Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Ciśnienie sprężania

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Jersey
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2010, 14:42

[1M] Ciśnienie sprężania

Post autor: Jersey »

Hej,

Szukałem na forum jakiejkolwiek zmianki o ciśnieniu sprężania (nie chodzi mi o stopien sprezania ) i niestety nic nie znalazlem stąd nowy temat. Posiadam silnik 1.8 20 V AGN 99r. badalem ostatnio kompresje, mechnik dla kazdego cylindra podal mi dwie wartosci (1) 9 i 13 (2) 9 i 13 (3) 10 i 14 (4) 10 i 14 po czym stwiedził ze są w normie. Niestety nie mam pojęcia jakie są normy, w sieci tez nie mozna znalezc. Czy macie już jakieś doświadczenia w tym temacie? bo troche niepokoją mnie same różnice na cylindrach.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 13:17 przez Jersey, łącznie zmieniany 1 raz.
nanek4
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:18

[1M] Ciśnienie sprężania

Post autor: nanek4 »

14 to dobre ciśnienie, ogólnie nie powinno się różnić więcej jak 0,5 pomiędzy każdym cylindrem ale według nie i tak jest w granicy rozsądku :-)
adamwwy

[1M] Ciśnienie sprężania

Post autor: adamwwy »

Od 12.5 do ok. 15 ciśnienie jest ok. Poniżej oznacza, że silnik już jest trochę zjeżdżony, a powyżej, że masz diesla ;-)
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

[1M] Ciśnienie sprężania

Post autor: matti »

a powyżej, że masz diesla ;-)

hehe :-D
soroq
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, 22:27
Auto: Seat Toledo II (1M2)
Model: 1.6 16V AUS + LPG
Skąd?: Legnica

ciśnienie sprężania na cylindrach 1.6 16V

Post autor: soroq »

witam,

Sprawdzałem ostatnio ciśnienie sprężania (nie stopień kompresji) w autku, które chcę kupić - Toledo II 1.6 16V 2002r. - i mam prośbę o ocenę podanych wartości. W okolicy Sprzedającego ciężko było znaleźć po pracy jakiegoś diagnostę/elektromechanika który miałby manometr (co wieś to wieś) i znalazłem tylko jednego, ze zwykłym, ręcznym manometrem. Auto było zagrzane (po przejechaniu ok 30km w trasie). Podłączał się pod każdy cylinder z osobna i podawał mi takie (przybliżone) wartości - 1~18, 2~17, 3~18, 4~16

Czy to jest normalne ciśnienie sprężania? Poprzednio jeździłem Laguną 1.8 8V i tam ciśnienie miałem w oklicach 10-12. Fakt autko było z 1996r i przechało ze mną 400 tys. km Tutaj mech twierdził, że to kwestia zagrzanego silnika, że tłoki/pierścienie sa dobrze nasmarowane filmem olejowym, że to jest 16V, że niektóre (mocniejsze?) silniki mają wyższe, itd. Widzę, że ciśnienie jest w miarę równe na każdym cylindrze i tak być powinno ale czy te wartości są ok?

admin - dzięki za przeniesienie do właściwego tematu
ODPOWIEDZ