Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: _carlos- »

Wiertło 10 , 15 minut roboty. Potem przykręcisz prowadnice na śruby M5. Przy okazji założysz folię i będziesz miał pewność, że nigdy nie będzie się lała woda pod wykładzinę. Też to przechodzę, już pozbyłem się nitów, założyłem folię i czekam na nowe ślizgi.
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Marios »

Witam, mam taki problem, że mam uszkodzony przełącznik otwierania/zamykania szyb. Niestety opadła mi szyba boczna od strony kierowcy :-( . Smaochód jest mi potrzebny. Czy ktoś zna jakiś sposób żeby podnieść szybę w inny spozób, niż za pomocą tego przycisku? Domykanie z kluczyka mi nie działą :-(.
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: powe88 »

Rozumiem że masz elektryczne szyby z tyłu. Jest sposób :)
Wsadź kluczyk w drzwi kierowcy i przekręć w prawo na max i trzymaj wszystkie szyby powinny się zasunąć do góry. Jak dasz w lewą stronę tym samym sposobem to się otworzą.

Oby dwa przełączniki z przodu i z tyłu ci nie działają?

Spróbuj i daj znać jak poszło:)
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Marios »

Dzięki za szybką odpowiedź, ale jak napisałem wyżej problem dotyczy przednich lewych drzwi (drzwi kierowcy), więc jest tylko jeden przycisk :567: , jak też pisałem domykanie z kluczyka (metodą w prawo kluczykiem w drzwiach kierowcy) mi nie działa.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: vwir »

Podejrzewam, że masz problem z prowadnicą i zerwaną linką. Niestety czeka Cie rozbieranie drzwi.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: dany_2 »

U mnie był problem tego typu że, lewa strona w obu drzwiach nie działała a dokładnie szyby nie chciały się zamknąć a prawa działała bez zarzutu. Po rozebraniu połowy auta i prześwietlenia wszystkich możliwych wiązek kabli znalazłem przyczynę. Zaśniedziałe połączenie kabli odpowiadających za podnoszenie szyb, połączenie widać na zdjęciu nr1.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: _carlos- »

To jest wynik wlewającej się wody z drzwi pod plastikową osłonę progu.
ronnie
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 11:24

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: ronnie »

Witam:) Problem z podnośnikiem szyb dopadł i mnie...:) Tolka mam od miesiąca, więc nie wiem jak było wcześniej, ale teraz problem polega na tym, że przycisk otwierania szyby kierowcy nie zawsze reaguje(reszta szyb w porządku). Otóż czasami po rozpoczęciu korzystania z auta szyba nie otwiera się po prostu. Za którymśtam razem załapie i działa już bez zarzutu. A po zostawieniu auta na dłuższy okres, problem wraca jak bumerang:). Czego to przyczyna? I czy ma to związek z nie działająca lampką w tychże drzwiach (w innych bez zarzutu) i tym samym nie działającym brzęczykiem włączonych świateł? Dziś oddałem auto do prania i okazuje się, że pod wycieraczką kierowcy można wyciskać wodę... Czy to wszystko ma ze sobą związek?
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Mat123321 »

Witam. Ja mam problem z elektryczną tylna lewą szybą, poprostu nie moge jej opuścić, gdy chce opuścić to słychać przekaźnik czy coś jak cyknie i odłącza prąd czyli zachowuje się tak jakby szyba była już opuszczona a ja bym chciał opuścić. Czy próbuje w tych drzwiach lub kierowcy opuścić to dzieje się to samo więc przełączniki/guziki odpadają raczej

Prędzej czasami szyba jakoś się "odblokowała" i działało wszystko przez chwilę lecz wolniej się opuszczała i podnosiła w porównaniu do drugiej tylnej szyby. Wyraźnie było słychać jak silniczek ma ciężko, jakby jakoś opór był

Moze to ma związek jakis wiec również w tych tylnych lewych drzwiach:
- po otwarciu ich nie zapala się oświetlenie wnętrza
- gdy zamykam się od środka przyciskiem w drzwiach kierowcy to ten dudojek w tylnych drzwiach chowa się lecz po chwili ponownie się pokazuje/wysuwa
- kilka razy zdarzyło się że po zamknięciu samochodu kluczykiem, drzwi nie zamkły się
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Nie działają elektryczne szyby

Post autor: Roxon40 »

Rozebrać drzwi i sprawdzić stan podnośnika, silniczka. Co do drugiej przypadłości to awaria zamka. Czeka cię albo sprawdzenie go i przelutowanie ścieżek, lub wymiana mikrostyku, albo wymiana całego zamka.
ODPOWIEDZ