Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Samochód do 14-16 tys

ODPOWIEDZ
motyka8

Jakie marki mają najlepsze blachy??

Post autor: motyka8 »

Koledzy potrzebuje kupic niedrogie auto dla zony z przed 2000 roku. Wiem ze audi 80 ma ocynkowane blachy. Moze ktos z was podpowie mi jakie inne auto jest godne polecenia (interesuje mnie dobra blacha bo z silnikiem to sam dam rade) :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

Samochód do 14-16 tys

Post autor: ilek8822 »

No auta z grupy VW mają doby ocynk. Audi 80 znaleść nie bite, co za tym idzie ze zdrową blachą, jest coraz cieżej. Już wolałbym polować na jakiegoś golfa w wersji bida edition jeśli ma być tanio, ewentualnie A4. Astre G omijaj, tanie, niby ocynk, ale z doświadczenia wiem że lubią gnić tak jak i pierwsze astry. Alfy też gniją, w szczególności podłogi. Mój kuzym na Megane i powiem że blacha zdrowa już od ładnych paru lat, tylko z awaryjnością trochę gorzej, ale nie tragicznie ;) . Peugot 206 też nie byłby złym wyborem.

Mimo wszystko najlepiej w zestawieniu moim zdaniem wychodzą auta wymienione przezemnie z grupy VW. Więcej nie pamiętam przykładów na chwilę obecną :-P
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 09:44 przez ilek8822, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Samochód do 14-16 tys

Post autor: DzieX »

Taa, VW w tych latach to miał super blachy... Szkoda, że bez ocynku.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Samochód do 14-16 tys

Post autor: marek_igor »

mocne blachy? Volvo
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

Samochód do 14-16 tys

Post autor: ilek8822 »

DzieX pisze:Taa, VW w tych latach to miał super blachy... Szkoda, że bez ocynku.


Skoro Audi A4 to i golf IV, nie III. Ciężko pomyśleć?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Samochód do 14-16 tys

Post autor: szymekgd »

ilek8822, skoro golf IV to audi to dlaczego byla taka roznica w cenie? Audi mial pelny/dwustronny ocynk, tak jak powinno sie nakladac, czyli w kadziach (w tv bylo), a pozostale maja ocynk natryskiwany...
Michal
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

Samochód do 14-16 tys

Post autor: ilek8822 »

szymekgd pisze:ilek8822, skoro golf IV to audi to dlaczego byla taka roznica w cenie? Audi mial pelny/dwustronny ocynk, tak jak powinno sie nakladac, czyli w kadziach (w tv bylo), a pozostale maja ocynk natryskiwany...


Marka. Lepsze wykonanie i wygląd. Nie ma różnicy w ocynku, bo nie opłacało by się im robić aut na tych samych płytach podłogowych innymi metodami (inne maszyny, więcej stanowisk pracy itd) .

Przykład. Passat na Full wypasie 150-170tys zł. Audi A6 z tym samym 250tys. Polityka VW od lat nie zmienna ;)

Pozatym widziałeś golfa IV z rdzą ? Bo ja nie. Jesli nie bite i nie szpachlowane można spać spokojnie.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Samochód do 14-16 tys

Post autor: DzieX »

Ja widziałem.

Skoro koleś pisze o audi 80 to nie wyskakiwałbym z A4 i Golfem 4 bo to troche inna generacja..
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

Samochód do 14-16 tys

Post autor: dany_2 »

Panowie Koledze chodzi o tanie auto a golf IV nie należy do tanich tak samo jak A4. Kolego jeśli chcesz tanie w zakupie auto i dobrą blacharką to z czystym sumieniem mogę polecić ci Renault 19. Fakt że to troszkę starsze auto ale jeśli chodzi o blachę to naprawdę ma dobrą. Zapomnij o golfach 3 bo gniją. Jak kolega marek_igor, napisał Volvo i przede wszystkim Audi. Powodzenia w zakupie
Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

Samochód do 14-16 tys

Post autor: Kielu »

A może wystarczy małe autko typu seicento czy Punto 2 tam nie ma problemów z korozją i będa to auta najmłodsze
ODPOWIEDZ