Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Wszystko o silnikach benzynowych
thores
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2011, 19:53

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: thores »

Witam jeszcze raz. Jestem nowy na forum i oczywiście od razu z problemem;)
Tolka mam od miesiąca, malutki przebieg fajny stan i przez około 500km było ok.
Z tematem problemów z obrotami w tych silnikach zaznajomiłem się już przed kupnem, jednak mój problem średnio pasuje do innych opisywanych. Przekopałem już kilka forów, jednak nie znalazłem problemu, który by pasował w pełni do mojego. Jeśli słabo szukałem to z góry przepraszam..

Problem jak w temacie. Po odpaleniu, na zimnym silniku ruszam, wciskam sprzęgło i obroty zaczynają lecieć w górę - do 4000-5000. Po zgaszeniu jest go trudno przez chwilę odpalić. W trakcie jazdy, przy hamowaniu silnikiem też potrafił wyraźnie przyspieszać. Wszystko to na niedogrzanym silniku. Przejechałem na próbę ok. 20 km po zagrzaniu silnika i było w porządku (możliwe, że jest nieco słabszy, ale może to tylko sugerowanie się). Jeśli chodzi o przepustnicę to czyściutka, wymieniana była ok 2k. km temu przez poprzedniego właściciela i zaadoptowana. Lewego powietrza się nie doszukałem. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. VAG zamówiony dopiero, temperatura silnika na wskaźniku w porządku, obroty, poza tym co opisałem - stabilne.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lis 2011, 19:04 przez thores, łącznie zmieniany 1 raz.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: siwy_a1 »

Szukał bym jednak jakiegoś lewego powietrza...
siwy_a1
thores
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2011, 19:53

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: thores »

Dość dokładnie wszystko przepatrzyłem i lewego powietrza raczej nie ma. Poza tym raczej po nagrzaniu samochodu problem dalej by występował.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: Kitaj »

A mi się wydaje że to coś związane z ssaniem bo w nowszych silnikach występuje chyba ssanie automatyczne :-) Tylko moje luźne spekulacje bo nie znam się na benzynach w Toledo ;-)
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: dziubek6 »

miałem to samo w golfie, tylko to był silnik 1.6 75KM i niestety nie ustalono przyczyny aż do sprzedaży, jak uruchamiało się silnik jeszcze raz to czasami obroty były normalne
1.9 AHF
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: dude88pl »

hmmm ja miałem bardzo podobne wariacje w puncie 1,2 16V... wtedy pomogło odpięcie akumulatora na jakieś 20-30 minut..... możesz sprubować nic to nie kosztuje :-P
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: toledziak95 »

Miałem tak w Octavii, czujnik temperatury padł.
thores
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2011, 19:53

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: thores »

Właśnie przed chwilą bawiłem się Vagiem. Patrzyłem na temperaturę w trakcie nagrzewania silnika. Rosło rosło, w którymś momencie pokazał -13st. i zgasł. Oprócz tego błąd czujnika.
Napiszę po wymianie. Dzięki za odpowiedzi.

[ Dodano: 2011-12-01, 19:36 ]
Witam ponownie. Czujnik wymieniłem. Nie zdążyłem jeszcze pojeździć, tylko na postoju się nagrzewał. Było ok, błąd się nie pojawił póki co.
Mam natomiast pytanie do Vaga. Na razie ten temat jest mi słabo znany i prosiłbym o wyjaśnienie jednej rzeczy. Na forach można znaleźć informację, że temperatury cieczy podawane na wskaźnik i do sterownika można odczytać w bloku 7 grupy 1. Ja tam nie mam żadnych temperatur. Natomiast w innych blokach się pojawiają. NIgdzie też nie widziałem 90 stopni po nagrzaniu silnika do tej temperatury wg wskazówki. Było to max 83. Coś źle robię/ patrzę? Vag 3.11.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tolo20V
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:11

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: Tolo20V »

thores, i to byl ten czujnik czy moze cos innego ? :roll:
Moc Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Seat Podstawą 20V Zabawą :]
thores
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2011, 19:53

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: thores »

Tak, czujnik. Działał niby dobrze, ale w losowym momencie pojawiała się dziwna wartość temperatury i samochód 'głupiał'. Gdy auto stało z włączonym silnikiem to po prostu w tym momencie gasnął i nie odpalał do momentu, aż znowu pojawiła się normalna temperatura - do kilku minut. Natomiast jak jechał i siłą rzeczy miał wyższe obroty - czy to przy zmianie biegu czy hamowaniu silnikiem - to obroty zaczynały jeszcze bardziej rosnąć. Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale najwyraźniej włączało się spore ssanie bo ECU widział ujemną temp. silnika i to powodowało takie dziwne zachowanie.
ODPOWIEDZ