zaczął pięknie pracować i mam spokój od tygodnia.
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

Dobra, tylko jak zlikwidować te za niskie napięcie, podczas zgaszonego silnika? Bo chyba nie doczytałem. Widzę zdanie "lewy dolny jeżeli mamy wtyki z prawej. wystarczy wyczyścić dobrze." Widzę że chodzi o przekaźnik w komforcie? Dokładnie u mnie też lewy dolny był taki. Wyczyściłem i działa, ale na zgaszonym silniku dalej jest za małe napięcie na silniku i nie daje oporu na przekaźnik. Co z tym fantem?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Marcin87
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:27

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Marcin87 »

sprawdzić stycznik przy drzwiach kierowcy. bo po otwarciu daje masę i uruchamia szyby. tak jak po przekręceniu stacyjki. można posprawdzać czy wszystkie styki są czyste. poza tym dużo grzebałem ze stacyjką i stykiem w drzwiach aż się naprawiło wszystko.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: szymekgd »

Marcin87, o jakim styczniku piszesz?
Michal
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: Centek15 »

szymekgd, jest to ten sam stycznik co włącza oświetlenie w aucie :) ma przy sobie masę która słyży także szybom, po otwarciu drzwi można sterować szybami tak jakby był przekręcony zapłon. U mnie jest to tak, że gdy zgaszę silnik, można sterować szybami, jak otworzę drzwi to też ale jak już zamknę to albo muszę je otworzyć albo przekręcić zapłon :)
Sprawdzę ten stycznik bo z nim chyba jest coś nie tak, żarówka z przodu, między słonecznikami żarzy się po zamknięciu drzwi, zamiast gasnąć po czasie :)
Zobaczę czy to coś da.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Post autor: szymekgd »

Macie na mysli krancowki?? Po czyszczeniu faktycznie widac roznice w dzialaniu oswietlenia wnetrza, szczegolnie diodowym.

Centek15 pisze:żarówka z przodu, między słonecznikami żarzy się po zamknięciu drzwi, zamiast gasnąć po czasie


Wymontuj lampe i sprawdz polprzewodniki w ukladzie opozniajacym wylaczanie zarowki.
Michal
ODPOWIEDZ