Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Post autor: vwir »

A masz stały plus w bagażniku?
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Post autor: asteriks »

Mam dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku. No chyba że po zamknięciu auta zasilanie w nim znika, tego nie sprawdzałem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Post autor: vwir »

Nie sądzę. Jedyne co mogłoby być to zasilanie tylko po włączeniu zapłonu.
W sumie ciekawy pomysł na umiejscowienie centralki. Tyle tylko, że nie wiem, czy nie będziesz się musiał wpinać bezpośrednio przy zamku. A wtedy lepiej byłoby wrzucić centralkę do klapy. No i jeśli będziesz chciał skorzystać z funkcji automatycznego zaryglowania auta po przypadkowym odryglowaniu to i tak musisz ciągnąć kable do wszystkich drzwi.
Kiedyś też montowałem w takim miejscu centralkę w vw polo, ale tam to było uzasadnione faktem, że oryginalny sterownik centralnego zamka był w bagażniku.
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Post autor: asteriks »

Hm w takim razie powalczę i zobaczę co będzie lepszym rozwiązaniem.
A wiesz może czy po zdjęciu boczka w drzwiach kierowcy da radę przeciągnąć kabel do kabiny bez zdejmowania tej blachy z prowadnicami szyby? Ściągałem ostatnio boczki ale nie zwróciłem na to uwagi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Post autor: vwir »

Jeśli koniecznie nie chcesz ściągać blachy to wyciągnij głośnik. Wtedy będziesz miał dobry dostęp. Najprościej to zwiercić nity głośnika a potem z powrotem go przynitować. Ale ja bym zdjął blachę. To bardzo dobra okazja do założenia folii (jeśli jej jeszcze nie masz) i założenie blachy na silikonie.
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Montaż sterownika centralnego zamka

Post autor: asteriks »

Panowie, czy gdy przetnę kabel OTWÓRZ/ZAMKNIJ i zewrę go na chwilę ręcznie do masy to centralny powinien się uruchomić?
Obrazek
ODPOWIEDZ