Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] Pływanie tyłu

Tematy ogólno-techniczne
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: Bonbini »

dany_2, może za często zarzucałeś kufer na ręcznym i luzy się porobiły od tego?
Awatar użytkownika
slabski
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:55

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: slabski »

Te oponki trochę wąskie na takie duże autko. Sprawdz na letnich jeszcze raz. Pozdrawaim
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: Joe*Quarry »

jak wjezdzałem na wyboje to mi bardzo biło z tyłu, do tego doszło niedawno ze tak jak mówisz mnie tak samo się wydawało że tył pojazdu na zakrętach pływał jak by był pod obciążeniem ;p wymieniłem tyleje gumowe koszt 65zł za sztukę i po sprawie już mi nie bije ani nie pływa tyłek pojazdu :) ale za to podczas zatrzymania pojazdu i ruszeniu do przodu miga mi teraz kontrolka od hamulca ręcznego i dopływa z samochodu przerywany dźwięk, i nie wiem co to oznacza :/ wie ktoś może?
Awatar użytkownika
slabski
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:55

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: slabski »

Sprawdz poziom płynu hamulcowego. Pewnie jest za niski i dlatego tak miga. I poszukaj czy gdzies nie leci
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: martimer »

Chciałbym dołączyć się do tematu żeby nie zakładać nowego, dodatkowo szukałem na forum podobnego i nie znalazłem (poza śmietnikiem). Mianowicie wymieniam tuleje belki tylnej (auto pływało przy większych prędkościach). Mój problem polega na tym, że nie mogę wybić starej tulei (jej środka metalowego). Rozwierciłem na wylot tą tuleję tak, że bardziej się nie da i za nic nie chce wyjść. Podejrzewam, że trzeba solidnego młota a nie jakiegoś do gwoździ. Może ktoś ma na to jakąś radę. Palniki nie wchodzą w grę, robię to w garażu i nie mam tam takich zabawek. Pozdro
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: siwy_a1 »

martimer a nie da rady po wycięciu gumy, brzeszczotem przeciąć tej metalowej tulei?

Jak zamierzasz wsadzić nowe tuleje? Da radę zrobić to samemu bez prasy? :)
siwy_a1
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: igi84 »

siwy_a1, Da radę :D śrubą, tuleją lub dużą nasadką :)
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: siwy_a1 »

igi84 no dobra, rozumiem, że trzeba sobie jakąś podkładkę wykombinować :) Tylko jak zamierzasz te tuleje wcisnąć w belkę? Jak robiłem przód, to spokojnie udało mi się zrobić to na dużym imadle ;) No ale wahacz miałem w rękach :-D
Dopytuję jaki masz pomysł, bo sam chciałbym zabrać się w najbliższym czasie za tył :)
siwy_a1
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: martimer »

Ogólnie sprawa wygląda nieciekawie. Stare tuleje rozwierciłem dookoła jak tylko się dało po czym wyrwałem środek. Boki nacinamy i wybijamy. Jednak nie mogłem wcisnąć poliuretanowych tulei więc zdjąłem całą belkę (i tak przewody do wymiany) i podjechałem na praskę. Wieczorem jak dam radę zrobię foto wciśniętych tulei (czerwony poliuretan - miękki - 72 mm). Zostaje tylko założyć belkę, nowe przewody, odpowietrzyć układ hamulcowy, opuścić auto i dokręcić śruby trzymające belkę. Zastanawiam się tylko czy inne śruby podejdą w to miejsce (twarde, ta sama średnica ale inny skok gwintu) czy muszą być oryginalne bo zamówiłem ale dopiero w przyszłym tygodniu będą więc kupiłem inne... w razie W piszcie, może pomogę
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Pływanie tyłu

Post autor: igi84 »

ODPOWIEDZ