Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: vwir »

Rozbierz boczki drzwi i obejrzyj prowadnice.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: dude88pl »

żeby wyczyścić styki muszę zrzucać boczek czy można jakoś sam panel sterowania szybami wyciągnąć?
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: kuba88w »

dude88pl, ja zdejmowałem boczek ;-)

[ Dodano: 2011-05-14, 23:56 ]
z reszta dużo roboty przy tym nie ma :-P
Manikspm
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2009, 01:20

Problem z szybami

Post autor: Manikspm »

Witam moj problem zaczol sie od tego ze wymienilem zamki w moim Toledo M1 znaczy sie dalem je do znajonego elektryka ktory cos tam pogrzebal i teraz dzialaja zamki na kluczyk i na magiczny przycisk na drzwiach kierowcy lecz przestaly dzialac mi szyby i lusterka nie wiem co teraz mam zrobic szukalem w bezpiecznikach lec z nie znalazlem tam zadnego odpowiedzialnego za podnoszenie szyb pomocy .........

[ Dodano: 2011-06-05, 16:54 ]
sprawdzilem jeszcze teraz to jesli przytrzymam kluczyk to otwieraja sie szyby z lewej strony a prawa sie nawet nie porusza :/ toledo jest z 2000 roku 1.9 tdi 110 km
Tuti41
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 01 cze 2011, 10:31

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Tuti41 »

Fajny znajomy elektryk ;)
Posprawdzaj, czy wszystkie kostki w drzwiach powpinał ...
Tuti.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: dude88pl »

więc tak jak radziliście ściągnąłem boczek drzwiowy i wraz z wujkiem elektronikiem zaczęliśmy sprawdzać czy jest coś źle podpięte. NIestety wszystko jest ok a szyba dalej chodzi przeciwnie do pozostałych. Ktoś ma jakiś pomysł może jeszcze?
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Danielek. »

Seaty tak po prostu maja u mnie jest to samo,U kumpla w Leonie tez wiec chyba nie ma sie co przejmowac.
U mnie czasami jest tak ze w ktora str bym nie wcisnal przycisku to szyba pasazera sie podnosi,da sie ja tylko opuscic przyciskiem pasazera,zdaza sie to sporadycznie tj np zloze lusterka wracam po kilku godz do auta i nie chca sie z powrotem rozlozyc,pomaga wtedy zamknieccie i ponowne otworzenie zamkow z pilota.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: dude88pl »

właśnie mnie już szlag z tym trafia bo ile razy tylko wychodzę do okna żeby z pilota otworzyć szyby to ta jedna się nie otwiera, a jak zaczyna padać to z pilota znów zamykam szyby to ta ci#$ się otwiera :evil: będe robił teraz geometrię na seacie spytam może oni coś wiedzą na ten temat
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Sony »

Danielek., ośmielę się nie zgodzić, że Seaty tak po prostu mają. Bynajmniej nie jest to normalne. U mnie wszystko śmiga bez zarzutów póki co, a z tego co piszecie to wg mnie jakaś usterka.
djandriu
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 22 kwie 2012, 00:38

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: djandriu »

Witajcie, zakupiłem toledo II z 99 roku i na sam początek okazało się że jest problem z elektrycznymi szybami (mam tyko przód). Jest tak że gdy wsiadam do auta to nie działa sterowanie szyby pasażera z drzwi kierowcy ale to jeszcze nie jest taki problem , przejadę parę kilometrów i szyby w ogóle przestają działać, muszę się zatrzymać, zgasić auto i odczekać chwilkę żeby znów działały... zauważyłem że przyciski są "dwu stopniowe" ale (jak szyby działają) to tylko jak wcisnę lub podciągnę przycisk do samego końca... trochę czytałem i sprawdziłem wiązkę między słupkiem a drzwiami kierowcy i na 100% nie jest uszkodzona... W tolku jest założony jakiś alarm z centralnym zamkiem (nie oryginalny) bo w wiązce widzę przewody od uniwersalnego siłownika zamka ale to chyba nie ma wpływu na to że szyby tak fiksują ? Od czego rozpocząć dalsze poszukiwania usterki ?
ODPOWIEDZ