Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] ABS

Post autor: Danielek. »

Popytaj w stacjonarnych sklepach,w Styczniu kupowałem do 1M oryginalny za 30zł ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Danielek. pisze:do 1M


Do 1M to za 20zł kupię, pytanie tylko czy będzie pasował mechanicznie ;)
Michal
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] ABS

Post autor: Danielek. »

Jeśli nie będzie pasował to go spiłujesz do właściwych kształtów ;-) ciekawe tylko czy będzie banglał z elektrycznego pkt widzenia,z tego co pamiętam miał 2 przewody i rezystancję ok 900ohm może ci to coś pomoże :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Jeśli nie będzie pasował to go spiłujesz do właściwych kształtów ;-)


Dopasowanie to nie problem, ważne, żeby miał wystarczającą długość do "koronki" ? Nie masz starego "na stole" żeby pomierzyć? ;)

Danielek. pisze:ciekawe tylko czy będzie banglał z elektrycznego pkt widzenia,z tego co pamiętam miał 2 przewody i rezystancję ok 900ohm może ci to coś pomoże :-)


Z tego co wyczytałem są 2u przewodowe z (taki mam) lub bez dodatkowego oplotu, rezystancja wg. różnych źródeł to 1-1.5k Ohm'a.
Michal
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] ABS

Post autor: Danielek. »

Niestety ale nie mam nawet starego bo bez połamania i wybicia przecinakiem nie da się go wyjąć :evil:
Jeśli w 1L jest taki jak w tej aukcji http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-vw-go ... 02181.html to wydaje mi się że od 1M nie podejdzie http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-prawy ... 27238.html
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Danielek. pisze:Jeśli w 1L jest taki jak w tej aukcji


Podobny, ale na 100% pasuje taki http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-seat- ... 57720.html, a myślę nad http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-1j092 ... 01696.html
Michal
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] ABS

Post autor: Danielek. »

Osobiście nie bawił bym się w takie coś tylko kupił dedykowany czujnik lub taki który pasuję P&P,może się okazać że koszt wyjdzie podobny a nie będzie działać :-/
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] ABS

Post autor: bartekmk »

po wymianie zwrotnic przy swapie hebli z przodu miałem problem z absem. jadąc kilka km/h cały czas pracowała pompa abs, przy hamowaniu tyrkało. uniemożliwiało to bezpieczną jazde bo przy hamowaniu z 20km/h już sie wlaczal abs i auto kiepsko hamowalo. vag nie wykazal zadnego bledu ale w logach zauwazylem ze ponizej 20km/h odczyt z lewego przedniego czujnika był dużo niższy od reszty. przez 2 tygodnie jezdzilem z odlaczonym absem (wyciagniety bezpiecznik).

dzis postanowilem sie za to zabrać - odkręciłem koło, zajrzalem za tarcze i widze ze ten czujnik jakos krzywo zamontowany, tak jakby nie docisniety no i zabrudzona koncowka. udało sie go zdemontować - kilka psiknięć wd40, duży śrubokręt i udało sie go rozbujać na boki, potem z pomocą młotka wyszedł w całości z dziury.

Obrazek
tak mniej więcej wyglądał.

poczyściłem dokładnie, przed założeniem wyczysciłem z rdzy otwór w który czujnik jest włożony, przesmarowałem delikatnie smarem miedzianym, założyłem, podłączyłem, poskręcałem no i hula. abs sie nie włącza, pompy nie słychać a pomiary w vagu z kazdego czujnika są takie same. roboty na pół godziny a mechanik by pewnie skasował za nowy czujnik plus 100zł za robote..
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] ABS

Post autor: Danielek. »

Miałeś dużo szczęścia że udało ci się wyjąć go w całości w większości przypadków kończy się to na połamaniu i wybiciu szczątek czujnika :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

bartekmk pisze:duży śrubokręt i udało sie go rozbujać na boki


A to pewnie zależy od czujnika, mój po takim "rozbujaniu" rozdzielił się na 2 części ;)

Zmierzyłeś może średnicę i długość czujnika??

Danielek. pisze:Miałeś dużo szczęścia że udało ci się wyjąć go w całości w większości przypadków kończy się to na połamaniu i wybiciu szczątek czujnika :-)


Niestety...Ale czujki do 1M nie są drogie ;)
Michal
ODPOWIEDZ