Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Cedzus
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2015, 17:29
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Warszawa Radom

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Cedzus »

Dokręcanie tej śruby nic nie dawało, jedynie pozwalało wyjąć całą to wkładkę(5) Wziąłem się za rozbieranie drzwi, przy odkręcaniu śrub od zamka wypadła część(fot 2). Domyślam się, że całość powinna wyglądać jakoś jak na zdjęciu (5) Niestety nie udało mi się zdjąć tej całej metalowej osłony od drzwi(1) ponieważ najprawdopodobniej jest złapana na nity, odkręcenie śrub nic nie zmieniało. Wyjąłem za to część(4) i teraz drzwi o dziwo się nie zatrzaskują(zamykają się przez centralny ale nie ma problemu jak na wcześniejszym filmie) przynajmniej jeszcze się nie zdarzył. Po wyjęciu tej części(4) wygląda to tak(3). Co tej nieszczęsnej cholerze - zamkowi się najlepszego stało?
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Niestety za małe zdjęcie. Płyta nie jest na nity tylko trzyma ją zamek oraz podnośnik szyby. Po odkręceniu zamka trzeba podnieść całość do góry i potem do siebie i w dół.
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: lukasz86 »

na zdjęciu nr.5 brakuje elementu nr.17 z poniższego rys
Obrazek

Możesz kupić zestaw naprawczy na allegro lub ASO VW Skoda.
viewtopic.php?f=12&t=7879

Sprawdź delikatnie śrubokrętem czy zamek działa, wtedy nie musisz demontować drzwi od środka.
Luk@sz
Dannfire69
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2015, 19:29
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 sr
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Dannfire69 »

Witam
Mam problem z zamkiem w drzwiach
Drzwi się co prawda otwierają, jednakże:
-Gdy rygluję drzwi od środka ten wystający plastik wskakuje i po chwili wyskakuje spowrotem
-Przy otwieraniu drzwi po raz pierwszy po otwarciu centralnego, drzwi otwierają się tak ze powstaje może centymetrowa luka ale żeby otworzyć je całkowicie trzeba pociągnąć za klamkę jeszcze raz i wtedy zamek puszcza
Miał ktoś coś takiego?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
patral
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2015, 16:53
Auto: Toledo 1M SIGNO
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Działdowo

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: patral »

Siemka, mam problem z tadkiem. Gdy zamykam/ otwieram go z pilota czasami zacina sie lewy kierunek. Potem musze go otwierac i zamykać żeby zgasł. Gdy otwieram zamykam z kluczyka to czasami zamykaja się tylko drzwi kierowcy. Oświetlenie środka raz się świeci, raz nie. Jak myślicie, moduł komfortu? Jedyne błędy jakie pokazuje mi vag to 944, 942, 953. Czyli składanie i grzanie luster i coś od lampek. Sorki za błędy, piszę z telefonu
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Radziu »

Panowie, jak odkręcić śrubę trzymająca wkładkę i klamkę, ten torx w środku w drzwiach, gdy wyrobiona jest główka śruby? myślałem, żeby coś przyspawać, ale w takim miejscu ciężko by było i z moimi umiejętnościami w spawaniu nie wiem czy w ogóle możliwe.
Online
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Nabij jakiegoś bita i próbuj odkręcić.
WojcioLRA
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 sie 2016, 20:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzyń Podl.

[1M] Zamek drzwi

Post autor: WojcioLRA »

Witam. Chcę się upewnić czy mam walnięty zamek. Mianowicie nie świeci lampka w drzwiach ani na sufitce po otworzeniu. Nie mam również brzęczyka zapalonych świateł. To wina zamka i musze go wymienić?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Roxon40 »

Wina. Mikrostyku w zamku. Albo wymienić zamek albo mikrostyk. Zależy na ile masz zdolności i wiedzy. U mnie powodem była zeszlifowana główka mikrostyku. Dokleiłem kawałek plastiku i znów działa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ