Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Wszystko o elektryce w aucie
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: pszem »

no niestety mechanizmy szyb w grupie VW to ponoć nieporozumienie, dotychczas jeździłem fordami i nie zdarzyło mi się nigdy aby el szyba nie chciała jeździć, mój debiut z Tolkiem skończył się na tym ze pierwszego dnia kiedy go kopiłem spędziliśmy wspólną noc bo skończyło się buntem przy zamykaniu szyby kierowcy. Postanowiłem pobawić się autkiem wiec wziąłem instrukcje i udałem się do auta... jak zabawy dobiegły końca i piwko się skończyło postanowiłem zamknąć auto i w tym momencie okazało się ze szyba kierowcy utknęła w połowie drogi i za chiny nie dało się jej ruszyć ani w gore ani w dol. Koniec końców rozebrałem cały boczek po ciemku posiłkując się laptopem na którym wygooglalem jak rozebrać drzwi. demontaż podniesienie i zablokowanie szyby i montaż trwał do bagatela 6tej rano. Mimo tego nie zniechęciłem się do autka. zamówiłem zamiennik na alledrogo dokonałem wymiany i odpukać na razie innych usterek nie stwierdzono :)
psamolek
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kraśnik

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: psamolek »

mam problem ponieważ mogę otworzyć wszystkie okna( tył lewo, prawo i pasażer) ale zamknąć tylko z pulpitu kierowcy. w czym tkwi problem?
Obrazek
Zadbane auto to kochane auto...
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: pszem »

nie masz włączonego zabezpieczenia przed dziećmi?, choć wg mnie ono dotyczy tylko tylnych drzwi
psamolek
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kraśnik

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: psamolek »

nie mam. dotyczy problem również przód pasażer. w każdych drzwiach mogę opuścić szybę :-/ ale podnieść mogę tylko z pulpitu kierowcy.
Obrazek
Zadbane auto to kochane auto...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Sony »

psamolek, tak na szybko to sprawdziłbym na Twoim miejscu okablowanie i wtyczki idące do przycisku. Jednak najlepiej zacznij zabawę od podpięcia auta pod VAG'a.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Pendzik »

Koledzy jak nazywa się ten uchwyt od szyby na poniższym zdjęciu i czy można kupić go oddzielnie, czy trzeba kupić cały mechanizm szyby? Chodzi o przednia szybę.
Sorki za zdjęcie bo robione telefonem ale wiadomo o co chodzi :-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 11:47 przez Pendzik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: ilek8822 »

Te same plastiki kupisz napewno. Ale z tą blachą to chyba nie. Ja jak kupywałem to nowe za 70-90zł jakoś za dwa. Ponoć w którymś aucie na tej płycie podłogowej były metalowe uchwyty, które nie pękają. Niestety czas mi pamieć zabił :P . Ale może ktoś na forum wie i napisze :)
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: peter174 »

zapewne masz na mysli te uchwyty z Golfa IV / Bory http://moto.allegro.pl/vw-golf-iv-4-bor ... 21860.html
Załączniki
bora golf.jpg
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Pendzik »

Dzieki chłopaki temat ogarnięty, uchwyty zamówione w sklepie i będą na jutro.
szoferro
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:35
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: szoferro »

Witam,

mam problem z szyba kierowcy w Toledo z 1997 roku. Kupilem auto niedawno i nie opuszcza sie ta szyba. Sciagnalem boczek drzwi, rozpialem wtyczke i prad dochodzi. Czy to wskazuje na ewidentnie spalony silnik, czy moze byc cos innego?

Moge na krotko sprawdzic silnik?
..
ODPOWIEDZ