Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Wszystko o silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
Tolo20V
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:11

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: Tolo20V »

gostom, No tak mina mechanika ze doszedl do tego sam ( Bezcenna ) :lol: ;-)
Moc Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Seat Podstawą 20V Zabawą :]
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jonson22 »

Tolo20V, Co do przepływki w naszym silniku odpięcie się nie sprawdza ja odpinałem i jeździł tak samo lecz dużo więcej palił, u mnie też czasem szarpnie, może masz coś ze sprzęgłem ? u mnie szarpanie ustało po wymianie kabli WN i cewki oraz sondy lambda, teraz tylko czasem szarpnie ale delikatnie, więc może tu poszukaj objawów. zdejmij osłonę górną z silnika ---->odpal weź trochę wody w psikasz ( taki jak do okien) popsikaj na cewkę i zobacz czy nie szarpie silnik jak nie to idź dalej wypsikaj kable WN i zobacz czy nie szarpie ( jak szarpnie rzuci itp to znaczy że iskra ucieka i masz przebicie) najlepiej zrobić to wieczorem to jeśli ci ucieka iskra to zobaczysz błyski. Tylko przypadkiem niczego nie dotykaj :D u mnie właśnie tak zdiagnozowaliśmy wymianę cewki, czyszczenie przepływki Ci nie zaszkodzi ( kup preparat do czyszczenia styków komputera) zdemontuj i czyść delikatnie tak byś nic nie pourywał 
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

witam ja mam podobny problem i jesli umialby ktos podpowiedziec co jest tego przyczyna bylbym bardzo wdzieczny



Witam wszystkich.
Chciałbym sie zapytać ,ponieważ mam ostatnio problem z wysokimi obrotami w autku.
Mianowicie chodzi o to, ze wysokie (2,500 - 3000 RPM )obroty nie schodzą przy odpuszczeniu nogi z gazu jak również przy naciśnieciu pedału sprzegła ....poprostu nie schodzą a czasem nawet same sie jeszcze podwyzszają .linka gau jest sprawna i nie acina sie.Żeby zeszły obroty do tzw wolnych musze wcisnac sprzegło wrzucic wyzszy bieg i pomalu odpuszczac sprzeglo az obroty spadna na wolne.Dodam ze nie dzieje sie to stale tylko czasami ,ale wlasnie od wczoraj dzieje sie to prawie non stop.
mam instalacje gazową,ale to nie ma chyba znaczenia gdyz na benzynie dzieje sie tak samo.jadac po miescie gdy zmieniam biegi obroty mam ciagle na okolo 2000RPM gdyz przy zmianie biegu i wcisnieciu sprzegla wcale nie spadaja nawet na moment....cociaz powinny .jadąc np na na 3 biegu osiagam 2.500RPM wrzucam luz a obroty ani drgną w dół ....silnik wyje ja sie wkurzam ot cala historia....bylem u jednego mechanika ...powiedzial ze nie ma pojecia co to moze byc i nawet nie zajrzał do tego.
aha dodam jeszcze ze od okolo 2 lat swieci mi sie ale nie zawsze kontrolka temp ....ale plyn w zbiorniczku jest ma maxa silnik sie nie przegrzewa bo jest jeszcze jedna kontrolka temp ta ze strzałką i tam jest ok.
autko to toledo I 1.6 94 r hatchback

prosze o jakies podpowiedzi bo normalnie nerwica mnie bierze:(
dziekuje za uwage:)
jarek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: szymekgd »

Nie mam benzynki, ale temat popularny, wiec zasugeruje do sprawdzenia czujnik temp. plynu i przepustnice, poszukaj uczciwego mechanika, a nie takiego ktory ocenia klienta po aucie..
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

witam ponownie.
Byłem u mechanika podpiął podkomputer i wykazało błędy na czujniku temp. płynu(fakt ze czasem mi kontrolka miga pomimo że płyn mam na max a temp silnika w normie) .....wymieniłem czujnik i no i sie zaczęło ....na nowym czujniku kontrolka miga teraz prawie non stop......a z tymi obrotami to nadal jak sie zatną to stoją na 2.5000-3000 RPM na luzie i nie ma znaczenia czy na benzynie czy na gazie ....dzieje sie to raczej na rozgrzanym silniku....na zimnym nie zauwazylem.w te najwieksze mrozy odplał bez najmniejszego problemu.
Mechanik dodał ze przepustnica jest w porządku i bedzie szukał przyczyny w silniczku krokowym.Jest to droga część więc mam pytanie czemu po wymianie czujnika temp. teraz kontrolka jeszcze czesciej miga i czy to moze byc przyczyną tych nie spadających obrotów. Jade i jade i jest wszystkook a nagle obroty nie chcą spadać na niskie....???
jarek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: szymekgd »

Chinszczyzna lub zly styk czujnika w zbiorniczku wyrownawczym.
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

ale to nie jest czujnik w zbiorniku wyrównawczym tylko czujnik temp. znajdujący się tuż obok kopułki.
jarek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: szymekgd »

O tym pisze,kontrolka temp.informuje nas o przekroczonej temp.silnika lub o niskiej ilosci plynu,jezeli nie zachodzi zadne z w.w to przeczysc styki w zbiorniczku wyrownawczym.
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

aha .ok teraz rozumiem.chyba że czujnik poziomu jest walniety??
jarek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: szymekgd »

To dwie blaszki,wiec pewnie tylko sa zabrudzone.
ODPOWIEDZ