Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: dude88pl »

niewiem ale mi sprawdził silnik za darmo.... także tak jak przedmówca szukaj innego warsztatu...
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: pushq »

dude88pl pisze:niewiem ale mi sprawdził silnik za darmo.... także tak jak przedmówca szukaj innego warsztatu...


ale ja nie mowie o gazowniku, tylko o zwyklym warsztacie ;P
Ale i tak juz sie umowilem na montaz...tak wiec zobaczymy, moze gazownik sprawdzi mi silnik zanim zabierze sie do roboty :)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: dude88pl »

Na jaką instalację się zdecydowałeś?
PS. nie daj sobie wcisnąć ciemnoty że butla 43l :-P spokojnie mieści się 55l!!!!!!!!!
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: pushq »

Z tego co mi gazownik powiedział przez telefon to jakaś Stag 4 i wtryskiwacze i coś tam jeszcze jakieś inne, ale niestety nie jestem w stanie teraz powiedzieć, bo tak nawijał że nie dałem rady wszystkiego zapamiętać :P
a butla to tam wszystko jedno, nie mam problemu z koniecznością częstszego zajeżdżania na stację :D a że potrzebuję trochę bagażnika to nawet może być trochę mniejsza :P
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: dude88pl »

55l wchodzi do koła zapasowego i nic nie wystaje ponad wnęke więc bagażnik się nie zmniejszy
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: Danielek. »

Ile ci powiedzieli za montaz tego STAGA ?
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: pushq »

za ten konkretny zestaw gosciu chcial 2600 PLN, ale powiedział mi że są trzy opcje cenowe (2400, 2600 i 3000 PLN w zależności od tego jakie pozostałe elementy tam wsadzi)
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: neostar »

pushq, Nie próbuj oszczędzać na podstawowych elementach instalacji: wtryskiwacze, reduktor etc. prędzej czy później to się zemści. Najlepiej dowiedz się dokładnie czym się te opcje cenowe różnią i porównaj z opiniami o tych elementach na lpg-forum.
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: pushq »

Ja się na tym nie znam, więc nawet jakbym wiedział czym się różnią to bym niespecjalnie wiedział czy takie parametry są lepsze czy gorsze.
Ale byłem na tym forum i tam właśnie polecają jedną firmę (Auto-Flesz z Lubicza), do której się udałem, i gościu podobno nie odstawia fuszerki, i wszystkie podzespoły które wsadza, nawet te z tych tańszych opcji są godne polecenia.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Co sprawdzić przed zamontowaniem gazu ?

Post autor: Danielek. »

Ja zakomplet stag 4 zaplacilem 1900zl,odczowalnego spadku mocy nie odczulem mysleze to byl dobry interes mimopoczatkowych problemow z instalacja w ktorej problem stworzyly nowe "nie dorobione" przewody od podcisnienia ktore powodowaly to ze silnik sie dusil przy gwaltownym dodawaniu gazuale jest juz ok.
ODPOWIEDZ