Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Jest ktoś mi w stanie powiedzieć na jakiej zasadzie działa ta część po środku by dotykała mikrostyku?
Obrazek

Tu jest pozycja jak dotyka mikrostyku:
Obrazek

Bo nie mogę wymusić ręcznie by go dotknęła.
Obrazek
Obrazek

A jak już wymuszę raz, to po otwarciu i zamknięciu chowa się w jednej pozycji widocznej niżej i przesuwa się tylko ta biała część, która dotyka mikrostyku, a ta część ani drgnie i nie dotyka nigdy mikrostyku.
Obrazek



Te 2 mikrostyki co są w środku to od czego są dokładnie? Ten mikrostyk co zawsze ta biała część dociska i ten zaznaczony wyżej czerwonym kółkiem?


I dodatkowo jeszcze tutaj obrazek z internetu, w zaznaczonym miejscu jest takie białe coś i dwa mirostyki, u mnie tutaj jest tutaj pusto, od czego to jest?

Obrazek
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

W ten biały element wchodzi wiosełko z zamka i tak mi się wydaje że odpowiada za otwieranie szyb z kluczyka a tam gdzie ci nie dotyka to raczej norma u mnie też to nie dotyka
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Ja miałem domykanie szyb w swoim zamku, bo kiedyś działało, kupiłem zamek używany od @peter174, bo ze swoim mam problemy z mikrostykami albo zimnymi lutami, ale jeszcze nie wyciągałem go. Po prostu ten kupiony przygotowuje do montażu, a teraz deszcz pada i nie mam jak wymontować swojego.
To od czego jest ten mikrostyk drugi, jak nie jest w stanie nic wymusić, by go ta część dotknęła? A ewidentnie ta część ma go dotknąć, bo ręcznie pasuje tam idealnie jak się weźmie, ale nie jestem w stanie wtedy przesuwać rej rolki, bo blokuje coś.

@myszazwc o który biały element ci chodzi? Ten co przesuwa się na rolce, czy ten co zaznaczyłem kółkiem na zdjęciu z internetu? Bo ja ten na rolce, to wchodzi w niego część od drugiej przykrywki i steruje otwarciem i zamknięciem centralnego mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019, 14:22 przez brtk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Pierwszy mikrostyk mówi o zamknięciu zamka. Drugi o otwarciu. Sygnał dla modułu w drzwiach. Może coś źle poskładałeś, bo na pewno ten element sięga mikrostyku.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Na różne sposoby próbowałem to składać i nie idzie wymusić ręcznego dotknięcia mikrostyku tą częścią zaznaczoną w kółku. Ręcznie, chodzi mi o kręcenie rolką w celu zamknięcia i otwarcia zamka. Dotykany jest tylko ten jeden mikrostyk po prawej stronie, ten w środku nie. A nie jest to na zasadzie, że wciśnięty to jest sygnał zamknięcia dla diody, a jak jest niewciśnięty to jako otwarty?
Obrazek


I wyczerpały mi się już możliwości składania tego.

Aha i jak ręcznie wezmę wymyszę dotknięcie tego mechanizmu by dotknął tego lewego mikrostyku, to potem nie da się wrócić do zamknięcia zamka, bo się ta część biała blokuje o tą kremową :/ Jest ktoś kto się bawił z Was w regenerację zamka i to składał do kupy i wie jak to powinno działać?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

Ten zaznaczony w kółku
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Dzięki @DzieX za linki, ale to nie ten sam zamek :)

Poskładałem go jak w tym linku:

https://www.youtube.com/watch?v=z5JJmBdztX0

Mi chodziło o to, że na rozebranym zamku nie można wymusić kilka razy pod rząd by to dobrze chodziło, tj. dwa mikrostyki wciśnięte i dwa odciśnięte, by jakaś część nie sprawiała przy tym oporu lub nie wypadła, nie blokowała.

Jak założę to dam znać jak to chodzi.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: DzieX »

No pozdr nie identyczny, ale zasada działania ta sama
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

No chodziło mi bardziej o to, że nie ma w tym filmiku części zamka, o którą mi najbardziej chodziło wyżej i nie rozwiało to moich wątpliwości.
ODPOWIEDZ