Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Antek1987
Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:26
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 SDI
Skąd?: Puszcza Mariańska

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Antek1987 »

Udało się naprawić jak na razie problem. Jak się okazało winna była manetka od wycieraczek, znajomy popsikał jakimś preparatem i działają. Na początku zamieniliśmy ten przekaźnik 377 ale on był sprawny. Zobaczymy na jak długo pomoże taki zabieg.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: vwir »

Z tego co pamiętam to były dwa rodzaje manetek. Na początku produkcji były dość nietrwałe styki. Poszukaj na forum, gdzieś o tym było.
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: byrt »

filmik
Panowie, rozumiem smarować mechanizm wycieraczek jak wolno chodzi, a czy ktoś miał taki przypadek jak na filmiku? Myślicie, że przesmarowanie mechanizmu pomoże?
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: marc27 »

byrt, masz źle zsynchronizowany silniczek z mechanizmem. Trzeba to rozebrać i poprawić.
Marek
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: mariusz88 »

koledzy mam pytanie do tych którzy zaglądali do mechanizmu, na pewno widzieliście ten wężyk od spryskiwaczy ... idzie go zastąpić jakimś uniwersalnym, jeżeli tak to jaki przekrój ?, czy trzeba oryginał, bo mi pękł , psika tylko jedna strona i leje się z niego, a zanim wezmę się za wymianę wolał bym wiedzieć co kupić ;-)
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: lukogi »

mariusz88 pisze:koledzy mam pytanie do tych którzy zaglądali do mechanizmu, na pewno widzieliście ten wężyk od spryskiwaczy ... idzie go zastąpić jakimś uniwersalnym, jeżeli tak to jaki przekrój ?, czy trzeba oryginał, bo mi pękł , psika tylko jedna strona i leje się z niego, a zanim wezmę się za wymianę wolał bym wiedzieć co kupić ;-)

ja go zastąpiłem wężykiem ze sklepu akwarystycznego do filtra wody lub dotleniacza bo miałem mały zapas. przekrój to ok 5mm
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: dropsik9977 »

lukogi pisze:
mariusz88 pisze:koledzy mam pytanie do tych którzy zaglądali do mechanizmu, na pewno widzieliście ten wężyk od spryskiwaczy ... idzie go zastąpić jakimś uniwersalnym, jeżeli tak to jaki przekrój ?, czy trzeba oryginał, bo mi pękł , psika tylko jedna strona i leje się z niego, a zanim wezmę się za wymianę wolał bym wiedzieć co kupić ;-)

ja go zastąpiłem wężykiem ze sklepu akwarystycznego do filtra wody lub dotleniacza bo miałem mały zapas. przekrój to ok 5mm


kupisz w kazdym prawie sklepie samochodowym mechanicznym powiesz ze chcesz wezyk do spryskiwaczy i ci dadza odpowiedni a jaki przekroj to nie wazne az tak plus minus mozesz wziasc 4-5mm bo jak za maly nie wlozysz bo bedzie za ciasny a jak za duzy bedzie leciec bokiem :)

najlepiej zmierz swoj :) albo wez na wzor :)
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: byrt »

Panowie, jeżeli chodzi o synchronizacje mechanizmu z silnikiem wycieraczek od którego momentu muszę zacząć, żeby całości nie rozbierać?
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: dropsik9977 »

byrt pisze:Panowie, jeżeli chodzi o synchronizacje mechanizmu z silnikiem wycieraczek od którego momentu muszę zacząć, żeby całości nie rozbierać?


zanim rozbierzesz zrob sobie fotki jak mechanizm jest ustawiony bo on musi byc ustawiony w odpowiedniej pozycji inaczej nie bedzie chodzil albo poprostu bedzie zle chodzil :)

foto to podstawa :)
ODPOWIEDZ