Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Wskaznik poziomu paliwa / rezerwa

Tematy ogólno-techniczne
Pegazik
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2013, 23:08

Wskaźnik paliwa i jeszcze coś

Post autor: Pegazik »

Witam!
posiadam tolka jedyneczkę, motor 1,6 , benzyna 101KM, AFT, wersja magnus, produkcja październik 1998, czytałem rozmaite tematy na tym forum ale nadal nie wyciągnąłem z nich konkretnych wskazówek, a mianowicie co jest dziwne da mnie.
Jak przekręcę kluczyk w stacyjce, załączam zapłon to leciutko żarzy się/tli/lekko świeci dioda od kierunków oraz wskaźnik poziomu paliwa wskazuje zero. Wyjąłem wtyczkę od pływaka, tą w bagażniku ale nic nie dało, nic się nie zmieniło, Zdjąłem klemy na akku i dalej nic. Nie wiem jak o sprawdzić, gdzieś mi śmignął temat o tym problemie ale czytałem go ze 100 razy i jest tyle rozwiązań ile problemów, wiec proszę jak sprawdzić czy wiązka jest dobra? Co zewrzeć itd.? ( w tej wtyczce ) Czytałem że należy zewrzeć jakieś dwa piny na wtyczce,ale moja wtyczka ma ich 4. po za tym każdy pisze że ma pływak pod siedzeniem a ja u sobie go widzę w bagażniku patrząc od tyłu po prawej stronie przy siedzeniu. co robić? Wskaźnik po zalaniu benzyny do pełna też nie zmienił swojej orientacji , dioda od żydka czasami się pali [przeważnie] ale czasami gaśnie, natomiast wskazówka ani drgnie, licznik nie był kręcony:-) Ręce opadają bo niby pierdoła ale jak ważna :-) pozdrawiam i Bardzo ale to bardzo liczę na wyrozumiałość oraz pomoc. Pozdrawiam!
Online
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Wskaznik poziomu paliwa / rezerwa

Post autor: Sony »

Na jednokrotną wyrozumiałość z racji "raczkowania" na forum mogę sobie pozwolić (tym bardziej, że piszesz w pełni zrozumiale po PL, a to cenię :) ), jednak proszę o dopisywanie się do istniejących wątków.

Co do Twojego problemu to:
1. Do sprawdzenia jest wskazówka od poziomu paliwa, bo może w niej coś strzeliło i dlatego stoi w miejscu. Najprostszą metodą jest podłączenie auta pod komputer i zrobienie testu zegarów przez VAG COM chociażby. Grupa 17, Output Tests.

2. Do sprawdzenia sam pływak. Może po prostu się przywiesił. Dawno dawno temu miałem taką sytuację u siebie i czyściłem cały bak.

3. Fakt faktem może coś z przewodami być...

Pozdro!
Pegazik
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2013, 23:08

[1L] Wskaznik poziomu paliwa / rezerwa

Post autor: Pegazik »

Sony pisze:Co do Twojego problemu to:
1. Do sprawdzenia jest wskazówka od poziomu paliwa, bo może w niej coś strzeliło i dlatego stoi w miejscu. Najprostszą metodą jest podłączenie auta pod komputer i zrobienie testu zegarów przez VAG COM chociażby. Grupa 17, Output Tests.

2. Do sprawdzenia sam pływak. Może po prostu się przywiesił. Dawno dawno temu miałem taką sytuację u siebie i czyściłem cały bak.

3. Fakt faktem może coś z przewodami być...


A więc punkt pierwszy i trzeci przerobiłem, z instalacją i licznikiem jest wszystko ok. Został mi tylko pływak, jednak napotkałem problem gdyż nie mogę go wyciągnąć! Znalazłem go w bagażniku, odłączyłem wężyki, oczyściłem i zabrałem się za odkręcanie tego czarnego korka-pierścienia i za cholerę gnój nawet nie drgnie, waliłem w niego młotkiem w te i we wte aż się dziwiłem że nie połamałem go. Może macie jakiś patent na to ustrojstwo? czy należy siłą podejść do niego? tylko nie napiszcie mi że ma lewy gwint :-) Jak to w ogóle jest mocowane? ta obejma plastikowa wkręca się w blacharkę auta czy w sam pływak z pompką i pomiędzy jest uszczelka? Jak sobie z tym radziliście :idea:

[ Dodano: 2013-08-20, 06:16 ]
Witam!
A więc wskaźnik poziomu paliwa naprawiony, :-) łatwo nie było, ciężko odkręcić ten korek od pompy, walenie młotkiem nie pomogło, nawet zrobiłem sobie z rury pcv taki prowizoryczny klucz ale tez nie pomógł :-( Na szczęście zaprzyjaźniony mechanik miał profesjonalny klucz i poszło już dalej z górki. Co do awarii to okazało się że drucik który idzie od "wskazówki" pływaka do przewodu "właściwego" po prostu pękł i nie było przejścia. Odwinąłem go o jeden obrót i zlutowałem na nowo, teraz jest wszystko ok. Pozdrawiam!
KDM04
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:24
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Brzozów

[1L] Rezerwa ile L w Baku ile można zrobić KM

Post autor: KDM04 »

Witam
Tak jak w temacie gdy włączy się rezerwa ile jest L w baku orientacyjnie ? ile można zrobić na rezerwie KM (założone, standardowe) 100 km czy można pokusić się o odcinek 150 km, najbardziej interesują mnie odpowiedzi osób, które posiadają Seat Toledo I 1.9 TDI 90KM.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L] Rezerwa ile L w Baku ile można zrobić KM

Post autor: irocket »

Od momentu kiedy zaświeciła mi się rezerwa pokonałem 4 razy odcinek 15km, czyli zrobiłem 60km, później samochód stał delikatnie przechylony do przodu i w lewo, to nie odpalił. Dopiero jak dolałem trochę to załapał.
Obrazek
KDM04
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:24
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Brzozów

[1L] Rezerwa ile L w Baku ile można zrobić KM

Post autor: KDM04 »

Sam zrobiłem 95 KM kilometrów na rezerwie, źle obliczyłem stan paliwa a po drodze nie było gdzie zatankować gdy na granicy po okazaniu dokumentów , odpalałem to tak jakby łapał powietrze , ale dojechałem już potem te 2 KM do najbliższego CPNu :)
Awatar użytkownika
damian1314
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2015, 11:35
Auto: Toledo 1L
Model: AFN
Skąd?: Kielce

Re: [1L] Rezerwa ile L w Baku ile można zrobić KM

Post autor: damian1314 »

Po zrobieniu 40 km po miescie zgasilem go i juz nie odpalilem. Musialem dolac 5l i odpowietrzac.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ