Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eres
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 23 paź 2009, 10:42
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: okolice Warszawy

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: eres »

Ostatnio mój Tolek wystraszył mnie w identyczny sposób :-/

W południe wróciłem z zakupów i wstawiłem go do garażu, a wieczorem już nie dopalił. Na szczęście okazało się że to tylko zamarznięte paliwo, a już się bałem że będzie to poważniejszy i bardziej kosztowny problem.
Gosek
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 08 paź 2009, 18:03

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Gosek »

Tak samo sie bałem ;p ahh to polskie paliwo xDD
Marfik
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2009, 05:55
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Marfik »

Witam. Dzisiaj jakaś awaria dotknęła mojego tolka. Wróciłem z miasta, samochód stał z 15 minut. Wracam, chcę odpalić i lipa. Objawy są takie że cały czas świeci się kontrolka świec żarowych, gaśnie dopiero jak włączę rozrusznik ale silnik nie odpala (rozrusznik kręci normalnie). Może ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać? W pewnym momencie jakoś udało mi się zrobić że kontrolka zaczęła migać, ale nie wiem jak to zrobiłem i był to tylko jeden przypadek. Pozdrawiam.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Bonbini »

Marfik, świece do wymiany.
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

Toledo 1L 1,9 TDi AFN 110KM ciężkie odpalanie

Post autor: sebol89 »

Mam problem z odpalaniem mojego Tolka. Nie jest to coś strasznego, ale zastanawia mnie w czym jest problem. Tolek nawet jak jest ciepły musi kilka razy przekręcić. Raz odpala lepiej ale przeważnie gorzej. Najciekawsze jest to, że po odłączeniu czujnika temperatury cieczy odpala idealnie. Coś z dawką paliwową nie tak? Bo świece to chyba nic do tego nie mają? A jazda bez czujnika szkodliwa będzie? :-) Dzięki bardzo za jakieś informacje na ten temat
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: igi84 »

Może czujnik podaje zły sygnał do komputerka i trzeba by było go wymienić :)
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kamilwsp »

najpierw sprawdz czujnik. elektryk powinien umiec go sprawdzic. i moze kat wtrysku przydaloby sie sprawdzic jezeli czujnik jest prawidlowy. moze zapowietrzony uklad paliwowy? w ostatecznosci wgrywa sie nową mape do sterownika.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: sebol89 »

słyszałem też że pompa paliwowa może już dawać o sobie znać. Słyszałem, ze jak silnik jest nagrzany to polewa się pompę zimną wodą, żeby ją ostudzić. I jak wtedy odpala lepiej to znaczy, że pompa. Kumpel w Fordzie Galaxy ma podobny problem. Ma nawet gorzej. Silnik taki sam. I mówił że wgranie map 400zł :-/ Acha, i zapomniałem napisać na początku, że z rana jak silnik zimny pali na dotyk
paweł1982

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: paweł1982 »

Witaj podobny problem miałem w golfie IV ojca z tym samym silnikiem. Co się okazało podobno w mapie właśnie jest zła dawka paliwowa i to jest bolaczka fabryczna tych siników. Problem znikł jak odwiedziłem tunera na śląsku który takimi rzeczami sie zajmuje. Koszt tego to 400zł i juz 3 rok tata jezdzi i pali od strzała. Są też inne sposoby na to i tańsze ale wole raz zapłacic a dobrze:)
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: sebol89 »

W końcu znalazłem kogoś kto miał taki problem :-) No są inne sposoby typu regeneracja rozrusznika,pompy ale wg.mnie to jest tylko doraźnie, bo przecież rozrusznik znowu się zużyje po pół roku. Chce właśnie zrobić tak jak piszesz paweł1982. Tym bardziej,że silnik mam w dobrej kondycji :-) I nie wiem,czy nie dodać sobie trochę mocy...fajnie by było, tylko czy to zdrowe dla auta?
ODPOWIEDZ