Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Niestety zamek, który zakupiłem od kolegi peter174 z forum nie pasuje do mojego samochodu albo jest na tył? (sprzedając pisał, że to zamek przód kierowcy) Nie orientuję się. A mianowicie, nie ma miejsca na wiosełko od wkładki zamka, przez co nie mogę włożyć wkładki. Niestety zorientowałem się dopiero po złożeniu wszystkiego do kupy i jak przyszło mi zamontować ostatnią część, czyli wkładkę zamka.

Dlatego też nie mam tego białego elementu w zakupionym zamku od peter174, bo nie ma miejsca na wiosełko wkładki zamka. Najlepsze jest też to, że ogólnie wszystko działa, bo działa mi brzęczek świateł, zapala się lampka w drzwiach jak i podsufitce i chodzi normalnie, otwiera i się zamyka. Będę po prostu próbował reanimować teraz mój jak mam już wyjęty i podmienię jak będę miał czas. A do tego czasu pojeżdżę bez wkładki.

Biały element o który mi chodzi:
Obrazek

Wchodzi na to, że jest to zamek na tył albo występowały samochody bez możliwości otworzenia go z kluczyka? Ktoś wie?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Niech zgadnę - zamek od strony prawej? W poliftowych nie było tam miejsca na kluczyk. Możesz próbować zrobić z dwóch jeden albo zostawić jak jest.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Zamek od strony lewej, od kierowcy :)

Chyba zrobię z dwóch jeden, tylko po prostu w miejscu gdzie będzie chodziło te "białe coś" od wiosełka, nie będzie mikrostyków (czyli krótko mówiąc, przełożę płytkę z zamka kupionego do mojego), a one chyba są odpowiedzialne za otworzenie/zamknięcie centralnym wszystkich drzwi przekręcając kluczyk i od otwierania i zamykania szyb przy przytrzymaniu. Bo teraz mam ten zamek zakupiony od kolegi z forum o nicku @peter174, wszystko jak najbardziej śmiga, tylko po prostu nie mogę włożyć wkładki.

PS. mam toledziaka z 99r i mam po jednej jak i drugiej stronie wkładki z bębenkiem.

@edit

niestety nie dało się zrobić z jednego dwóch, bo wnętrze niby pasuje, ale rolki obcierają od silniczka i ciężko chodzi, zamontowałem swój, wole tak niż być bez wkładki. Najwyżej poszukam używki w dobrym stanie. Wyszło na to, że ten zamek musi być od anglika z lewej strony :( Plus taki, że swój zamek przesmarowałem i wyczyściłem z syfu i może nie będzie mi w zimę zamarzał :> Bo z tym miałem największy problem. Niestety ścieżki ma zgnite i chyba nie do odratowania.

PS. napotkałem mały problem przy skłądaniu, bo mi spadła ta obręcz, co zabezpiecza wkładkę zamka by się nie wysuwała.. Nie życzę nikomu tego, bo ciężko do tego dojść jak to ma potem siedzieć i łapać.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Zaczął mi jakiś czas temu szwankować zamek pasażera. Problem był taki, że otwierały się wszystkie zamki, a pasażera nie chciał zatrybić. Ogarnąłem awaryjny sposób otwierania tzn. po otwarciu auta wsiadłem do środka i zamknąłem drzwi kierowcy, następnie pociągnąłem za otwieranie drzwi pasażera od środka i zamknąłem wszystkie drzwi - wtedy magicznie zamek pasażera odpuścił, a reszta drzwi się zamknęła.

Wymieniłem teraz zamek na nowy zamiennik i ku mojemu zaskoczeniu drzwi nie otwierają się z pilota za pierwszym razem, a dopiero za drugim naciśnięciem przycisku na pilocie. Mam kilka teorii w tej kwestii:
1. Wadliwy nowy zamek pasażera.
2. Wadliwy zamek kierowcy (on nie steruje czasem zamkiem pasażera w jakimś stopniu?)
3. Coś popierniczone w module komfortu (wiem, że da się zmienić działanie zamka/-ów tak, aby otwierały się za drugim "podejściem".
4. Coś nie halo z przewodami.

Macie jakieś pomysły :) ?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Sony pisze: 30 lis 2022, 23:31 2. Wadliwy zamek kierowcy (on nie steruje czasem zamkiem pasażera w jakimś stopniu?)
Tylko gdy zamykasz z poziomu drzwi kierowcy. Moim zdaniem:
1, 4.

Komfort bym odrzucił bo raczej nie ma oddzielnych sygnałów do zamknięcia każdych drzwi oddzielnie. Ale kto wie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Jak otwieram z kluczyka przez zamek kierowcy to jest tak samo, że otwiera wszystkie drzwi oprócz drzwi pasażera.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Tym bardziej zamek kierowcy jest niewinny. To leci po CAN i na ma dedykowanego kabla do każdych drzwi. W skrócie CAN spina moduły drzwi i komfort. Między modułami a zamkiem już analogowo leci.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Wierzę na słowo, w końcu jesteś forumowym guru od kabelkologii i elektroniki :D Będę musiał obczaić przewody, bo nie chce mi się wierzyć, że nowy zamek takie cuda odstawia. Jednak to już jak się ciepło zrobi, dzięki ;)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Sony pisze: 01 gru 2022, 18:50 w końcu jesteś forumowym guru od kabelkologii i elektroniki
Ty to powiedziałeś..
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: haszczu »

I ja potwierdzam że na forum nie ma drugiego takiego od kabelków. No jeszcze vwir ale on już tu nie zagląda
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
ODPOWIEDZ