Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: Sony »

Mam wrażenie, że zawór N75 już pomału wariuje. Dla świętego spokoju wymieniłbym na Twoim miejscu wszystkie wężyki na silikonowe i zakupił nowy N75.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: piotreus-1988 »

Dzięki za pomoc Sony Widzę, że po podmiance n18 z n75 w zeszłym roku żywot kończy i ten drugi. Weżyki wymienione w zeszłym roku bo tez od tego poleciłes zacząć.
Jeszcze raz dzieķi.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: Sony »

N18 ma nieco słabszą membranę niż N75 i podobno jego praca minimalnie się różni od N75. Jeżeli wężyki masz już silikonowe to podmień N75 na nowy i zapodaj ponownie logi.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: piotreus-1988 »

Jak tylko wymienię to od razu wrzucę.
Dzieki za poświęcenie czasu.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: piotreus-1988 »

Siemka.
Wymieniłem zaworek. Odczucia z jazdy dużo przyjemniejsze, natomiast logi jeszcze idealne nie są i pewnie nie będą z racji na wiek auta, najważniejsze dla mnie by wszystko było ok.

log 5 bieg http://vaglogger.apphb.com/log/5d1e4c95 ... 52c1d75f7c
log 4 bieg http://vaglogger.apphb.com/log/5d1e4ccd ... 3a862fc4d1


Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: Sony »

1. Miałeś coś grzebane przy gruszce od turbo?
2. Miałeś wymienianą/regenerowaną/czyszczoną turbinę?
3. Wymieniałeś w swej karierze przepływomierz w owym Tolku?
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: piotreus-1988 »

1. Grzebane jako grzebane to nie. Ok. 3 lata temu była wymieniana ( spróchniała) razem z przepływomierzem.
2. Ja z turbo nic nie robiłem prawdopodobnie siedzi od nowości.
3. J.w . Nie pamietam jakiej firmy był wsadzany i czy był to cały przepływomierz, czy tylko sam wkład.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: Sony »

Na dzień dobry mam wrażenie, że masz nie do końca dobrze ustawioną gruszkę (cięgno). Przepływka przycina i jej wartości szału nie robią, więc zastanawiam się czy wymieniałeś na oryginał czy coś innego. Szczytowa wartość u Ciebie to 925mg/str, gdzie przy zdrowej przepływce wartość ta dobija nawet do 1150mg/str. Zdrowa przepływka utrzymuje też żądaną wartość praktycznie przez cały zakres obrotów. Ciśnienie doładowania przy ~3000rpm powinno mieć 60-65% wypełnienia o ile dobrze pamiętam. U Ciebie jest to 45-47%, więc troszkę mało.

Z drugiej strony może być też kwestia taka, że turbinę trzeba przeczyścić, sprawdzić luz na wirniku etc. Jednak dla mnie osobiście to wersja ostateczna.
Z reguły jak turbo ma łopatki zapieczone to występuje przeładowanie, którego u Ciebie brak.
__
PODSUMOWUJĄC:
Na Twoim miejscu zacząłbym od wyczyszczenia przepływomierza oraz ręcznie sprawdziłbym jak chodzi cięgno gruszki. Możesz jeszcze zrobić log statyczny grupy 011 to zobaczymy czy gruszka w ogóle sensownie pracuje.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: piotreus-1988 »

Dzieki Sony za info. Dziś nie dam rady, ale jutro przeczyszczę przepływkę i zrobię statyczny 011. Co do samej sztangi gruszki to chodzi bo ostatnio sprawdzałem kwestia tylko tego, że nie mam porównania i nie wiem jak powinna chodzic.


Dzieki jeszcze raz za wszystko i odezwe sie pewnie jutro. Tymczasem miłego piątku !
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: Logi z VAGa i prośba o diagnozę

Post autor: piotreus-1988 »

No i mam problem. Okazało się, że vcds, którego mam na kompie nie pozwala mi wejść w BS. co dziwne bo wcześniej nie było problemu. W zeszlym roku Zasysałem też wersję lite z Twojego chomika Sony. Dziś też pobrałem i też nie moge wejść w BS. Ma ktoś może full wersje pogrzebałem troche w necie ale nic nie znalazłem narazie.


Z tego też powodu muszę sie wstrzymać z dalszą diagnozą. Ehhh.
ODPOWIEDZ