Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Samochód do 14-16 tys

ODPOWIEDZ
Michalsiw
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:11

Samochód do 14-16 tys

Post autor: Michalsiw »

Ja bym Ci polecał VV Polo benzynke + gaz moj kolega takie ma to lata bez problemów i spalanie 7 mu wychodzi czyli jak na gazie to darmo w tych czasach :-D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Samochód do 14-16 tys

Post autor: szymekgd »

Michalsiw, to juz lepiej znalezsc cordobe z tym samym silnikiem, bedzie lepsze wyposazenie ;)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Samochód do 14-16 tys

Post autor: marek_igor »

sranie w banie - sorry za wyrażenie - ale ostatnio sprowadzałem Polo 2002r z silnikiem 1.4 MPI to nie dość że muł to w trasie spalił 8l/100 !!! jeszcze 3/4 trasy uważałem żeby nie przekroczyć 120.... porażka, nie polecam nikomu tego silnika
Michalsiw
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:11

Samochód do 14-16 tys

Post autor: Michalsiw »

To może kupiłeś polo od Turasa co ma już 500tys przejechane jak to sprowadzone samochody to może i tak pali znajdz dobre auto ze zdrowym motorem to zmienisz zdanie...
Awatar użytkownika
Jaguar_master
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:24

Samochód do 14-16 tys

Post autor: Jaguar_master »

no to FIESTA z powodu blach odpada.
AROSA paskudna jest nie ma co ukrywać nie dam rady nawet na nią patrzec.
chyba będę celować w Ibizę lub yarisa znacie może jakieś wady tych samochodów
Michalsiw
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:11

Samochód do 14-16 tys

Post autor: Michalsiw »

Yaris D4D mogę powiedzieć że dobre motory chodz w COMON RAIL ale ogólnie dobre paliwko i bedzie latać tylko te zegary na środku jak dla mnie dobijające... i częsci nie są tanie moj ojciec ma D4D rav4 to sam rozrzad chyba jak robił to około 1600zł. Łożysko tył lewe z całą piastą bo jest nierozbieralne 800zł także popatrz sobie jakie są ceny częsci bo to też ważne podczas eksploatacji choć wiem że były też chyba motory na łańcuchu w yaris
donki10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:31

Samochód do 14-16 tys

Post autor: donki10 »

Siostra ma właśnie ta Yariske , i sobie ją chwali , a szczególnie jezdzi po mieście ..
Spalanie nie jest wysokie - ok.6l/100km tylko to jest silnik 1.0 :)
Ona ma właśnie na łańcuchu ..
Co do częsci , to dużo w tą Toyote nie ładuje bo ma dobry egzepmlarz.
Od roku wymieniła tylko oleje no i klocki hamulcowe (ok.100zł jak dobrze pamiętam)
Licznik to moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia - jak jezdziłem tylko jej autem , to nie przeszkadzało mi to , a jak przesiąde się z Toleda do Yariski to troche jest dziwnie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Samochód do 14-16 tys

Post autor: marek_igor »

Michalsiw, nie kupione od turasa i jak nie masz pojęcia skąd i jak to sie nie wypowiadaj. Przywożę samochody od kilku lat (raz na jakiś czas, jak jest coś godnego) nie handluję na codzień, sam użytkuję kilka różnych marek w domu, więc mi nie pierd*** że jakiś ciemny jestem albo ślepy.

Polo było kupione od pierwszego właściciela, z książką do końca, z przebiegiem 140 tys km i w ten sam dzień kiedy nim przyjechałem, było sprzedane.

To, że ty dałeś się komuś wyje***ć i pocisnął ci jakiegoś gniota z cofniętym licznikiem, to może masz teraz uraz do sprowadzaków od Turka ( i wszystkie inne sprowadzone też są złe)

Ale zanim napiszesz kolejnego posta w takim kontekście w moją stronę, to najpierw 2 razy pomyśl. Masz zaledwie kilkanaście postów tutaj i zgrywasz bohatera albo znawcę pierwsza klasa?
Na temat benzyny zdania nie zmienię i ty też mnie do tego nie przekonasz.
Chcesz zobaczyć auto ze zdrowym silnikiem? To przyjedź i zobacz każde jedno moje.


Aha, a jakbyś właśnie miał jakieś pojęcie na temat tych silników, to byś wiedział ile palą :->
Bo 7l gazu, tylko że zapomniałeś dodać, że nie przekraczając 90km/h


a wogóle jak piszesz, to pisz po Polsku i stawiaj przecinki albo kropki, bo ciężko się czyta to coś...

Jeszcze co do aut od Turka, to patrząc na różne odcienie każdego elementu na twoim zdjeciu, to prędzej twoje jest od nich.
A byłeś kiedyś coś sam sprowadzić? chyba nie, bo wolisz się opierać na czymś co powiedział wujek brata szwagra sąsiada.
I co? myślisz, że turek handlarz gorszy od handlarza Polaka ? to obudź się...
Prędzej prawdę ci powie ten pierwszy, niż polaczek "panie mówię, że igła, bierz pan", a za złotówkę by oczy drugiemu wydrapał


A drugie, jak taki fachowiec z ciebie, to po co polecasz komuś żeby zalał olej mineralny do Toledo ?
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, 19:58 przez marek_igor, łącznie zmieniany 2 razy.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Samochód do 14-16 tys

Post autor: dude88pl »

Yarisem jeździmy do pracy w 4 dorosłych chłopa, autko z gazem silnik bodajże 1,3 i naprawdę auto daje radę! Kumpel mówi że bardzo mało awaryjne choć jego egzemplarz z zew. nie wygląda rewelacyjnie :-P Spalanie z tego co wiem to jakieś 8-9l gazu

Skoro to ma być autko dla kobiety to bym jednak polecał Pandę :-P Siedzi się wysoko, jest zwrotne i pojemne, można bez problemu w tej kwocie znaleźć auto garażowane, z pełną historią serwisową od pierwszego właściciela z silnikiem 1,2 (jeździłem paroma pandami w poprzedniej pracy i ten silnik moim zdaniem najlepiej się nadaje) do tego z gazem :-P
tu przykład bez żadnego szukania - pierwsze z brzegu http://otomoto.pl/fiat-panda-1-2-dynami ... 68033.html
Czy czegoś chcieć więcej????
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Samochód do 14-16 tys

Post autor: marek_igor »

Jaguar_master, jeszcze możnaby wziąć pod uwagę merca A-Klasę, albo Audi A2, ale do Audi raczej trzebaby dołożyć...
A-klasą trochę dziwnie mi się jechało, ale kwestia przyzwyczajenia, natomiast jak dla mnie to lepsze i ładniejsze niż ta Panda. No a Audi jak Audi...silniki wiadomo...czy to VW czy co innego to to samo, a wygląd - może się podobać albo może się bardzo nie podobać... ;)
ODPOWIEDZ