Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
jacek68
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2010, 10:49

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: jacek68 »

pękła mi linka od prawej przedniej szyby, czy wystarczy jak kupię tylko sam mechanizm podnoszenia szyby i czy sam będę umiał to wymienić?
szyba przednia od kierowcy strasznie trzeszczy tzn. tak ociera się przy otwieraniu i zamykaniu szyby - czy to znaczy że powinienem kupić komplet mechanizmów?
proszę o pomoc :cry:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Sony »

jacek68 musisz rozebrać najlepiej boczek cały łącznie z blachą i sprawdzić co jest strzelone. Co do linki to nie wiem jak jest w Toledo III, ale w II generacji w takiej sytuacji wystarczyłoby wymienić samą linkę i tyle...

Co do szyby od strony kierowcy to najlepiej rozebrać i sprawdzić co w trawie piszczy ;)
david207
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:48

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: david207 »

peter174 zamiennik na fotce pasuje idealnie, sam taki mam w drzwiach kierowcy. Trzeba tylko rozebrać drzwi, roznitować stary podnośnik od blachy i przykręcić nowy podnośnik (jest montowany na śrubki). Trzeba jeszcze rozwiercić troszeczkę dziury pod podnośnik w blasze, ponieważ śrubki są troszeczkę większe niż nity.
jacek68
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2010, 10:49

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: jacek68 »

dzieki bardzo, chyba odwiedzę jakiegoś mechaniora :lol:

[ Dodano: 2010-07-30, 15:28 ]
dawvid207 a gdzie jest ta fotka :shock:
david207
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:48

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: david207 »

fotka jest na poprzedniej stronie :-)
cozas
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2010, 20:04

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: cozas »

to je to. pasowało jak ulał . nie miałem żadnych problemów.
jamcito
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: marc27 »

Dla zainteresowanych - jest nowa wersja podnośnika szyb bez kłopotliwych plastików, niestety ponad dwukrotnie droższa.
http://moto.allegro.pl/item1165044265_podnosnik_szyby_elek_1m0837462_seat_leon_toledo.html
Marek
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: peter174 »

jestes pewien ze to wersja bez plastikow :roll: :?: ... szkoda ze nie ma widoku z innej strony ale na tych foktach to nie mam pewnosci ze tam nie ma plastików :roll:
tu masz to samo na innej aukcji http://moto.allegro.pl/item1175241214_s ... nal_p.html i jak widac plastiki są :-/
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: marc27 »

peter174, w sumie możesz mieć rację. Trochę mnie zwiodła ta fotka, wydawało mi się, że jest tam mocowanie szyby takie jak ktoś na zdjęciu wcześniej pokazywał - całe metalowe z plastikiem w środku. Tak czy siak przepraszam za zamieszanie. Pozostajemy przy tym, że najbardziej opłacalny jest jednak zamiennik.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Maly23
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008, 06:32
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Maly23 »

tak czy owak podnośnik oryginalny to szajs...polecam podnośnik z firmy electric life..sam kupiłem i jest 100 razy lepszy i napewno wytrzymalszy niż oryginał,pozaty założenie to raptem max 10 minut
ODPOWIEDZ