Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: _carlos- »

A czemu pytasz o wyłączanie lusterka?
DeZ
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Kraków

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: DeZ »

Panieważ mam nowe lusterka typ łezka i elektryk stwierdził że coś jest nie halo bo lewe ( kierowcy ) działa bez zarzutu a prawe już nie... kable są ok podgrzewają się oba lecz ustawienia nie ma w prawym lusterku...
Kupiłem też moduł od new beetle z 2001 wersja 3 drzwiowa ale też lipa bo przy zamknięciu auta włączają się kierunkowskazy.... :roll: Moduł z VW ma ten sam nr co mój ale ni chol*** nie chce działać....
Kto bogatemu zabroni...

Seat Toledo II 1.9 TDI 81Kw AHF
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: vwir »

A komfortu sie nie koduje? Adekwatnie do wyposażenia?
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: _carlos- »

Koduje
DeZ
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Kraków

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: DeZ »

Czyli musze się gdzieś udać by mi moduł zakodowali czy samemu to można zrobić?
Kto bogatemu zabroni...

Seat Toledo II 1.9 TDI 81Kw AHF
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: neostar »

Możesz samemu, tylko musisz mieć interfejs.
tomek921
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2014, 20:48

Brak komunikacji z modułem komfortu

Post autor: tomek921 »

Witam

Szukałem na całym forum ale nie znalazłem nic co by się zgadzało z objawami w Toledo 2 taty. A mianowicie kupiliśmy uniwersalny sterownik centralnego zamka na allegro i próbowaliśmy go podłączyć, nie wiedząc jaki kabel odpowiada za sterowanie otwieraniem i zamykaniem szukałem miernikiem gdzie pojawia się minus po zamknięciu lub otwarciu samochodu.

Kable znalazłem i podłączyłem centralkę tak jak ktoś opisał na forum czyli podłączyłem wszystko z drzwi kierowcy tj stały plus i minus wziąłem z silniczka szyb masę zrobiłem na oczko pod śrubą płata drzwi i centralkę zostawiłem w drzwiach. Wszystko działało ale nie do końca po otwarciu lub zamknięciu przez pilot pojawił się problem z zamykaniem i otwieraniem szyb nawet przy krótkim naciśnięciu przycisku. Szukałem zworki w centralce, żeby zmienić czas impulsu z 3,5s na 0,8s ale nic takiego nie znalazłem, sprzedający na razie nie odpowiedział mi czemu tej zworki nie ma a wg mnie jej brak jest przyczyną opuszczania szyb po otwarciu lub zamykania po zamknięciu zamka. Ale to jest pikuś.

Najbardziej istotny i poważny problem to brak komunikacji z modułem komfortu po podpięciu tej centralki, sygnał pozostawionych świateł też nie działa, tak samo podświetlenie w drzwiach kierowcy, bezpieczniki sprawdzałem miernikiem i nie wykazuje, że któryś został spalony. Przy podłączaniu a właściwie szukaniu, który kabel muszę podłączyć bardzo prawdopodobne, że zrobiłem spięcie bo w skrzynce bezpieczników pojawiła się iskierka. Dodatkowo z brakiem komunikacji pojawiła się wiecznie świecąca kontrolka otwarcia tylnej klapy, która nie świeci pełną mocą a się lekko żarzy. Zamykanie samochodu z bloczków zamka działa normalnie zamyka wszystkie drzwi jak i można nimi opuścić lub domknąć szyby.

A i jeszcze jedno nie działa sterowanie szybami z przycisków w drzwiach kierowcy. Gdzie mam szukać problemów? Mam nadzieję, że to nie padł moduł komfortu?

Proszę o szybkie odpowiedzi bo nie mam jak nim jechać na zmianę rozrządu bo mam całą lewą stronę rozkopaną jak szukałem źródła problemu.

Pozdrawiam
Seat Toledo 1.6SR 1.6 1999r
Skoda Felicia 1.3+LPG 1999r
Skoda Felicia 1.3+LPG 1998r
Volkswagen Passat B5 1.8+LPG 4x4 2000r
Volkswagen Passat B5 1.8 1998r
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: vwir »

Podpinałeś VAGa?
tomek921
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2014, 20:48

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: tomek921 »

vwir pisze:Podpinałeś VAGa?


Tak ale opisałem, że jest brak komunikacji z modułem nie chce się podłączyć na silnik i poduszki bez problemu łączy z modułem komfortu już nie

[ Dodano: 2015-01-21, 21:17 ]
problem ogarnięty i dość banalny sprawdzałem wszystkie bezpieczniki miernikiem bez wyciągania i na każdym się darł, że przejście jest, jak się okazało 2 bezpieczniki były spalone
Seat Toledo 1.6SR 1.6 1999r
Skoda Felicia 1.3+LPG 1999r
Skoda Felicia 1.3+LPG 1998r
Volkswagen Passat B5 1.8+LPG 4x4 2000r
Volkswagen Passat B5 1.8 1998r
matys1406
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,8 20V 125KM
Skąd?: Zielona Góra

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: matys1406 »

Witam mam następujący problem i zapytanie,
otóż nie wiem czy to wina zamka tych mikrostyków czy modułu komfortu.
bo nie działa mi pikanie przypominające o wlaczonych swiatlach po wylaczonym zaplonie, nie swieci swiatlo w drzwiach i nie mruga pojedynczo awaryjakmi przy zamykaniu drzwi.

Prawe mi nie reagowaly w ogole i tylne lewe, ale po odpieciu i podpieciu ponownie modulu prawe ladnie sie zamykaja i od teraz czasami pika i mruga po zamknieciu ale za to w kabinie nie ma swiatla i we wszystkich drzwiach i tak na zmiane...
lewe tył caly czas milczą.
co to moze byc ?
ODPOWIEDZ