[1M] Wentylatory na chłodnicy - problem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
kamillson
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2009, 19:28

Dmuchawy

Post autor: kamillson »

Mam taki problem bo tak poprostu wsiadam do samochodu silnik zimny jak to z rana i zauważyłem że cały czas działają dmuchawy przy chłodnicy i tak cały czas jeżdże od paru dni. Znajomy elektronik mówił że może być to coś od sterownika klimy. Co wy na to ??
Ostatnio zmieniony 14 maja 2010, 23:12 przez kamillson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Dmuchawy

Post autor: kornat »

Może być to również czujnik chłodnicy ten z niebieską końcówką
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Dmuchawy

Post autor: igi84 »

moze byc owszem ale wtedy byz mial zalaczona sprezarke sprawdz wlacznik termiczny silnika wiatraka gdyz moze byc on uszkodzony sa dwa obiawy jedo uszkodzenia ze wogole sie nie wlacza zaden wiatrak badz jak u Ciebie dzialaja caly czas mozliwe ze ma jakies zabezpieczenie gdy sie on uszkadza zalacz wiatraki by niedopuscic do przegrzania silnika.
kamillson
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2009, 19:28

Dmuchawy

Post autor: kamillson »

Jest to chyba sterownik wentylatorów bo jak zamontowałem z innego samochodu o innym oznaczeniu to się włączały i wyłączały ale to pewnie przez to że sterownik miał mniej pinów i miał inne numery. Już zamówiłem taki sam jak mam i zobaczymy jutro powinien być więc dam znać.

[ Dodano: 2009-12-07, 18:51 ]
Tak był to sterownik wentylatorów koszt 100 zł.
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Dmuchawy

Post autor: gorcek »

witajcie miłośnicy tolków ,powiedzcie mi bo mam dziwny problem, w chwili gdy rozpędzam się tolkiem na 1 i 2 biegu przy obrotach 1500 dostrzegam wydobywający się biały dym z nawiewów skierowanych na przednią szybę i prawego po stronie kierowcy :cry: może wiecie co by to było???
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

Dmuchawy

Post autor: WOLF69 »

gorcek, a jakis zapach albo smrod, bo dym z czegos powstaje ?
2-Silnik zimny czy nagrzany ?
3-Włączona klima czy ogrzewanie?
4-Tylko na 1 i 2 biegu czy wyzej terz ?

Jak odpowiesz na te pytania to mysle ze szybciej otrzymasz pomoc ;-)
Pozdrawiam
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Dmuchawy

Post autor: gorcek »

witaj wydaje mi się że to zapach czegoś co się przypala jak by plastik chodź nie jestem w 100% pewny :-? wydobywa się w chwili gdy samochód jest nagrzany i jest włączone ogrzewanie, natomiast gdy dam na zimny nawiew, dymu i smrodu nie ma.tylko przy włączonym ogrzewaniu bo klimy nie używam. na 1 i 2 biegu zaczyna się a później to jak już zmieniam biegi dym po prostu już jest w samochodzie. dym jest do tond aż nie zmienię nawiewu na zimne powietrze. kurcze poradźcie coś bo nie dawno zakupiłem tolka i nie chce się już do niego zrażać :-|
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Dmuchawy

Post autor: tony »

na mój gust to instalacja gdzieś dotyka gdzie nie powinna :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Dmuchawy

Post autor: gorcek »

no hej... tzn. co chcesz przez to powiedzieć?? doradź gdzie szukać co pierwsze sprawdzić. wydawało mi się że wiatrak się spalił ale wszystkie działają, może wiesz co pierwsze sprawdzić?? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Dmuchawy

Post autor: Lucas »

Tonemu chyba chodziło o to że jak instalacja gdzieś dotyka to się robi zwarcie i się pali. Stąd smród. A jak jest naprawdę to już trzeba chyba samemu dojść ;/
Może nagrzewnica ?
Czy tam coś innego co odpowiada za podgrzewanie :D
Może to się właśnie przegrzewa i w momencie kiedy się uruchamia, od razu leci w nawiewy ten zapach.
ODPOWIEDZ