Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Spryskiwacze

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Spryskiwacze

Post autor: kajtek110 »

Ja też się dostałem bez ściągania wycieraczek z podszybiem.U mnie wężyk sparciał i pękł w połowie drogi do prawego spryskiwacza więc odgiąłem podszybie wyciągając przy tym dwa końce starego,dopasowałem kawałek grubszego wężyka żeby nasadzic na stary i wcisnąłem w stare miejsce
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Spryskiwacze

Post autor: DzieX »

Te oryginalne wężyki są do dupy. Plastikowe i pękają. może je też woda rozsadzać jak przymarznie. Polecam grube gumowe. Kupiłem na metr w vw. Końcówki tylko sie przekłada ze starych (wciska) i działa :) Polecam sprawdzić wcześniej, bo koledze z sąsiedniego forum ciekło na komp silnika i się spalił. A ma R32 :/
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Zbikrnik na plyn do spryskiwaczy

Post autor: lolek »

Witam.

Wycieka mi płyn do spryskiwaczy. Wygląda jakby puscila uszczelka przy przewodach dochodzacych do zbiornika. Tych od pasa przedniego. Da rade wymienic tylko uszczelke czy trzeba wymieniac caly zbiornik? Orientuje sie ktos jaki to koszt?
Z gory dzieki za pomoc.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Spryskiwacze

Post autor: szymekgd »

Jezeli zbiornik jest taki jak w 1L to jest tam wymienny oring, u mnie wystarczylo wszystko wyczyscic i porzadnie poskladac.
Michal
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Spryskiwacze

Post autor: lolek »

Wie ktos moze czy taka uszczelke mozna kupic oddzielnie czy jest w komplecie ze zbiornikiem na plyn? Wychodzi na to, ze musze uszczelke wymienic. Jesli da rade kupic sama uszczelke to wie ktos moze jakie ma wymiary?
Awatar użytkownika
Mentu
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2012, 15:11

[1M] Spryskiwacze

Post autor: Mentu »

Witam, ja również mam problem ze spryskiwaczami. Prawy dziala poprawnie, natomiast lewy jak by chciał a nie mógł. Samochód kupiłem 3 dni temu myślałem żeby to samemu za pomocą igły zrobić, jak w innych pojazdach, ale znajomy odradził, że przy tego typu spryskiwaczach, które tryskają "mgiełką" to je popsuje. Jak wyczyścić spryskiwacz żeby go nie uszkodzić?? Czy jest możliwość demontażu samej końcówki w jakiś prosty sposób??
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Spryskiwacze

Post autor: szymekgd »

Ja wrzucilem spryski do odkamieniacza ;)
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze

Post autor: vwir »

Czyszczenie igłą często też nie daje pozytywnych rezultatów, bo wpychamy brud do środka i po ponownym użyciu znowu nam zatyka dyszę. Lepiej jest odłączyć rurkę od spryskiwacza i przyłożyć do spryskiwacza sprężone powietrze (kompresor, pompka).
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[1M] Spryskiwacze

Post autor: skrzysieks »

Mi też nie działał lewy spryskiwacza , tylko lekko z niego ciekło . Okazało się że kilka cm po prawym spryskiwaczu jest pęknięty przewodzik i leje z niego. W sobote muszę się zabrać za wymiane ;)
Kaspoll1988
Forumowicz
Posty: 1933
Rejestracja: 21 cze 2010, 16:52
Auto: Seat Leon 1P
Model: 2.0 TDI
Skąd?: Dobczyce

[1M] Spryskiwacze

Post autor: Kaspoll1988 »

Albo kup cały wężyk lub kup przewody przeźroczyste paliwowe i zrób swój system nawadniający, ja zostałem zmuszony do takiej opcji, bo na mrozie od starości mi wszystko po pękało!
ODPOWIEDZ