Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: eR »

Witam !
problem wygląda następująco: Przekręcam kluczyk w stacyjce - zapala się kontrolka świec żarowych, czekam i choć temp powietrza jest +10 stopni kontrolka nie gaśnie nawet po dłuzszym czasie np. 6 sek. Dopiero po odpaleniu silnika gaśnie, ale po krótkim czasie obroty podnoszą się samoczynnie do 1200 rpm i po krótkiej chwili wracają do normy. Podczas jazdy nie ma problemów, obroty nie falują , silnik nie gaśnie itd. wszystko w całkowitym porządku.
Powyższa sytuacja ma miejsce przeważnie w chwili odpalania dobrze rozgrzanego silnika (np. gdy podjade gdzieś na chwile, gaszę silnik wracam za 5 min. odpalam i jest problem).
Dodam, że nigdy nie miałem problemów z odpaleniem auta, zima tak samo bez problemów. Gdy temperatury na dworze były ujemne problem z kontrolką praktycznie nigdy nie wystepował. Dopiero jak robi się ciepło kontrolka przestaje gasnąć.
Nie zauważyłem, żeby na desce świecił się "Check", czy żeby podczas jazdy mrugała kontrolka od świec. VAG pokazuje jedynie błąd czujnika temperatury cieczy chłodzącej.
Czy ktoś juz może miał podobny problem ? [silnik 1,9 tdi ASV 110]
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011, 00:35 przez eR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: vwir »

No i właśnie sam sobie odpowiedziałeś... VAG na ogół nie kłamie i w Twoim przypadku również ma rację.
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: Myrcek »

Ja mam ten sam problem, chociaż bardzo rzadko - tak jak napisałeś przy rozgrzanym silniku i zauważyłem że wpływ ma duża wilgotność powietrza. Ja to miałem ze 3-4 razy w ciągu 8 miesięcy także się tym nie przejąłem, no i u mnie kontrolka gaśnie tylko po dłuższym czasie, jak normalnie po 2-3 sekundach to wtedy po 8-10 s. Daj znać co zrobiłeś z tym fantem. Ja niedługo będę podpinał po VAGa to też dam znać.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: eR »

Jedyna opcja jaką przewiduje to wymiana czujnika temperatury. Tylko chce kupic oryginalny w ASO. Jednakże z braku czasu to wszystko może troche potrwać. Ale jak tylko się sprawa rozwiąże napewno dam znać.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: szymekgd »

I to sluszna opcja, bo wyliczony przez ecu czas swiecenia kontrolki zalezny jest tylko o odczytu z czujki temp.
ballance

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: ballance »

eR
Mialem bardzo podobny przypadek w swoim toledo 1M ASV.
Rowniez zapalala mi sie kontrolka swiec żarowych,szczegolnie po ponownym odpaleniu gdy motor byl juz zagrzany.
Vag pokazywal tak jak w Twoim przypadku blad czujnika temp.cieczy chlodzacej i pokazywal rowniez bledna temp.tej cieczy( na blacie 90 a na vagu 96)
Po wymianie czujnika i przy okazji G12 problem zniknal:)
Kupujac nowy czujnik kup tez do niego gumowy oring i uwazaj na zawleczke zeby nie zgubic.
Wymieniaj na zimnym lub letnim silniku zeby sie nie poparzyc.
Mam nadzieje,ze pomoglem.
Pozdro
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: vwir »

Oryginalny czujnik kupiłem na allegro u gościa 'skodexauto'. Wygląda faktycznie na oryginalny i działa idealnie. Cena znacznie niższa niż w aso.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: eR »

ballance pisze:
eR
Mialem bardzo podobny przypadek w swoim toledo 1M ASV.
Rowniez zapalala mi sie kontrolka swiec żarowych,szczegolnie po ponownym odpaleniu gdy motor byl juz zagrzany.
Vag pokazywal tak jak w Twoim przypadku blad czujnika temp.cieczy chlodzacej i pokazywal rowniez bledna temp.tej cieczy( na blacie 90 a na vagu 96)
Po wymianie czujnika i przy okazji G12 problem zniknal:)
Kupujac nowy czujnik kup tez do niego gumowy oring i uwazaj na zawleczke zeby nie zgubic.
Wymieniaj na zimnym lub letnim silniku zeby sie nie poparzyc.
Mam nadzieje,ze pomoglem.
Pozdro


Trudno jest sie dostać do tego czujnika ? Pytam o silnik ASV. Podobno jesli chodzi o ubytek płynu przy wymianie w tym silniku, to jesli operacja zostanie przeprowadzona sprawnie, jest bardzo mały. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/czujnik-temperatury-v ... 58547.html Ballance jak wymieniałeś wyglądał tak jak ten ? :-) , bo są jeszcze innego kształtu (chodzi tu o ten plastik)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: vwir »

Są dwa typy i musisz sprawdzić, jaki masz. U mnie był z kwadratową wtyczką, ale większość ma właśnie taką, jak podesłałeś (półokrągła).
ballance

Kontrolka świec żarowych nie gaśnie

Post autor: ballance »

eR pisze:http://allegro.pl/czujnik...1533658547.html Ballance jak wymieniałeś wyglądał tak jak ten ? :-) ,

Tak dokladnie taki sam kupowalem z polokragla koncowka.
Bardzo latwo jest wymienic ten czujnik ale trudniej uniknac ubytku plynu chlodniczego.
Zwroc uwage,ze czesto ten czujnik sprzedawany jest bez uszczelki ktora proponuje Ci tez wymienic.
Powodzenia ;-)
ODPOWIEDZ