Nie włączające się wiatraki

Tematy ogólno-techniczne
valdi18

Nie włączające się wiatraki

Post autor: valdi18 »

Witam, dziś wracałem sobie z pracy i nagle zapaliła mi się dioda sygnalizacyjna od temperatury silnika, zatrzymałem auto i patrze a z pod maski wydobywa się jakieś opary, zaglądam pod maskę i widzę że przewód od chłodnicy wyskoczył z zapięcia a w zbiorniku nie ma już płynu chłodniczego. Dolałem i dojechałem do domu już bez żadnych przygód ale po dojechaniu do domu sprawdziłem jeszcze co pod maską słychać, temperatura około 90 st. a wiatraki nie kręcą się, więc mam pytanie czy wyciekający płyn który pociekł po przewodach od wiatraków mógł je uszkodzić i jaka jest temperatura przy której załączają się wiatraki ?
Jeśli ktoś wie to będę wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 23:51 przez valdi18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Nie włączające się wiatraki

Post autor: Tomas »

Przy 90C wiatraki jeszcze się nie włączają. U mnie jest tak, że w lato jeden pracuje jak mam włączony climatronic, a drugi załącza się dopiero w okolicach 95-100C, ale to trzeba specjalnie przygazówki w TDI robić na postoju, żeby do tej temperatury doszedł. U mnie nawet w korkach w lato nigdy wiatrak się nie załączył, dopiero jak specjalnie mu wymusiłem, żeby zobaczyć, czy działa ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Nie włączające się wiatraki

Post autor: Roxon40 »

U mnie na klimie działają oba wiatraki w TDI. I potwierdzam że naprawdę trzeba dobrze go przygrzać żeby się włączyły. U mnie też nie miały okazji się włączyć.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
valdi18

Nie włączające się wiatraki

Post autor: valdi18 »

Dzięki za odpowiedz :)
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

Nie włączające się wiatraki

Post autor: SMILE »

to i ja dopisze,,,, u mnie po wymianie termostatu z wodą trzymałem ok 5 min obr 3.0-3,5tys zeby wiatrak zakrecił.
olo95
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2009, 21:49

Nie włączające się wiatraki

Post autor: olo95 »

Witam. Podpinam się do tematu z wentylatorami: potrzebuję pomocy bo nie załączają się u mnie wentylatory i za diabła nie mogę znaleźć przyczyny. sprawdziłem bezpieczniki i czujnik w chłodnicy no i pomysły się skończyły. do wczoraj było wszystko ok i nagle się zwaliło.pzdr
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

Nie włączające się wiatraki

Post autor: ww200 »

Przy włączonym climatronicu powinny chodzić oba wiatraki na 1-biegu.Jeśli chodzi tylko ten mały od klimy a duży załącza się dopiero po przekroczeniu 90C,to znaczy że ma spalony 1-bieg i zaczyna pracować dopiero na 2-biegu.Jak by co,to nie jest moja teoria tylko mechaników wliczając w to Master'sa :-D
knocur
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 20:57

Wymiana wentylatora

Post autor: knocur »

Panowie, prośba o info czy z wymianą wentylatora dużego jest jakiświększy problem. Bo mechanik krzyknął 250zł (170 nowy chiński wentylator + reszta robocizna), a słysząłem że to nic trudnego.

A może znacie jakieś miejsce gdzie mogę kupić taki wentyltor, używany? Najlepiej w Krakowie! ile taki może kosztować?
knocur
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Nie włączające się wiatraki

Post autor: Kitaj »

Z chińskim to bym sobie dał spokój....
knocur
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 20:57

Nie włączające się wiatraki

Post autor: knocur »

a co z wymianą? czy ktoś sam to robił? Da radę przeprowadzić całą operację pod blokiem czy potrzebny jest kanał?
knocur
ODPOWIEDZ