Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Luźne gadki o wszystkim
barneyoss

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: barneyoss »

Temat trochę odbiega od naszych Toledeuszy, ale mam pewien problem. Moim pierwszym autem był poczciwy Fiat Uno, to było jakieś 7 lat temu, ja kupowałem kolejne auta, Uno przeszło na siostre i tak służyło jako zapasowe w domu. Ostatnimi czasu unem nie miał kto już śmigac (ok 1,5r stało) postanowiłem, że podłubie go do KJS-ów, zakupiłem kubła SPARCO i pare drobnych gratów, ale jak zacząłem je wybebeszać okazało sie że prógów nima, podłoga dziurawa, sprzęgło spalone, a hamulców brak :-> ogólnie marna baza na auto do wygłupów. Ale co sie spodziewać po 18letnim aucie....
I teraz nie wiem co z nim zrobić, czy za zezłomowanie sie płaci?? Opłaciłem dopiero co OC za rok i z tego co doczytałem, jak w ciągu miesiąca sie go pozbęde lub wyzłomuje zwrócą mi większość kasy z zapłaconego OC. Bo jakby wydanie kwitka za zezłomowanie coś kosztowało to można też spisać z kimś umowe kupna-sprzedaży tylko jak to wygląda ze strony prawnej?? Doradźcie coś jakie opcje mam na taki problem.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: vwir »

Teoretycznie za złomowanie płacisz. W praktyce zależnie od punktu i stanu auta. Ja złomowałem zdezelowanego i niekompletnego malucha i nic nie dopłacałem. Za uno może Ci coś zapłacą - podjedź i pytaj.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: remiq »

barneyoss, mój ma ponad 17...
U mnie za złomowanie pojazdu dostajesz kasę chyba ok. 300zł/tonę wagi. Kupiłem, wybebeszyłem i zezłomowałem tak już kilkanaście autek (a graty na Alledrogo). Co do ubezpieczalni, to zgłaszasz fakt złomowania i dostajesz chyba 80% składki za okres od złomowania do końca umowy. Mogę się mylić i zależeć od ubezpieczyciela.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: Radar »

u mnie jeśli rozbierze się auto to trzeba jeszcze dopłacić za złomowanie coś koło 1 zł za każdy kilogram różnicy między wagą w dowodzie rej. a wagą faktyczna.Jeśli odda się autko w stanie kompletnym to złomowanie jest za free a złomowisko rozbiera auto i sprzedaje z niego części za grubą kasę, niezły biznes co
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: remiq »

Radar, przywoź cały złom do mnie :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: migacz1981 »

Za złomowanie nic się nie płaci gwarantuje to odpowiednia ustawa,która mówi,że za tą operacje płaci fundusz ochrony śodowiska do którego dopłaca każdy właściciel nowo w polsce rejestrowanego auta 500 złociszy.Przy nowym opłata jest skalkulowana w cene a przy sprowadzonym trzeba samemu płacić w urzędzie celnym.A moja rada jest taka wymontować co się da a reszte podpalić wezwać straż (akcja jest darmowa) przyjadą dogaszą dadzą notatke z akcji a ty dzwonisz do stacji demontażu,bo mają obowiązek zabrać pozostalość i pokazujesz notatke ze straży jak przyjadą i za chwile odbierasz zaświadczenie o zezłomowaniu troche to zawiłe ale działa
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: Kitaj »

migacz1981 pisze:a reszte podpalić



Uprzejmie donosze :mrgreen: I masz lipe.... :-)
Urzędy może i oszukac ale ludzie slepi nie są i zawsze znajdzie sie jakis świadek...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Jak to jest z wyzłomowaniem pojazdu??

Post autor: migacz1981 »

Zawsze się może zdarzyć wypadek podczas napraw blacharskich lub zwarcie w instalacji elektrycznej a poza tym na"frajerstwie" to ty daleko nie zajedziesz bez urazy. Nikt o zdrowych zmysłach nie oblewa auta benzyną i nie podpala
ODPOWIEDZ