Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Jaka Gaśnica?

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Jaka Gaśnica?

Post autor: kornat »

Lucas pisze:Zastanawiam się tylko gdzie ją zamontować.

Też mam ten problem. Myślę że pod wykładziną gdzie narzędzia będzie ok
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Jaka Gaśnica?

Post autor: Tomek »

Trochę poszperałem w internecie i nic nie znalazłem na temat wielkości gaśnicy - gaśnica ma być w samochodzie i tyle. Dzwoniłem tez to PZM gdzie powiedziano mi że jeżeli jest LPG w samochodzie to gaśnica powinna być co najmniej dwa razy większa(tylko większa od jakiej jeżeli nie jest określona wielkość gaśnicy) . Wyczytałem też że Policja nie ma prawa ukarać mandatem za gaśnicę bez ważnej legalizacji.
ALLka

Jaka Gaśnica?

Post autor: ALLka »

Tomek pisze:Wyczytałem też że Policja nie ma prawa ukarać mandatem za gaśnicę bez ważnej legalizacji.
Heh to w takim razie po co całe zamieszanie gaśnicowe skoro tego nikt nie pilnuje :) Polska...


:)
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

Jaka Gaśnica?

Post autor: SZUBAR »

Lucas pisze:Zastanawiam się tylko gdzie ją zamontować

Polecam ten patent, jest wyłożony rzepami i można go przykleić gdziekolwiek do tapicerki, jest odrazu pokrowiec na trójkąt. Wszystko mam przyklejone za nadkolem w bagażniku. Fajnie wygląda i jest praktyczne.
http://www.allegro.pl/item877006296_kom ... ojkat.html

Policjant sprawdza tylko czy jest gaśnica w samochodzie ale nie ma prawa sprawdzać czy ma legalizacje , to sprawdzić może strażak. Czasem są patrole mieszane strażak i policjant ale rzadko.
SZUBAR
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Jaka Gaśnica?

Post autor: Tomek »

Strażak może sprawdzić, ale w przepisach nic nie ma o legalizacji gaśnicy w samochodzie, co jaki czas musu być legalizowana gaśnica.
ODPOWIEDZ