Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

blazej25 o ile się nie mylę to normalnie z poziomu Windowsa startuje VAGowanie autka :) Zależy pewno od aplikacji sporo, ale tym się będę później martwił :)
Oczywiście Vista z takiego lapka automatycznie wylatuje, bo mnie ten system o palpitację serca przyprawia :P Win XP Pro z SP3 i bajka :) Nawet na Win 7 mi się ciężko przestawić choć bije Vistę :)
Bogus

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Bogus »

Witajcie koledzy. Poczytałem troche to forum i wiem ze nic nie wiem. Sprawa jest tego typu ze kompa posiadam lapka z wyjsciem rs232 ale brakuje całej reszty i chciałbym zebyście mi pomogli w zakupieniu kabelka do mojego toledka 99 1M. Jak moge to prosze o opinie jaki wato kupić kabelek zeby można byłonim wszystko sprawdzić ustawić i żeby nie był to chinczyk tylko dobry sprzet za przystępną cene.
ziomal508
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2009, 00:54

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: ziomal508 »

my ze znajomym używamy takiego typu kabelek VAG-K+CAN taki jak na tej aukcji http://moto.allegro.pl/interfejs-vag-k- ... 36964.html jest kumpel ma passata no a ja tolka kabelek super obsluguje autka a potem podobieraj sobie programy i zrobisz wszystko my mamy auta zawsze pod kontrola tak wiec jak odemnie to polecam ten kabelek
Daniel
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

ziomal508 ten kabel jest z wejściem pod USB, a usb nie obsługuje wszystkiego tak jak COM (rs232). O tym już dyskusja była w sumie, jak kupować to z wyjściem COM kabel.
ziomal508
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2009, 00:54

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: ziomal508 »

nie mielismy jeszcze sytułacji zeby nam czegos ten kabelek nie zrobił a robimy dużo przy różnych autach
Daniel
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

Ziomal wystarczy że poczytasz pierwsze strony tego tematu. Kabel USB nie mówię, że jest zły, jednak nie zdziałasz nim tyle co rs232 (dodatkowo com obsługuje niektóre przerywniki IRQ - jakoś tak to się zwało - których nie ma prawa obsłużyć USB). RS232 jest pewniejszy, bo zrobi to co USB i więcej, poza tym nie zrywa połączeń jak to bywa czasem przy usb.

Oczywiście sporo zależy od jakości i wykonania kabelka. Nie mówię, że ten co podałeś jest zły, bo widać solidna sprawa, ale ja jak będę kupował kabelek to z rs232 (specjalnie pod tym kątem lapka nawet z rs232 zakupiłem :P)...
ziomal508
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2009, 00:54

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: ziomal508 »

a ten kabelek o którym Ty piszesz ile +/- kosztuje bo szykujemy się pod zakup 2 kabelka więc może pomyślimy nad tym co piszecie. a własnie to wyjscie to jest cos podobnego jak to do monitora takie duże ??
Daniel
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

Ja tutaj mówię o czymś co ktoś wcześniej podawał w tym temacie -> http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=76

Ziomal a czy ten kabel na allegro co podałeś to nie jest to samo co ten -> http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=285 ?

Różnica w cenie kosmiczna, a wydaje się być tym samym :D
ziomal508
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2009, 00:54

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: ziomal508 »

no to juz wiem o którym mówisz :) tak tak kolego ja poprostu złapałem ten kabelek pierwszy lepszy który wyglada tak jak ten mój i dlatego my za niego dalismy 160zł czy jakoś tak. tylko tez kupując ten co ja mówie trzeba zobaczyć kto co sprzedaje bo sa tez takie do 100zł nawet ale tamtym nie zrobisz kilku spraw w aucie np nawet nie wprowadzisz korekty licznika
Daniel
Bogus

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Bogus »

A ha wiec idąc drogą dedukcji Sony ten kabelek co podałeś w 1 linku będzie naj odpowiedniejszy rozumiem. Czy tak???
ODPOWIEDZ