Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: SGL79 »

Wymieniłem dziś kompletny mechanizm opuszczania szyby w drzwiach kierowcy na nowy. Wszystko zostało porządnie nasmarowane i przykręcone do blachy. Wszystko działa ok ale martwi mnie jedna rzecz - w momencie gdy szyba zjeżdża do samego dołu to na samym końcu słychać takie głuche uderzenie :-/ Czy tak ma być? Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: leeon »

Moze nie odpowiem na zadne konkretne pytanie techniczne. Jednak chcialbym polecic firme http://www.electriclife.pl/ kupowalem u nich mechanizm podnoszenia przedniej prawej szyby. Bylo to ponad 2 lata temu. Nie zauwazylem zadnych nieprawidlowosci. Wykonanie solidne:) nie wiem jak teraz z cenami, pamietam ze funkcjonowali jeszcze na allegro, jednak nie mieli tam pelnej oferty.
Widmo
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2013, 20:48

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Widmo »

SGL79 pisze:Wymieniłem dziś kompletny mechanizm opuszczania szyby w drzwiach kierowcy na nowy. Wszystko zostało porządnie nasmarowane i przykręcone do blachy. Wszystko działa ok ale martwi mnie jedna rzecz - w momencie gdy szyba zjeżdża do samego dołu to na samym końcu słychać takie głuche uderzenie :-/ Czy tak ma być? Z góry dzięki za odpowiedź.
... ja też tak miałem na początku, co mnie strasznie wkurzało. Ale po niespełna 2 miesiącach padł mi mechanizm w prawych drzwiach i po montażu nowego też było słychać dziwne odgłosy.Lewa strona się już ułożyła i jest ok.Prawa się jeszcze dociera.Także czekaj i obserwuj.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

Witam wszystkich
Dziś przy podnoszeniu przedniej szyby pasażera coś strzeliło i nie dało się domknąć szyby. Po rozkręceniu wszystkiego widać, że linka wypadła z tego plastiku w którym siedzi kółko ( górna sprężyna z linką nie siedziały na swoim miejscu, znalazłem też malutki kawałeczek białego plastiku ale nie wiem skąd to odpadło może od ślizgu, chociaż one ładnie chodzą po prowadnicach). Linka jest delikatnie uszkodzona ale nie urwana. Mam pytanie do Was czy próbować to jakoś poskładać czy zamawiać podnośnik szyby? Jeśli zamawiać to tylko same linki czy razem z prowadnicami ( w starych trzeba będzie rozwiercać nity które je trzymają do blachy ). Jest tego na allegro sporo i prawdę mówiąc nie wiem co brać, więc liczę na Wasze porady, od kogo i co brać - mile widziane linki.
Pozdrawiam
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: powe88 »

tomsz666 pisze:Witam wszystkich
Dziś przy podnoszeniu przedniej szyby pasażera coś strzeliło i nie dało się domknąć szyby. Po rozkręceniu wszystkiego widać, że linka wypadła z tego plastiku w którym siedzi kółko ( górna sprężyna z linką nie siedziały na swoim miejscu, znalazłem też malutki kawałeczek białego plastiku ale nie wiem skąd to odpadło może od ślizgu, chociaż one ładnie chodzą po prowadnicach). Linka jest delikatnie uszkodzona ale nie urwana. Mam pytanie do Was czy próbować to jakoś poskładać czy zamawiać podnośnik szyby? Jeśli zamawiać to tylko same linki czy razem z prowadnicami ( w starych trzeba będzie rozwiercać nity które je trzymają do blachy ). Jest tego na allegro sporo i prawdę mówiąc nie wiem co brać, więc liczę na Wasze porady, od kogo i co brać - mile widziane linki.
Pozdrawiam

Witam. Czeka cię regeneracja starego mechanizmu szyby lub zakup nowego zestawu. Trzeba rozwiercać jak chcesz wymieniać ale z tym nie ma problemu łatwizna. Ja kupowałem nowy ze sklepu za około 60zł z plastikami. Używki nie polecam akurat w tym przypadku. Są zestawy z plastikowymi elementami które są słabe i najczęściej psuły mechanizm oraz metalowe które to eliminują. Decyzja należy do ciebie. U mnie w profilu z autem masz poglądowe zdjęcie już po wymianie mechanizmu, założeniu folii i uszczelki która zapobiega laniu wody oraz wygłuszenie drzwi warto to zrobić za 1 razem.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

powe88 pisze:...Ja kupowałem nowy ze sklepu za około 60zł z plastikami.


Możesz dać namiary?




powe88 pisze:...Są zestawy z plastikowymi elementami które są słabe i najczęściej psuły mechanizm oraz metalowe które to eliminują.


Więc chyba lepsze metalowe, czemu wybrałeś plastiki?

powe88 pisze:U mnie w profilu z autem masz poglądowe zdjęcie już po wymianie mechanizmu, założeniu folii i uszczelki która zapobiega laniu wody oraz wygłuszenie drzwi warto to zrobić za 1 razem.



Chętnie to zobaczę bo wcześniej kleiłem silikonem. Dużo daje to wygłuszenie?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Sony »

tomsz666, odnośnie wygłuszenia sobie poczytaj tutaj: viewtopic.php?t=646
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Ja niedawno wymienialem sam mechanizm z linkami. Jesli odkrecisz calosc od drzwi to bez problemu wymienisz. Nie odkrecalem prowadnic. Ja mialem problem z zamkiem. Kawalek plastiku masz pewnie od slizgu albo od koleczka, na ktorym kreci sie linka.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

Odkręciłem blachę, trzyma się tylko na przewodzie, da radę tak wymienić czy trzeba całkowicie ją zdjąć? Polecacie coś konkretnego czy wszystkie zamienniki takiej samej jakości?
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Na allegro chyba wszyscy maja to samo. Tylko zwro uwage na jakie drzwi zamawiasz lewe/prawe. Jesli calkiem odkrecisz to szybko sie z tym uwiniesz. Z wiszacymi drzwiami jest ciezej.
ODPOWIEDZ